x-kom hosting

800 zł na przebudowę starego komputera.

majel85
komentarz
komentarz
37 minut temu, Marekwp2 napisał:

Płyta obsługuje ddr3 i takie musisz kupić, po prostu myślisz, że masz DDR4 ale masz ddr3

 

dzieki za komentarz.

 

Ale w przypadku jak kiedys zmienie plyte DDR3 i DDR4 beda kompatybilne?

Marekwp2
komentarz
komentarz
3 minuty temu, majel85 napisał:

DDR3 i DDR4 beda kompatybilne?

Nie są kompatybilne,  jak kiedyś kupisz płytę z obsługą DDR4 to ram będziesz też musiał mieć  ddr4

majel85
komentarz
komentarz (edytowane)
3 minuty temu, Marekwp2 napisał:

Nie są kompatybilne,  jak kiedyś kupisz płytę z obsługą DDR4 to ram będziesz też musiał mieć  ddr4

 

i teraz widzę jak ktoś nie do końca fair złożył mój sprzęt kiedyś:)

Nie będę podawał nazwy strony, pozdro i dzięki za rady

16 godzin temu, Mogeto napisał:

procesor :

https://allegro.pl/oferta/intel-xeon-e3-1230-v3-lga1150-sr153-4x-3-3ghz-i7-8801252870

to jest odpowiednik i7 4770 ale bez zintegrowanego układu graficznego

zintegrowana grafika Ci niepotrzebna bo używasz GTX 970

ten procesor jest na poziomie Ryzena 5 1400

 

zastanawiam się nad tym procesorem. Znacie jakieś odpowiedniki które mniej się grzeją, ewentualnie są tańsze?

Jakoś nie mogę znależć tego RAMU, macie jakieś propozycje?

Edytowane przez majel85
Mogeto
komentarz
komentarz

Fortis 2 / 3 to chłodzenia które spokojnie dają radę przy i7 8700, także i7 4770 czy Xeon v3 naprawdę nie będą problemem, aby trzeba posmarować dobrą pastą typu MX-2

też nie znalazłem tego ramu, trzeba spróbować ponownie za kilka dni

Marekwp2
komentarz
komentarz

Tak sobie myślę, że jakbyś miał 900zł do wydania to można pomyśleć o nowym sprzęcie np. 

Ryzen 5 1600

Płyta ds3h

Ram 8Gb

Wtedy możesz obecny sprzęt  wystawić na sprzedaż, jak pójdzie to kupisz druga kość ramu i lepszy zasilacz 

Mogeto
komentarz
komentarz

jasne, że można

jeśli jesteś gotowy wymienić platformę, to R5 1600 za 435zł nie jest złą opcją, tyle że ja na Twoim miejscu dołożyłbym do R5 2600 (530zł) by poprawić trochę IPC na tle i5 4440, a płytę możesz wziąć jakąś tańszą B450 z 2 slotami RAM, bo więcej raczej nie będziesz potrzebować

majel85
komentarz
komentarz

Póki co, dzięki czyszczeniu karty i procesora, wymianie pasty, instalacji radiatora - temperatura procesora spadła ze 100stopni do 60, a karty z 86 do 70 i ogólnie wydajność wzrosła. Dzięki za rady. Mam jeszcze pytanie bo kupiłem nowy zasilacz, ale wejścia do karty graficznej ma 2x8pinowe ( w karcie mam 2x6). Czy wystarczy w tym przypadku kupić przełączkę z 8 na 2x6pinów?

 

Mogeto miałeś racje z tym procesorem w Modern Warfare nie ma szału, dać się gra, ale przyjemności nie ma. W przyszłości jak kupię RAM i procesor to powinna być znaczna poprawa.

Dajcie proszę znać jak z tymi pinami do grafiki. Dzięki

Mogeto
komentarz
komentarz

podaj dokładny model nowego zasilacza, to jest ten wcześniej linkowany SPC Supermo 550W?

majel85
komentarz
komentarz
Godzinę temu, Mogeto napisał:

podaj dokładny model nowego zasilacza, to jest ten wcześniej linkowany SPC Supermo 550W?

 

dokładnie

Mogeto
komentarz
komentarz

a czy ten zasilacz przypadkiem nie posiada dwóch 6+2 pin ? 2 pin oddzielasz osobno, a wkładasz 6

majel85
komentarz
komentarz
8 minut temu, Mogeto napisał:

a czy ten zasilacz przypadkiem nie posiada dwóch 6+2 pin ? 2 pin oddzielasz osobno, a wkładasz 6

 

Rzeczywiście, jest tak jak mówisz:)

  • 2 tygodnie później...
majel85
komentarz
komentarz (edytowane)

Cześć. Jednak zasilacz to też była kluczowa sprawa, nie wytrzymywał większych obicążeń. Teraz jest OK. 

Mam jeszcz pytanie czy ten ram https://www.olx.pl/oferta/pamiec-crucial-ddr3-8-gb-1600mhz-cl10-ct102464bd160b-CID99-IDCFw84.html#1d05010dec. Będzie kompatybilny z Ballistic Sport 8GB 3DDR?

Jeszcze pytanie o procesor. Dzieki za rade z tym Xeonem https://allegro.pl/oferta/intel-xeon-e3-1230-v3-lga1150-sr153-4x-3-3ghz-i7-8801252870. ALe czy jest jakas szansa na i7 do 600zł z podobną wydajnością?

Edytowane przez majel85
Mogeto
komentarz
komentarz

ten Xeon 1230 v3 to odpowiednik i7 4770 i są to najlepsze procesory dostępne na Twoją płytę główną zaraz obok i7 4790 czy i7 4771 które różnią się nieznacznie

są jeszcze wersje z odblokowanym mnożnikiem np i7 4770K ale do Twojej płyty głównej nie ma sensu ich brać

 

szkoda oszpecać sobie kompa tym ramem z olxa 

tutaj jest taki jak Twój :

https://allegrolokalnie.pl/oferta/crucial-balistix-sport-8gb-ddr3

majel85
komentarz
komentarz
22 godziny temu, Mogeto napisał:

ten Xeon 1230 v3 to odpowiednik i7 4770 i są to najlepsze procesory dostępne na Twoją płytę główną zaraz obok i7 4790 czy i7 4771 które różnią się nieznacznie

są jeszcze wersje z odblokowanym mnożnikiem np i7 4770K ale do Twojej płyty głównej nie ma sensu ich brać

 

szkoda oszpecać sobie kompa tym ramem z olxa 

tutaj jest taki jak Twój :

https://allegrolokalnie.pl/oferta/crucial-balistix-sport-8gb-ddr3

 

dzięki serdeczne :)

majel85
komentarz
komentarz

Podsumowując - kupiłem Fortisa 3 , Xeona 1230 v3 i kość RAMu. Muszę powiedzieć, że efekty są niesamowite. Nowe Modern Warfare chodzi bez zająknięcia. Mimo wszystko i5 4400 też dawało radę, ale Xeon zrobił różnicę. Dzięki za pomoc, szczególnie dla Mogeto. Pozdro. Temat zamknięty.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.