x-kom hosting

Do 4k, gry, filmy, internet

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz
16 godzin temu, Verbatov napisał:

i5 jest lepsze do gier a ryzen do programów itd, ludzie są w tym temacie podzieleni. 

Bzdury powielane przed randomowych 12 latków z inteligencją ameby, nawet w programach AMD dostaje w tyłek poza renderingiem na gołym CPU, CAD 2D to samo, tu liczy się jak najwyżej taktowany rdzen

 

16 godzin temu, Verbatov napisał:

Wyczytałem jedynie że TLC to najgorszy typ jeśli chodzi o trwałość ale i tak go kupię bo jest w moim zasięgu cenowym :D 

Obecnie TLC to najlepsze co możesz kupić pod względem wydajności do ceny. Dyski na MLC są drogie i w cenie 256GB na SATA masz 512GB na NVMe i pomimo tego że to TLC z buforem to i tak przegania kilkukrotnie te dyski na MLC SATA.

 

storage-writes_per_nand.png

 

16 godzin temu, Verbatov napisał:

No i na tym teście jasno widać że 2600 nawet po OC przegrywa rywalizację z 9400.

Nie chce mi się tego komentować

 

Dnia 30.01.2020 o 18:51, Verbatov napisał:

ja nie potrzebuję lepszej karty bo nie jestem graczem, od czasu do czasu pogram sobie w grę i nie muszę grać na najwyższych detalach

A dopłacać 250zł do procesora gdzie nie zauważysz nawet różnicy w wydajności ma sens?

 

Chciałeś PC w kwocie 3000zł, a nic lepszego niż to co zostało zaproponowane nie złożysz, ani pod względem wydajności, ani opłacalności.

 

16 godzin temu, Verbatov napisał:

Ogólnie to komputer i tak będzie kupowany na raty więc co jakiś czas będę odświeżał temat jak będę dokupywał kolejne elementy. Na razie zamierzam kupić GPU i obudowę

Tak tak, kup GPU niech leży i traci na wydajności, takie kupowanie sprzętu by poleżał to głupie posunięcie.

 

16 godzin temu, Verbatov napisał:

Widziałem że poleciliście mi Signum SG1 ale zobaczyłem też w podobnej cenie Regnum RG4T. Którą bardziej się opłaca kupić?

Kupuj którą chcesz, obie jak na te pieniądze dobre, w RG4T masz jeden wentyl więcej, ale i tak SG1 TG ma minimalnie lepsze temperatury, za to w SG1 nie zamontujesz wewnętrznego napędu.

 

 

3 godziny temu, Verbatov napisał:

Spytałem się również z jakiej firmy moglibyście mi polecić 1650 super i również nie uzyskałem odpowiedzi. 

Ty nawet nie czytasz.i kłamiesz w żywe oczy.

Dnia 29.01.2020 o 22:41, UnnamedPlayer napisał:

GTX 1650S w cenie 735zł od Gigabyte z chłodzeniem Windforce.

 

 

3 godziny temu, Verbatov napisał:

Jednak z moim obecnym budżetem dam szansę Ryzen 2600.

Nie, dopłata 160żł nie warta niczego, 1600AF to praktycznie ten sam procesor co Ryzen 2600 https://www.gamersnexus.net/hwreviews/3547-amd-r5-1600-af-cpu-review-best-cpu-under-100

 

 

3 godziny temu, Verbatov napisał:

Teraz jeszcze mi powiedzcie czy opłaca się dopłacać kilkadziesiąt złotych do MSI B450-A PRO MAX czy lepiej wybrać Gigabyte B450 GAMING?

Wszystko zostało podane, jak chcesz to dopłacaj do B450-A PRO MAX, masz ciut chłodniejszą sekcję i nowszy bios pod Ryzena 3XXX

Dnia 30.01.2020 o 22:50, UnnamedPlayer napisał:

Patrz na wydajność Ryzen 2600 po OC i i5 9400F, Ryzen 1600 AF to jest to samo co Ryzen 2600 bo jest w tym samym procesie technologicznym 12nm, 9400F to koszt 650zł, Ryzen 1600AF 400zł, sam sobie odpowiedz co ma tu sens.

 

srednia_gry.png

 

 

Dnia 29.01.2020 o 23:37, UnnamedPlayer napisał:
Dnia 29.01.2020 o 23:27, Verbatov napisał:

3k max

https://proline.pl/koszyk/2ea55339

To samo co wyżej, ale z lepszym SSD na NVMe, do tego Fera pod OC CPU.

 

Verbatov
komentarz
komentarz

Kupię sobie ten dysk o którym mi wspomniałeś tyle tylko że 256GB, a do przechowywania danych będę używać mojego starego dysku, to chyba najlepsze co mogę zrobić z moim ograniczonym budżetem. 

Ok więc dam szansę 1600AF skoro jest tylko minimalna różnica w wydajności.

Komputer planuję złożyć już pod koniec marca. Wolę kupować po trochu niż odkładać bo w między czasie pieniądze by mi się rozchodziły na głupoty :D
 

Cytuj

  Dnia 1.02.2020 o 13:04, Verbatov napisał:
Spytałem się również z jakiej firmy moglibyście mi polecić 1650 super i również nie uzyskałem odpowiedzi. 

Ty nawet nie czytasz.i kłamiesz w żywe oczy.

  Dnia 29.01.2020 o 22:41, UnnamedPlayer napisał:
GTX 1650S w cenie 735zł od Gigabyte z chłodzeniem Windforce.

Sorry, w ferworze dyskusji przeoczyłem to.

Tak więc kupiłem sobie GTX 1650S Gigabyte Windforce i obudowę Regnum RG4T. Jak będę mieć jeszcze jakieś pytania to odświeżę temat.

Dzięki Panowie za pomoc :) 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Dobrze byłoby sprawdzić czy z kartą wszystko ok, żeby później nie było niespodzianek.

  • 4 tygodnie później...
UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Goodram IRDM Pro lub Cruclal Ballsitix, te drugie jeśli chcesz kręcić sam pamięć.

 

Zasilacz Seasonic Gold 450W najlepszy i w tej kwocie nie ma nad czym dyskutować bo to jest klasy wyższa jednostka od Vero czy Pure Power 11.

 

Procesor 1600AF 12nm, 1600X jest na wyższym procesie 14nm (starsza jednostka), dodatkowo jest droższy i gorzej się kręci. 

9 godzin temu, Verbatov napisał:

Odświeżasz temat z linkami afiliacyjnymi ????

anioł2009

Gdzieś kopał po innych forach, pewnie zahaczył o pclaba albo forum xkom, a tam jest spam reflinkami. Nie ma co z tego robić afery, prędzej obstawiałbym innych co na stałe tu się udzielają.

Verbatov
komentarz
komentarz

Sorry nie wiem jak to możliwe, po prostu wklejałem linki do sklepów, również te które tu były wklejane. Na forach podawali linki do xkom i proline, z innymi się nie spotkałem.

Czy zasilacz Seasonic Gold 450W to nie za mało mocy na 1600AF plus gf 1650 super windoforce plus jeszcze xonar dg i dwa dyski SSD i HDD?

Chciałem się jeszcze dopytać o płytę główną bo w jednym sklepie zauważyłem kolosalną różnicę cenową i teraz nie wiem którą lepiej wybrać. 
Chodzi mi o płytę MSI B450-A PRO MAX. Czy to jest ta sama płyta?
https://proline.pl/msi-b450-a-pro-max-am4-p1378187
https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/plyty-glowne/plyta-glowna-msi-b450m-a-pro-max?gclid=EAIaIQobChMI4cKUkurv5wIVGeWaCh3_WQh-EAQYAiABEgJ1ofD_BwE&gclsrc=aw.ds
Jeśli tak to jest w moim budżecie i dlatego chciałem się spytać czy lepiej wziąć tę płytę MSI czy może jednak Gigabyte B450 GAMING X albo Gigabyte B450M DS3H?

No i jeszcze chciałem się dowiedzieć które chłodzenie jest najlepsze?
https://proline.pl/chlodzenie-procesora-silentiumpc-fera-3-he1224-v2-p943744
https://www.x-kom.pl/p/291320-chlodzenie-procesora-silentiumpc-spartan-3-100mm.html?partnerid=100594573&sm12=Mzc=&ts=1577962776&token=ad4aad34c4c002495b40c3174764b03e&83
https://proline.pl/chlodzenie-procesora-arctic-freezer-34-p1346645
 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz
3 godziny temu, Verbatov napisał:

Czy zasilacz Seasonic Gold 450W to nie za mało mocy na 1600AF plus gf 1650 super windoforce plus jeszcze xonar dg i dwa dyski SSD i HDD?

 

Ile razy można pytać o to samo, człowieku, miej litość

 

Skoro masz podany wcześniej zestaw z RTX 2060 i Ryzen 3600 i tam jest duży zapas mocy, to jaki będzie przy 1600AF i GTX 1650S?

 

3 godziny temu, Verbatov napisał:

Nie jest to samo, co widać po nazwie...

 

3 godziny temu, Verbatov napisał:

Jeśli tak to jest w moim budżecie i dlatego chciałem się spytać czy lepiej wziąć tę płytę MSI czy może jednak Gigabyte B450 GAMING X albo Gigabyte B450M DS3H?

B450 A PRO MAX - ATX a nie microATX jak ten gniot z mediaexpert lub B450 Gaming X.

 

3 godziny temu, Verbatov napisał:

No i jeszcze chciałem się dowiedzieć które chłodzenie jest najlepsze?

Fera 3 to minimum pod OC 1600AF - najwydajniejszy cooler spośród wszystkich w/w, nie wiem kto CI zaproponował Spartana LT pod 1600AF... - nie odwiedzaj takich for.

Verbatov
komentarz
komentarz

Ale masz dobrą pamięć :D Na innym forum powiedzieli mi że to może być trochę za mało mocy dlatego pytam. 

Ok, nie zwracałem uwagi na rozmiar płyty. To w takim razie ten Gigabyte gaming też jest micro atx :/ Jaką dobrą płytę w rozmiarze ATX mógłbyś mi polecić tak za około 300-350zł?

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz
9 minut temu, Verbatov napisał:

To w takim razie ten Gigabyte gaming też jest micro atx :

Gigabyte B450 Gaming X to płyta ATX, B450 A PRO MAX tez ATX

 

9 minut temu, Verbatov napisał:

a innym forum powiedzieli mi że to może być trochę za mało mocy dlatego pytam. 

Nie psuj sobie w głowie, nie lataj po pseudo forach, bo dostajesz takie rady jak Spartan LT pod Ryzena 1600AF co jest głupotą, bo wydajność nawet gorsza niż BOX od AMD.

Verbatov
komentarz
komentarz (edytowane)

No wiele jest forów i to nie znaczy że tylko na jednym są prawdziwi eksperci :D Wolę skonfrontować kilka opinii.

Czyli rozumiem że ten Gigabyte B450 Gaming Xw tej cenie to najlepsze co mogę wybrać?

Edytowane przez Verbatov
UnnamedPlayer
komentarz
komentarz
8 godzin temu, Verbatov napisał:

Czyli rozumiem że ten Gigabyte B450 Gaming Xw tej cenie to najlepsze co mogę wybrać?

W cenie 340zł tak, lepsza będzie B450 A PRO MAX, ale nie jest tu musowa do[płata, chyba że chcesz mieć opcję wrzucenia CPU 8 rdzeni pod OC z rodziny Ryzena 3XXX czy 4XXX.

 

Verbatov
komentarz
komentarz

Szarpnąłem się na PRO MAX bo obsługuje wyższe taktowania pamięci i daje większe możliwości modernizacji w przyszłości.
Zatem mój komputer będzie się składał z następujących części:
AMD Ryzen 5 1600 AF
GIGABYTE GeForce GTX 1650 Super Windforce OC 4GB
MSI B450-A Pro Max
RAM GOODRAM 16GB 3600MHZ IRDM Pro
Dysk ADATA XPG SX8200 Pro 256GB SSD
Dysk Western Digital Caviar Green 1 TB 3.5" SATA II (WD10EARS)
Chłodzenie CPU SILENTIUM PC Fera 3 HE1224
Zasilacz Seasonic FOCUS Gold 450
Obudowa SILENTIUM PC Regnum RG4T (SPC178)
Później jeszcze zamierzam dokupić 16gb pamięci ram.

Ile mniej więcej watów będzie zużywał mój komputer?

Zauważyłem też fajną technologię na mojej płycie "Dzięki złączu Turbo M.2, wykorzystującym interfejs PCIe Gen3 x4 o przepustowości nawet 32 Gb/s, do MSI B450-A PRO MAX możesz podłączać najszybsze dyski SSD NVMe. Z kolei technologia AMD StoreMI pozwala na połączenie dysków SSD i HDD w wirtualny wolumin o wysokiej pojemności i szybkim dostępie do danych." Mógłby ktoś coś więcej powiedzieć na ten temat? Czy opłaca się to robić czy lepiej działać na osobnych dyskach?

 

IGotHigh
komentarz
komentarz

Nie bardzo rozumiem twoje pytanie. Co robić? Co Ci da zwiększenie prędkości transferu na płycie jeśli na dysku masz o ile dobrze pamietam coś w okolicach 3000/2500?

Verbatov
komentarz
komentarz

Chodzi mi o technologię StoreMI i czy opłaca się to robić przy moim już dość leciwym dysku HDD. Czy ktoś już z tego korzystał i może się wypowiedzieć na ten temat?

Mam jeszcze pytanie odnośnie mojego dysku HDD. Biorę go z mojego starego komputera, a że dysk ma już swoje lata to boję się że może w końcu być jakaś awaria. Są może jakieś oznaki że dysk kończy już swój żywot czy jest to nie do przewidzenia? Moglibyście mi polecić jakieś programy do kontroli dysków?

KillaHill
komentarz
komentarz

A przeleć go sobie HDTune. 

 

 

Verbatov
komentarz
komentarz

Czyli StoreMI to takie inteligentne wybieranie najczęściej używanych plików i wykorzystywanie ich przez dysk SSD. Ciekaw jestem jakie mogą być wady takiego rozwiązania w dłuższym okresie czasu, jak jest z awaryjnością i możliwością odzyskania danych. Na pewno zastanowię się nad tą technologią, ale obecnie i tak będę używać tylko dysku SSD do momentu kupienia nowego HDD. Ten mój stary dysk będę używał jako trzeci dysk zapasowy, w przypadku formatu dwóch pierwszych dysków na pewno się przyda.

Dziękuję za pomoc w wybraniu sprzętu. Mam nadzieję że nowy komputer będzie mi służył latami tak jak mój stary PC który od 10 lat nie miał żadnej awarii :D Temat do zamknięcia :) 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.