x-kom hosting

800 zł na przebudowę starego komputera.

majel85
utworzono
utworzono

Hej.

Chciałbym zmodyfikować komputer pod kątem gier i zastanawiam się co mógłbym zmienić. Proszę o podpowiedź.

 

Zasilacz: ANTEC 500W VP500PC

Procesor: i5-4440 3.10GHz, 4 rdzenie

Płyta główna: AS ROCK H81M

Karta graficzna: GeForce GTX 970

Pamięć RAM: 8GB DDR4

 

W tym zestawieniu ledwo co uruchamiam Modern Warfare. Co więcej niestety zauważyłem znaczny spadek wydajności sprzętu względem tego jak był nowy. Czyli jakieś 5 lat temu.

 

Marekwp2
komentarz
komentarz

Pamięć masz w jednej kości? 

Możesz też zainstalować program od msi żeby zobaczyć co jest najsłabszym  ogniwem w grach 

https://youtu.be/IiymBi2mLGk

Niebieska
komentarz
komentarz

Podmień zasilacz na inny markowy, może go już ząb czasu ugryzł. Poza tym wyczyść rejestr za pomocą Eusing Free Registry Cleaner [w oknie z pytaniem o kod aktywacyjny kliknij Skip albo Pomiń]. 

majel85
komentarz
komentarz (edytowane)
2 godziny temu, Marekwp2 napisał:

Pamięć masz w jednej kości? 

Możesz też zainstalować program od msi żeby zobaczyć co jest najsłabszym  ogniwem w grach 

https://youtu.be/IiymBi2mLGk

Tak w jednej. Wypróbuje ten program, dzięki.

Zastanawiam się właśnie czy nie dorzucić jeszcze jednej kości 8GB, czy to by miało wpływ na znaczącą poprawę?

 

 

2 godziny temu, LadyInBlue napisał:

Podmień zasilacz na inny markowy, może go już ząb czasu ugryzł. Poza tym wyczyść rejestr za pomocą Eusing Free Registry Cleaner [w oknie z pytaniem o kod aktywacyjny kliknij Skip albo Pomiń]. 

LadyInBlue a mogłabyś polecić jakiś zasilacz, ile W będzie odpowiednie pod ten zestaw?

 

Wielokrotnie zdarzało mi się, że komp sam się wyłączał jak uruchamiałem jakieś gry i zastanawiałem się właśnie czy to może zasilacz już wyzionął ducha przez ząb czasu.

Edytowane przez majel85
Niebieska
komentarz
komentarz

Ja bym obstawiala właśnie zasilacz, jak będę na kompie to coś podrzucę :)

lukasin
komentarz
komentarz

Sprawdź temperatury pod obciążeniem w HW Monitor. Sam stres komputera wywołaj graniem lub programem OCCT.

Tak naprawdę podstawowe pytanie w czym chcesz uzyskać lepszy efekt - codziennym użytku czy w grach i jakie konkretnie finalne efekty Cie zadowolą

majel85
komentarz
komentarz
35 minut temu, lukasin napisał:

Sprawdź temperatury pod obciążeniem w HW Monitor. Sam stres komputera wywołaj graniem lub programem OCCT.

Tak naprawdę podstawowe pytanie w czym chcesz uzyskać lepszy efekt - codziennym użytku czy w grach i jakie konkretnie finalne efekty Cie zadowolą

 

Chodzi mi wyłącznie o gry.

Chciałem przetestować HW Monitor niestety wygląda na to że komp mi padł. Włącza się, chodzi z 30 sekund i restart. Nie przekazuje obrazu do monitora. Zachowuje się jakby wejście HDMI nie działało. Patrzyłem i monitor normalnie działa podłączony gdzie inidziej. Masakra.

 

No nic. Wesołego Nowego Roku!!

Marekwp2
komentarz
komentarz

Przy restarcie jakieś błędy występują? 

Jeżeli  masz inny markowy zasilacz to podmień

majel85
komentarz
komentarz
32 minuty temu, Marekwp2 napisał:

Przy restarcie jakieś błędy występują? 

Jeżeli  masz inny markowy zasilacz to podmień

 

1 godzinę temu, lukasin napisał:

Sprawdź temperatury pod obciążeniem w HW Monitor. Sam stres komputera wywołaj graniem lub programem OCCT.

Tak naprawdę podstawowe pytanie w czym chcesz uzyskać lepszy efekt - codziennym użytku czy w grach i jakie konkretnie finalne efekty Cie zadowolą

 

Jakoś udało mi się go odpalić.

Zrobiłem test przez 40 min tym HW Monitor i OCCT. Wstawiam załącznik. Mógłby ktoś zinterpretować? Z tego co widziałem te procesora doszła do 100 stopni i tak się utrzymywała.

 

20191231-181237-CPUOCCT.png

Niebieska
komentarz
komentarz

Jak doszło do 100 stopni to się nie dziwię, że się wyłączył. 

majel85
komentarz
komentarz (edytowane)
2 minuty temu, LadyInBlue napisał:

Jak doszło do 100 stopni to się nie dziwię, że się wyłączył. 

 

pracował przez ponad 30 min na 100 stopniach i się nie wyłączył. Co może być przyczyną oprócz słabego chłodzenia? może pasta termoprzewodząca?

Edytowane przez majel85
Niebieska
komentarz
komentarz

Pasta to koniecznie do wymiany jak dochodził do takich temperatur. 

majel85
komentarz
komentarz
8 minut temu, LadyInBlue napisał:

Pasta to koniecznie do wymiany jak dochodził do takich temperatur. 

 

OK czyli pasta. Zasilacz- LadyInBlue mogła byś coś zaproponować? I RAM. Myślicie że to wystarczy?

Niebieska
komentarz
komentarz

A jaki masz budżet? 

majel85
komentarz
komentarz
13 minut temu, LadyInBlue napisał:

A jaki masz budżet? 

jak w tytule :) maksymalnie 800zł

Mogeto
komentarz
komentarz

jeśli chodzi o najnowsze Modern Warfare to z i5 4440 nie poszalejesz, to nisko taktowany proc 4 wątkowy, to zdecydowanie za mało do tej gry

ponadto masz Single Channel co skutecznie obniża wydajność, RAM warto mieć w Dual Channel

 

trzeba naprawić ten RAM, pokaż zdjęcie z programu CPU-Z ( zakładka SPD ) to zobaczymy co da się zrobić

przydałoby się wstawić 8 wątkowy procesor, czyli i7 czwartej generacji lub Xeon serii v3

 

ja myślę, że zasilacz jest sprawny ale ogólnie ten Antec 500 to niska liga oraz ma swoje lata i wymiana na pewno nie zaszkodzi

 

myślę, że w 800zł da radę się zmieścić za procesor+ram+zasilacz

majel85
komentarz
komentarz (edytowane)
35 minut temu, Mogeto napisał:

jeśli chodzi o najnowsze Modern Warfare to z i5 4440 nie poszalejesz, to nisko taktowany proc 4 wątkowy, to zdecydowanie za mało do tej gry

ponadto masz Single Channel co skutecznie obniża wydajność, RAM warto mieć w Dual Channel

 

trzeba naprawić ten RAM, pokaż zdjęcie z programu CPU-Z ( zakładka SPD ) to zobaczymy co da się zrobić

przydałoby się wstawić 8 wątkowy procesor, czyli i7 czwartej generacji lub Xeon serii v3

 

ja myślę, że zasilacz jest sprawny ale ogólnie ten Antec 500 to niska liga oraz ma swoje lata i wymiana na pewno nie zaszkodzi

 

myślę, że w 800zł da radę się zmieścić za procesor+ram+zasilacz

 

i7 używany wtedy?

przesyłam zakładkę SPD.

Jak to widzisz?

CPUZ.png

Edytowane przez majel85
Mogeto
komentarz
komentarz

https://allegro.pl/oferta/pamiec-ballistix-sport-ddr3-8-gb-1600mhz-cl9-gw-8817710511

potrzebujesz coś takiego, tylko tutaj sprzedawca za drogo wystawił, taki RAM jest warty 100zł max, może uda Ci się wylicytować lub znaleźć na OLX itp

 

procesor :

https://allegro.pl/oferta/intel-xeon-e3-1230-v3-lga1150-sr153-4x-3-3ghz-i7-8801252870

to jest odpowiednik i7 4770 ale bez zintegrowanego układu graficznego

zintegrowana grafika Ci niepotrzebna bo używasz GTX 970

ten procesor jest na poziomie Ryzena 5 1400

 

+ ten Supermo 550W i powinieneś mieć zdecydowanie większą stabilność w grach

 

tylko pytanie co z chłodzeniem procesora? czym obecnie chłodzisz tego i5 4440 ?

majel85
komentarz
komentarz (edytowane)
Godzinę temu, Mogeto napisał:

https://allegro.pl/oferta/pamiec-ballistix-sport-ddr3-8-gb-1600mhz-cl9-gw-8817710511

potrzebujesz coś takiego, tylko tutaj sprzedawca za drogo wystawił, taki RAM jest warty 100zł max, może uda Ci się wylicytować lub znaleźć na OLX itp

 

procesor :

https://allegro.pl/oferta/intel-xeon-e3-1230-v3-lga1150-sr153-4x-3-3ghz-i7-8801252870

to jest odpowiednik i7 4770 ale bez zintegrowanego układu graficznego

zintegrowana grafika Ci niepotrzebna bo używasz GTX 970

ten procesor jest na poziomie Ryzena 5 1400

 

+ ten Supermo 550W i powinieneś mieć zdecydowanie większą stabilność w grach

 

tylko pytanie co z chłodzeniem procesora? czym obecnie chłodzisz tego i5 4440 ?

 

z tym chłodzeniem to bieda 2 wiatraczki, które ledwo zipią. Mam obudowę Zalman z3 jak na zdjęciu. Co mogłbym zrobić żeby lepiej dochłodzić procesor? Jakieś sugestie?

 

 

 

Znalazłem coś takiego https://www.x-kom.pl/p/259244-chlodzenie-procesora-silentiumpc-fortis-3-140mm.html  

Jak się nie zmieści zdejmę obudowę :)

Znalezione obrazy dla zapytania zalman z3

Edytowane przez majel85
Mogeto
komentarz
komentarz

moim zdaniem szkoda kasy na nówkę, to tylko kawałek blachy z wentylatorem, używka wyjdzie Ci taniej

właściwie to starsza wersja jest podobnie wydajna, różnica będzie około 2 stopnie pod obciążeniem

https://allegro.pl/oferta/box-fortis-2-xe1226-prawie-jak-fortis-3-8818365888

taki Fortis 2 bez problemu schłodzi i7 / Xeona a nawet mocniejsze procesory

majel85
komentarz
komentarz (edytowane)
13 minut temu, Mogeto napisał:

moim zdaniem szkoda kasy na nówkę, to tylko kawałek blachy z wentylatorem, używka wyjdzie Ci taniej

właściwie to starsza wersja jest podobnie wydajna, różnica będzie około 2 stopni pod obciążeniem

https://allegro.pl/oferta/box-fortis-2-xe1226-prawie-jak-fortis-3-8818365888

taki Fortis 2 bez problemu schłodzi i7 / Xeona a nawet mocniejszego procesory

 

Myślałem nad tym, tu masz 70 zł różnicy. Nie wiadomo jak to używane chodzi. Zawsze mam wątpliwości co do używanych części.

 

Podsumowując, chciałbym dokupić chłodzenie, zasilacz, RAM i jak znajdę więcej pieniędzy procesor, o którym wspominałeś.

Czy na tym i5 4440 (z tymi dodatkami) dam radę stabilnie pograć w Modern Warfare?

 

dziękuję za zainteresowani wątkiem i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!!! :)

Edytowane przez majel85
Mogeto
komentarz
komentarz

jeśli ustabilizujesz temperatury tego i5 4440 to jako tako będzie dało się grać, ale na super osiągi lepiej nie liczyć

 

w przypadku kupna używanego chłodzenia raczej ryzyka nie ma - tak jak pisałem, że to jest tylko kawałek aluminium/miedzi, a nawet jeśli wentylator ma zajechane łożyska, koszt takiego wentylatora to 20zł, chociaż z tego co pamiętam do produktów SPC dodają wentylatory Sigma Pro albo Zephyr więc powinien jeszcze posłużyć

majel85
komentarz
komentarz
13 godzin temu, Mogeto napisał:

jeśli ustabilizujesz temperatury tego i5 4440 to jako tako będzie dało się grać, ale na super osiągi lepiej nie liczyć

 

w przypadku kupna używanego chłodzenia raczej ryzyka nie ma - tak jak pisałem, że to jest tylko kawałek aluminium/miedzi, a nawet jeśli wentylator ma zajechane łożyska, koszt takiego wentylatora to 20zł, chociaż z tego co pamiętam do produktów SPC dodają wentylatory Sigma Pro albo Zephyr więc powinien jeszcze posłużyć

 

 

Czy przy zakupie kości nie powinienem dobrać tego samego DDRa? Tzn jak mam Pamięć RAM: 8GB DDR4 to nie powinienem kupić z też DDR4?

Marekwp2
komentarz
komentarz

Płyta obsługuje ddr3 i takie musisz kupić, po prostu myślisz, że masz DDR4 ale masz ddr3

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.