x-kom hosting

Vista czemu powstal?

Teroic
utworzono
utworzono

Jesli ktos odwiedza forum i nie ma co pisac niech napisze czemu wg. niego powstal system Windows Vista.

Mysle ze specjalnie pod DX10 ;p (dlatego taki wolny itd.)

owca6666
komentarz
komentarz
Jesli ktos odwiedza forum i nie ma co pisac niech napisze czemu wg. niego powstal system Windows Vista.

Mysle ze specjalnie pod DX10 ;p (dlatego taki wolny itd.)

Jeśli sądzisz że windows Vista jest wolny to jesteś w duużym błędzie...

ciaciama
komentarz
komentarz
Jeśli sądzisz że windows Vista jest wolny to jesteś w duużym błędzie...

Szybki to on nie jest.

Do Visty musisz mieć co najmniej 2GB RAMu. Do dx10 wypasioną kartę graficzną. A poza tym na Viscie nie działają niektóre programy.

Trinitrotoluen
komentarz
komentarz

Vista się totalnie nie opłaca. Nie wiem po co ludzie się tak jarają posiadaniem tego, zżera około 1 gb ramu O_o i ma jeszcze więcej syfu niż poprzednie systemy.

Teraz według ludzi liczy się wygląd a nie prędkość działania, ciul że działa jak C64 na którym odpalono Doom 3, ważne że ładny :P.

filu
komentarz
komentarz

Moim zdaniem Visty nie opłaca się instalować ponieważ zeby ją mieć trzeba mieć minimum 1GB ram, zawyża wymagania gier oraz nie chodzi na niej ok. 20 % programów... byc może się to zmieni ale narazie odradzam zakup visty :) Niema jak stary dobry XP :D

Teroic
komentarz
komentarz

Pytanie brzmi czemu vista wg. was powstal a nie czy wolny ;p na XP nie chodzi DX10 i moze nie dalo sie tego osiagnac dlatego powstal Vista moim zdaniem (wkoncu inaczej pisany jest itd.)

A czy warto kupic itd. to chyba prosta odpowiedz. Masz sprzet, lubisz grac, jestes ciekawy DX10 KUPujesz VISTE.

Gość
komentarz
komentarz

Vista powstała z tego by xp nie był wciąż tylko sam! Pamiętajmy że xp jest już bodajże 6lat na rynku i dla niektórych może się wydawać starociem poprostu. Pozatym vista jest systemem przejściowym, w 2010-2011 będzie już windows seven.

Kamix
komentarz
komentarz
A czy warto kupic itd. to chyba prosta odpowiedz. Masz sprzet, lubisz grac, jestes ciekawy DX10 KUPujesz VISTE.

Planem Visty był Dx10 i według pierwszych założeń nie można go było odpalić pod XP.

Ale Nvidia sobie nie poradziła, ze sterownikami które by tego Dx10 obsługiwały więc z czegoś tam zrezygnowano i teoretycznie mógł by działać na XP, ale oczywiście M$ nigdy go nie wyda na XP.

BTW Nvidia sobie ze sterami nie poradziła, a ATI dało radę :)

Tomek
komentarz
komentarz

Dlaczego powstał pewnie przede wszystkim dla kasy.

Teroic
komentarz
komentarz

Jest tutaj rola kasy no ale jak czegos nie umiesz zrobic pod cos to przerob to cos zeby sie dalo ;p I tak powstala Vista

Tomek
komentarz
komentarz

Może nie pamiętasz jak XP wchodził to było to samo i wszyscy mówili, że 98 jest dużo lepszy a teraz nie ma co porównywać.

Tak samo będzie z Vistą.

Teroic
komentarz
komentarz

Vista=marketing i dosc spory krok w przod gier, moze niedopracowany ale to sie zmieni z czasem :)

98 to stare dobrze czasy xD

WolfiK
komentarz
komentarz

Vista powstało po to aby słodki Bill mógł kupić sobie kolejne Ferrari do kolekcji. :D

M4tth3w
komentarz
komentarz
Vista powstało po to aby słodki Bill mógł kupić sobie kolejne Ferrari do kolekcji. biggrin.gif

Ano też prawda.. :D

Teraz według ludzi liczy się wygląd a nie prędkość działania, ciul że działa jak C64 na którym odpalono Doom 3, ważne że ładny tongue.gif.

Hehe, niby tak, ale.. :

pulpit.png

Win XP SP2 + Patcher (http://mati19.samp-polish.pl/programy.htm [2 pozycja] ) + Skórka MX'a + Drobny sidebar który nie wwala się w system :D

Nie obciąża systemu, więc nie wiem co lepsze ;)

Ogólnie zamysłem Microsoftu było stworzenie DX 10 i względy rynkowe.

Wiadomo, iż większość osób, która chce mieć Viste musi / musiała wymienić swój sprzęt, bo po prostu stary nie domagał..

Jak dla mnie Vista to nadal jeden wielki niewypał i zdania nie zmienie.

Dodano tam mase zbędnych gadżetów, i powoli M$ zaczyna zatracać się w tym do czego ma służyć sam system, a do czego soft / dodatki itp.

Luu
komentarz
komentarz
Może nie pamiętasz jak XP wchodził to było to samo i wszyscy mówili, że 98 jest dużo lepszy a teraz nie ma co porównywać.

Tak samo będzie z Vistą.

100% racji, ba! nawet 200%!

Przypomnijcie sobie jak ludzie korzystali z 98 i wyszedł XP. Mówiono że pełno dziur, że niestabilny, że to że tamto... Po jakimś czasie wyszło pełno łat, aktualizacji i poprawek i co ? I teraz nasz XPek chodzi dość ładnie ;]. Identycznie będzie z Vistą. Dajcie jej trochę czasu to będzie lepiej chodziła [co nie zmienia faktu że także uważam tak jak Wy z tym że wiem że tak jak XP się poprawi].

Gość
komentarz
komentarz

A moim zdaniem to z Vistą będzie tak, jak z Windowsem Millenium. Pojawił się i zniknął, choć część osób twierdziła, że jest cacy i super. Vista to przerost formy nad treścią, a Microsoft ściśle współpracuje z producentami sprzętu, dlatego wydał Vistę, aby wszyscy mogli znowu zarobić! I tak kółko się zamknęło po raz kolejny.

ps. A DX10 na 100% można by było napisać pod XP, ale potrzebny był mocny argument do przejścia na nowy system i zakup nowej grafy (z całą resztą oczywiście ;) )

piku
komentarz
komentarz

Niby tak, ale w końcu wypadało coś wypuścić na rynek, między Vistą a XP jest 6 lat różnicy. I byłoby mniej o połowę gdyby MS nie przekładał w nieskończoność premiery 'nowego rewolucyjnego systemu', który i tak sie okazał totalną porażką - sam MS przyznaje pośrednio mówiąc o niższej sprzedaży niż się spodziewał, do tego juz zapowiadając Windows 7 i przedłużając życie XP. Vista zajmuje sporo miejsca, wygląda średnio, obciąża system. Większą funkcjonalność przy o wiele niższych wymaganiach i o wiele lepszym wyglądzie mają choćby systemy linuksowe. I to one udowadniają że można stworzyć sprawny system operacyjny.

Teroic
komentarz
komentarz

No zgadzam sie z piku, Linux wygrał walkę z Vista poprzez Knock Out w dziedzinie grafika. Różnica miedzy producentami Linuxów a MS jest taka ze MS wypuszcza nie stabilne <cenzura> które z czasem staje sie standardem dzieki łatkom, a Linux już super stabilne systemy (wg. mnie). Piszecie ze DX10 móglby byc na XP pisany, a ja tam sadze ze jeśli to jest możliwe to tak samo Linux by mógł miec DX10 pisany pod siebie nieoficjalny. 6 lat to dosyć sporo może dlatego taki pospiech ale zobaczycie ze Windows 7 tez będzie <cenzura> a wszyscy bedą na Viście.

Może wkońcu jeśli MS upadnie przez takie oto systemy gry zaczną powstawać na Linuxa i świat zmieni kolor!

Linux uczy, bawi, wychowuje.

Przepraszam ale myślałem że słowa takie nie zalicza się do przekleństw.

No a wlasnie tak czytam o Windows 7 i ma byc wydany w wersjach 32 i 64 bitowej i tutaj moje takie pytanie PO CO NAM 32BITY skoro Win7 bedzie potrzebowal pewnie procka mocniejszego (powyzej P4 ktory jest juz 64 bitowy) oraz to samo sie tyczy Visty 32 bitowej :)

  • 2 tygodnie później...
DarthMail
komentarz
komentarz

Ja na Vistę nie narzekam, bo jeszcze nie dała mi żadnych do tego powodów. Wszystko działa jak należy, nic nie zwalnia, wszystko cacy(i to na x64!). Dla przeciętnego usera raczej dziury w Viście nie są problemem, gdyż co on ma do stracenia? Gry, filmy, kontakty z gg? Anyway, minusem jest to, że Vista jest idealna na komputery pomiędzy high a medium profile. No, i ten RAM. Mi na starcie żarła 1/3, czyli 1,3GB, więc warto mieć te 3-4 GB. Myślę, że z Vistą jest trochę tak jak z Uwe Bollem- wszyscy mówią jaki to on beznadziejny nie jest, a nawet nie mieli kontaktu z jakimkolwiek jego dziełem, a jeśli mieli, to krótki wraz z automatycznym nastawieniem na kichę...

kelloco2
komentarz
komentarz

Moim zdaniem to trochę przesadzili z "wpychaniem" w Viste tych wszystkich "gadżetów" i efektów graficznych. Nie ułatwia to pracy ani się nie przydaje. Rozumiem że trzeba iść na przód ale Microsoft chociaż nie musiał by wciskać na siłę Visty. Mam mocnego laptopa z Home Premium i w 8/20 razach przy uruchamianiu nie pokazuje mi się Sidebar. Dla mnie Win 2000 ma większą funkcjonalność niż Vista. Da się jej używać i to spokojnie ale najbardziej irytują mnie:

2/3 programów nie działa

Duże wymagania

I ta "praca" na Viscie ;P

DarthMail
komentarz
komentarz
Moim zdaniem to trochę przesadzili z "wpychaniem" w Viste tych wszystkich "gadżetów" i efektów graficznych. Nie ułatwia to pracy ani się nie przydaje. Rozumiem że trzeba iść na przód ale Microsoft chociaż nie musiał by wciskać na siłę Visty. Mam mocnego laptopa z Home Premium i w 8/20 razach przy uruchamianiu nie pokazuje mi się Sidebar. Dla mnie Win 2000 ma większą funkcjonalność niż Vista. Da się jej używać i to spokojnie ale najbardziej irytują mnie:

2/3 programów nie działa

Duże wymagania

I ta "praca" na Viscie ;P

Trudno jest ulepszyć coś, co jest w zasadzie idealne. Można by było latać i ulepszać jeszcze XP, dodać DX10 itd. Ale po co :mruga: ? Skoro M$ jakoś zarabiać musi. Nigdy nie doczekamy się produktu M$ z którego będziemy wszyscy od razu zadowoleni(jeśli już to może za 50-100 lat). Oni pewnie mają bazę pomysłów i co wersję Windows'a wykorzystują jej troszkę większy procent.

Gość
komentarz
komentarz

Ehhh za 10 lat jak win xp wyginie bo maja juz go nie sprzedawac i komputery beda duzo duzo lepsze to powiecie ale ten xp byl kiepski ile luk bylo w nim ile wirusow ... tak jak teraz mozna powiedziec o 98 albo 95. Moim zdaniem vista powstal po to zeby znszczyc xp, malo tego ponoc z Visty sa wysylane komunikaty o nielegalnym oprgogramowaniu na kompie. Bronie Visty bo jej uzywam xD tak jak wy XP.

  • 2 tygodnie później...
Kordix
komentarz
komentarz

Po to, żeby Microsoft zarabiał na nieoświeconych nie zdających sobie sprawy z jego monopolu.

Przemek
komentarz
komentarz

Po to, żeby Microsoft zarabiał na nieoświeconych nie zdających sobie sprawy z jego monopolu.
Monopol i monopol. Może powiesz Nam coś od siebie a nie kopiujesz wypowiedzi innych "zanfców"?
  • 3 tygodnie później...
kamilze
komentarz
komentarz

Trzeba isc z duchem postepu a nie stawać w miejscu :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.