x-kom hosting

Do 4k, gry, filmy, internet

Verbatov
utworzono
utworzono

Cześć. W końcu nadszedł czas żeby kupić sobie nowego kompa bo mój obecny ma już ponad 10 lat i niestety nie mogę pograć w każdą grę, a także boję się że w końcu może się coś popsuć. Jeśli chodzi o wymagania to chciałbym móc odpalić najnowsze gry chociaż na średnich ustawieniach. Na pewno nie chciałbym oszczędzać na płycie głównej, obecnie mam budżetową płytę Asrock h55m-le i często miałem problem z małą ilością gniazd i innych wejść. Jeśli chodzi o zasilacz to skłaniałbym się ku firmie Corsair którą sobie bardzo zachwalam, zasilacz działa ok 10 lat bez zarzutu. Procek to myślę że jakaś dobra i5. Karta graficzna ze stajni geforce. Dysk chciałbym szybki żeby nie ograniczał mojego komputera, obecnie mam WDC10ears. Pamięć RAM mam 2x2GB OCZ Gold XTC, myślicie że nadadzą się do nowego komputera? Oczywiście oprócz tych pamięci dokupiłbym jeszcze dodatkowe 4GB. Myślę że chciałbym się zamknąć w kwocie max 4k. 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Tu nic się nie nada może poza HDD na jako takie dane.

 

Pod jakie konkretnie gry?

Monitor ma być w tej kwocie?

Co z systemem, rozumiesz że też WIndows 10 w tej kwocie ma się znaleźć?

 

Verbatov
komentarz
komentarz

Dlaczego kostki RAM się nie nadadzą? Gry to myślę że głownie strategie i akcji. Monitor mam nowy, a system to oczywiście przesiądę się na 10.

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz
26 minut temu, Verbatov napisał:

Dlaczego kostki RAM się nie nadadzą?

Nadają się do sprzedania za grosze, a nie pod nową platformę która wymaga DDR4.

 

Podaj model tego monitora.

 

https://proline.pl/koszyk/72a812e4

Ryzen 3600, 16GB RAM szybkiej pamięci w Dualu, sensowne MOBO w wersji MAX z odpowiednim biosem, Fera dla lepszej kultury pracy i pod ewentualne OC, RTX 2060 z dobrym chłodzeniem, SSD 960GB na SATA/AHCI, obudowa z dwoma wentylatorami 120mm, coverem na PSU i panelem ze szkła, do tego porządny zasilacz Seasonica z dużym zapasem mocy i 7 letnią gwarancją.

Verbatov
komentarz
komentarz (edytowane)

Monitor to Samsung SD590 S27D590P. Jednak obniżmy trochę koszty bo nie potrzebuję aż takiej machiny. Procek to myślę że na poziomie Ryzen 2600 wystarczy ale z Intela, płyta główna może być (chociaż mógłbyś mi podać jeszcze kilka propozycji), karta graficzna to myślę że gtx 1060 w zupełności mi wystarczy, zasilacz preferowałbym z firmy corsair, a jeśli chodzi o dysk to chciałbym się zamknąć w granicy max 250zł.

Edytowane przez Verbatov
KillaHill
komentarz
komentarz

Intel nie ma obecnie żadnego sensu.

Podobnie jak Ryzen 5 2600 kiedy jest Ryzen 5 1600 AF.

Corsair w tej cenie nie ma nic ciekawego do zaoferowania.

SSD do 250 zł SATA/AHCI a niewiele drożej masz NVME

GTX 1060 kompletna wtopa na maxa jak praktycznie w tej samej cenie jest 1660 Super.

 

https://proline.pl/koszyk/673e953f

Verbatov
komentarz
komentarz

Dlaczego Intel nie ma sensu?
W jakiej cenie Corsair ma dobre modele? Tak jak mówiłem mój obecny zasilacz Corsair działa 10 lat bez zarzutu i dlatego chciałbym kupić coś z tej firmy.
A moglibyście mi podać jakiś dysk w sensownej cenie 1TB? Słyszałem że dyski Seagate są dobre.
Kartę graficzną chciałbym kupić za około 600zł.
Trochę na wyrost podałem kwotę 4k, zapomniałem że mam już monitor.

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz
37 minut temu, Verbatov napisał:

Dlaczego Intel nie ma sensu?

Bo w cenie tego Ryzena 1600 w wersji AF gdzie masz 6 rdzeni / 12 wątków dostaniesz i3 9100F z czterema gołymi rdzeniami, czyli znacznie słabszy procesor, dodatkowo tego AMD możesz z czasem podkręcić.

 

39 minut temu, Verbatov napisał:

W jakiej cenie Corsair ma dobre modele? Tak jak mówiłem mój obecny zasilacz Corsair działa 10 lat bez zarzutu i dlatego chciałbym kupić coś z tej firmy.

To co było kiedyś to już przeszłość, dziś produkuje się coraz gorszy sprzęt na ilość, a że tobie wytrzymał 10 lat nie oznacza, że jest sprawny bo po cichu zabija sprzęt wysokimi tętnieniami napięć.

Za dobrego Corsaira trzeba dać 410zł jak RMX550W, a do tego zestawu dopłata takich pieniędzy nie ma sensu bo te 450W w postaci Seasonica jest aż nadto, poza tym Seasonic produkuje zasilacze sam, a Corsair korzysta z platform OEM innych firm CWT, czy nawet Seasonica.

 

43 minuty temu, Verbatov napisał:

Kartę graficzną chciałbym kupić za około 600zł.

Nie ma nic sensownego obecnie w cenie 600zł, RX 570 4GB, ale to słabsze GPU o gorszej kulturze pracy i jest to starsza architektura.

 

 

44 minuty temu, Verbatov napisał:

A moglibyście mi podać jakiś dysk w sensownej cenie 1TB? Słyszałem że dyski Seagate są dobre.

Seagate BarraCuda ST1000DM010 1TB 

Verbatov
komentarz
komentarz

A co powiesz o tym procku? https://link.do/egR2c
To teraz wystarczy moc zasilacza na poziomie 450W? Pamiętam że kiedyś były zasilacze po 1000W. A co powiesz o tych zasilaczach? https://link.do/BopED  https://link.do/SUn0v
Wybrałem sobie kilka kart które są w moim budżecie, co o nich sądzisz? https://link.do/vGU7n  https://link.do/1hUUZ  https://link.do/PNqlZ  https://link.do/WBxcI
Powiedz mi jeszcze czym się różni dysk HDD od SDD? Nie chciałbym żeby dysk ograniczał mój sprzęt. Lepszy Seagate Barrcuda czy WD BLUE?

KillaHill
komentarz
komentarz

Nie pakowałbym się w CPU 6/6 jak w tej cenie bądź znacznie taniej masz co prawda minimalnie słabszy CPU ale 6/12 oraz lepszą podstawkę pod modernizację.

Te zasilacze SPC nie mają podejścia do Seasonica. 

Grafiki które wrzucasz to kompletnie nieporozumienie. 

Dysk HDD w zasadzie wszystko jedno. 

Verbatov
komentarz
komentarz

A czym się różni CPU 6/6 od 6/12? 
Dlaczego te grafiki to nieporozumienie? Gier nie da się na nich odpalić? :D Potrzebuję karty ze średniej półki i chciałbym się dowiedzieć która z tych to najlepszy wybór.
Czytałem że SDD jest szybszy ale mniej trwały bo ma limit zapisów. Podobno najlepszym rozwiązaniem jest zakup obydwu dysków i HDD używać do przechowywania multimediów, co o tym sądzicie?

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz
11 minut temu, Verbatov napisał:

A czym się różni CPU 6/6 od 6/12? 

Ilością wątków.

 

11 minut temu, Verbatov napisał:

Potrzebuję karty ze średniej półki i chciałbym się dowiedzieć która z tych to najlepszy wybór.

GTX 1650S w cenie 735zł od Gigabyte z chłodzeniem Windforce.

 

12 minut temu, Verbatov napisał:

Czytałem że SDD jest szybszy ale mniej trwały bo ma limit zapisów. Podobno najlepszym rozwiązaniem jest zakup obydwu dysków i HDD używać do przechowywania multimediów, co o tym sądzicie?

HDD możesz sobie wziąć na dane, pod system i gry zdecydowanie SSD.

 

Nawet dyski na kościach TLC spokojnie wytrzymują z 10-12 lat o ile wcześniej nie padnie elektronika tj. kontroler, tam masz limit nawet 300TB dla większych pojemności (512GB), także raczej tego w ciągu 10 lat nie zapiszesz.

Verbatov
komentarz
komentarz

No ok ale co mogę zrobić z tymi brakującymi wątkami? :D
Czyli dyski HDD są bezpieczniejsze? Ogólnie to zawsze używałem HDD i nie zauważyłem jakichś problemów z wydajnością. A jaki dysk SLC w dobrej cenie mógłbyś mi polecić?
Jeśli chodzi o MOBO to też bym obniżył koszty, można znaleźć coś sensownego do 300zł?
Które pamięci RAM są lepsze Goodramy, Corsairy czy Cruciale?

IGotHigh
komentarz
komentarz

Napisz po prostu jaki masz faktycznie budżet, a nie z każdą wiadomością tylko znowu wytykasz coś co Ci nie pasuje bo jest za drogie i proponujesz coś tańszego. Jeśli chcesz się zmieścić nie w początkowo planowanych 4, a np w 2 tysiącach to to napisz. I nam i tobie będzie łatwiej 

Verbatov
komentarz
komentarz

Myślę że chciałbym się zamknąć w kwocie 2,5-3k max. Porównuję propozycje z różnych forów i stąd tyle pytań i wątpliwości. Na pewno nie jestem super graczem ale od czasu do czasu chciałbym móc odpalić najnowsze gry chociaż na średnich detalach. Tak więc celuję w segment medium, chyba że po niewielkiej dopłacie da się kupić coś o wiele lepszego.

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz
39 minut temu, Verbatov napisał:

No ok ale co mogę zrobić z tymi brakującymi wątkami? :D

Ty chłopie sobie jaja tu robisz, weź się ogarnij..

Chcesz PC za 4K później sam nie wiesz za ile.

 

40 minut temu, Verbatov napisał:

A jaki dysk SLC w dobrej cenie mógłbyś mi polecić?

Jakichś głupot się naczytałeś, obecnie trudno kupić dysk na kościach MLC, kupuj na SLC https://www.ceneo.pl/37582364

 

10 minut temu, Verbatov napisał:

3k max

https://proline.pl/koszyk/2ea55339

To samo co wyżej, ale z lepszym SSD na NVMe, do tego Fera pod OC CPU.

 

Dla mnie EOT.

IGotHigh
komentarz
komentarz

W tej cenie raczej nie złożysz już nic lepszego niż zaoferował @UnnamedPlayer
Najlepszy procesor w tym segmencie cenowym (wydajność praktycznie taka sama jak Ryzen 5 2600), dobra grafika na której pograsz w większość gier AAA na stałych ponad 60 klatkach w FullHD (wiadomo, zależy od tytułu ile tych klatek będzie), szybki dysk, dobry jakościowo zasilacz, spoko płyta na której zrobisz spokojnie OC proca, szybki ram. Jeśli to cię nie zadowoli, to możesz poszukać na innym forum, bo tutaj już temat został wyczerpany. Z tego co widzę po tym co piszesz, to oczekujesz wydajności rtx 2080ti z i9 9900k, najlepiej za 500zł i z starych części. W świecie technologii wszystko zmienia się z godziny na godzinę, więc to, że 10 lat temu kupiłeś zasilacz corsair-a i był dobry, to nie znaczy, że ich zasilacze dalej opłaca się kupować. (Są dobre jakościowo, ale nieopłacalne patrząc na obecną konkurencje). 

  • Dobra wypowiedź 1
Verbatov
komentarz
komentarz
Cytuj

Ty chłopie sobie jaja tu robisz, weź się ogarnij..

Chcesz PC za 4K później sam nie wiesz za ile.

Pytałem się dwa razy jaka jest różnica między 6/6 a 6/12 wątków i nadal nie uzyskałem odpowiedzi. 
Pierwszą kwotę jaką podałem było 4k ale później stwierdziłem że jest ona wygórowana i nie potrzebuję aż takiego kompa, czego tu nie rozumiesz?

 

Cytuj

Jakichś głupot się naczytałeś, obecnie trudno kupić dysk na kościach MLC, kupuj na SLC https://www.ceneo.pl/37582364


Przecież powiedziałem żebyś polecił mi jakieś SLC, nic nie wspominałem o MLC. No i co to za dziwny link wkleiłeś do dysku za 12763,70?

No i wytłumaczcie mi w końcu dlaczego AMD Ryzen jest lepsze od i5?

@IGotHigh Nie oczekuję nie wiadomo jakiej wydajności, zaproponowałem kilka kart które mieściłyby się w moim budżecie i jedyne co słyszę to że jest to badziew. Ja rozumiem że w porównaniu do Waszych kompów jest to badziew ale ja nie potrzebuję lepszej karty bo nie jestem graczem, od czasu do czasu pogram sobie w grę i nie muszę grać na najwyższych detalach.
 

IGotHigh
komentarz
komentarz

„W porównaniu do waszych kompów”

Chłopie, korzystam z laptopa z intel core 2 duo, 3gb ramu ddr2 i jakąś badziewną integrą, więc nie mów, że ktoś ci coś poleca bo coś tańszego to badziew. Jeśli chcesz to kup sobie to co ty proponujesz, tylko potem nie płacz, że ktoś cię oszukał bo kupiłeś za 600 zł jakąś totalnie nie opłacalna kartę. Najpierw chciałeś do 4 tysięcy, to ci chłopaki zaproponowali coś do 4. Nagle chcesz do 3 to ci zaproponowali do 3, i dalej ci nie pasuje. Tak ciężko ci wpisać w yt, albo internet za co odpowiadają wątki w procesorze? Intel jest nieopłacalny bo musisz do niego kupić płytę na z390, a one są drogie. 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Masz podany optymalny konfig w kwocie 3000zł, co Ty z tym zrobisz to już Twoja sprawa, nikt się tu nie będzie produkował nad kwestiami których wyszukanie nawet przez laika trwa kilka sekund.

 

@IGotHigh sam pytał tu o PC, ale on w odróżnieniu od Ciebie potrafi korzystać  z rad, cokolwiek sam sprawdza/weryfikuje w tym temacie.

 

4 godziny temu, Verbatov napisał:

Przecież powiedziałem żebyś polecił mi jakieś SLC

To sobie znajdź taki dysk jak chcesz SLC, proste.

Nie ma dysków na SLC na rynek konsumencki, zdaj sobie z tego sprawę, teraz to mamy kości QLC i niedługo wejdą PLC - 5 bitów na komórkę, jak QLC w pojemności 500GB na NVMe ma dropy do wartości rzędu 30-40mb/s to jakie będą mieć dyski na PLC, do 10mb/s?

 

Najlepszy dysk jaki możesz teraz kupić i jest w miarę opłacalny to ten w koszyku, tu nikt nie wrzuca podzespołów na pałę, tu wypowiadają się starzy wyjadacze będący w temacie zestawów od wielu lat.

 

4 godziny temu, Verbatov napisał:

No i wytłumaczcie mi w końcu dlaczego AMD Ryzen jest lepsze od i5?

Patrz na wydajność Ryzen 2600 po OC i i5 9400F, Ryzen 1060 AF to jest to samo co Ryzen 2600 bo jest w tym samym procesie technologicznym 12nm, 9400F to koszt 650zł, Ryzen 1600AF 400zł, sam sobie odpowiedz co ma tu sens.

 

srednia_gry.png

 

Verbatov
komentarz
komentarz (edytowane)

@IGotHigh po części wiem za co odpowiadają wątki bo sam mam i3 z 4 wątkami, ale chciałem szybko się dowiedzieć od ekspertów jaka jest różnica w wydajności, niestety musiałem się przekopać przez długie dyskusje na forach no i nie jest powiedziane że 6/12 jest lepsze od 6/6. i5 jest lepsze do gier a ryzen do programów itd, ludzie są w tym temacie podzieleni. 

@UnnamedPlayer wyszukanie trwa kilka sekund ale zapoznanie się z tematem już niekoniecznie ;)
Nie mam pojęcia co Ty do mnie mówisz w kwestii dysków bo kompletnie się na tym nie znam. Wyczytałem jedynie że TLC to najgorszy typ jeśli chodzi o trwałość ale i tak go kupię bo jest w moim zasięgu cenowym :D No i przeczytałem że może wytrzymać 2000000h więc styknie :) a mój obecny dysk WD Caviar jeszcze nie przejdzie na emeryturę, będę go używać do przechowywania plików.


Jeśli chodzi o procka to ja wolę jednak zaufać sprawdzonemu Intelowi. No i nie nie zamierzam podkręcać procesora, bo to nie ma żadnego sensu. Sprzęt żre więcej energii i szybciej się zużywa. No i na tym teście jasno widać że 2600 nawet po OC przegrywa rywalizację z 9400.

Widzę że trafiłem na entuzjastów AMD dlatego nie oczekuję od Was aprobaty, chciałbym żebyście polecili mi jakąś fajną płytkę za ok 350zł pod i5. No i teraz pojawia się drugie pytanie, dlaczego muszę kupować płytę na z390?

Teraz kolejna kwestia, karta graficzna. Tak, mieliście rację że gtx 1650 to badziew. Ostatnio miałem trochę czasu i poprzeglądałem różne testy. Mogliście mi od razu polecić radka 570 8gb. Jest teraz do kupienia za ok 700zł czyli taka cena jaka mnie interesuje.



 

Edytowane przez Verbatov
KillaHill
komentarz
komentarz
5 minut temu, Verbatov napisał:

Wyczytałem jedynie że TLC to najgorszy typ

 

Jest gorszy, QLC. 

 

5 minut temu, Verbatov napisał:

Jeśli chodzi o procka to ja wolę jednak zaufać sprawdzonemu Intelowi. No i nie nie zamierzam podkręcać procesora, bo to nie ma żadnego sensu. Sprzęt żre więcej energii i szybciej się zużywa. No i na tym teście jasno widać że 2600 nawet po OC przegrywa rywalizację z 9400.

 

Jasno widać? Ja tam widzę uśrednioną różnicę na poziomie 2%.

 Różnica w poborze prądu? Nawet nie ma co tego poruszać jak i tego, że szybciej sprzęt się zużywa. 

 

6 minut temu, Verbatov napisał:

Widzę że trafiłem na entuzjastów AMD dlatego nie oczekuję od Was aprobaty, chciałbym żebyście polecili mi jakąś fajną płytkę za ok 350zł pod i5. No i teraz pojawia się drugie pytanie, dlaczego muszę kupować płytę na z390?

 

To nie tylko tutaj. Wejdź na inne fora w Polsce czy poza PL. Mało kto poleca i5 9400F do gier. Teraz jak jest 1600 AF w cenie 400 zł, to praktycznie nikt nie poleci Intela. Chyba, że na wyraźną prośbę. Z390 dla obsługi wyżej taktowanych pamięci. 

 

7 minut temu, Verbatov napisał:

Teraz kolejna kwestia, karta graficzna. Tak, mieliście rację że gtx 1650 to badziew. Ostatnio miałem trochę czasu i poprzeglądałem różne testy. Mogliście mi od razu polecić radka 570 8gb. Jest teraz do kupienia za ok 700zł czyli taka cena jaka mnie interesuje.

 

GTX 1650 badziew ale GTX 1650 Super w cenie RX 570 jest jak najbardziej spoko. Wydajność na tym samym poziomie + znacznie niższy pobór prądu 

 

Verbatov
komentarz
komentarz (edytowane)

Przejrzałem różne testy i rzeczywiście gtx 1650 jest o wiele lepszy od radka 570. Tylko teraz z jakiej firmy moglibyście mi polecić tę kartę? Widziałem że w testach całkiem nieźle wypada Palit https://pclab.pl/art82523-27.html

Jeśli chodzi o procesory to ludzie są podzieleni i to wcale nie na korzyść amd. Polecam też zobaczyć test moreletv https://www.youtube.com/watch?v=mZzxjkWPSKg 
@KillaHill mógłbyś mi bardziej wytłumaczyć o co chodzi z tym taktowaniem pamięci? Nie ma tańszych płyt pod Intela z wyższym taktowaniem pamięci?

Ogólnie to komputer i tak będzie kupowany na raty więc co jakiś czas będę odświeżał temat jak będę dokupywał kolejne elementy. Na razie zamierzam kupić GPU i obudowę, i mam jeszcze pytanie odnośnie obudowy. Widziałem że poleciliście mi Signum SG1 ale zobaczyłem też w podobnej cenie Regnum RG4T. Którą bardziej się opłaca kupić?

 

Edytowane przez Verbatov
IGotHigh
komentarz
komentarz

Chłopie zrozum, że na tym forum są ludzie siedzący w temacie pare/prenascie lat wiec podejrzewam, że mają większą wiedzę od laika. Jeśli uważasz, że masz od nich większa wiedzę to nie wiem po co dodajesz post na tym forum. Od początku przewija się temat, że Ryzen jest opłacalniejszy od intela, jeśli chodzi o ten przedział cenowy. Za 250zł więcej masz tylko trochę większa wydajność, nie mówiąc o cenach płyt głównych. Ryzen jest dużo bardziej przyszłościowy, więc jeśli chcesz to kupuj sobie 5 procesorów przez 2 lata. Ale patrząc na twój budżet wątpię żebyś miał na to pieniądze. Sam siedzę w tym temacie od paru lat, ale i tak sam napisałem temat, żeby się upewnić czy wszystko w moim zestawie jest ok. Dla mnie temat jest do zamknięcia, bo zainteresowany nie przejawia jakiekolwiek chęci współpracy i zrozumienia co się do niego pisze. 

Verbatov
komentarz
komentarz

@IGotHigh Chopie zrozum, że jako laik chcę się dopytać o różne rzeczy, niestety na większość z nich nie otrzymuję odpowiedzi i sam muszę przeczesywać różne strony i fora żeby się o tym dowiedzieć. Skoro tacy z Was eksperci z co najmniej kilkuletnim doświadczeniem to udzielajcie odpowiedzi na nurtujące mnie kwestie. Spytałem się np dlaczego taka obudowa, a nie taka w podobnej cenie i nie uzyskałem odpowiedzi. Spytałem się również z jakiej firmy moglibyście mi polecić 1650 super i również nie uzyskałem odpowiedzi. 
Jeśli chodzi o procka to chyba rzeczywiście porywam się z motyką na słońce. Przez wiele lat korzystałem z Intela i często się mówiło że AMD nie podejścia do niebieskich,  stąd moje uprzedzenia. Jednak z moim obecnym budżetem dam szansę Ryzen 2600. Teraz jeszcze mi powiedzcie czy opłaca się dopłacać kilkadziesiąt złotych do MSI B450-A PRO MAX czy lepiej wybrać Gigabyte B450 GAMING?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.