x-kom hosting

Problem z wydajnościa nowego laptopa MSI GE75 Raider

Donieq
komentarz
komentarz

Ale w windowsie bez odpalonej gry w tle ? Trochę to dziwne , undervolting nic w takim razie nie pomaga , przy -0.140 mam bluescreeny a -135 nic nie pomaga :(

Niebieska
komentarz
komentarz

To jest właśnie urok gamingowych laptopów, są zbyt wydajne dla swojego chłodzenia. Może jakbyś zrobił jeszcze undervolting karty graficznej było lepiej no i zainwestuj w podkładkę chłodzącą, tylko dobrą. No i jak pisał @anioł2009 trzeba wymienić mu pastę na procesorze na coś bardziej wydajnego tylko tutaj dopytaj jak z gwarancją, czy jej nie stracisz. 

anioł2009
komentarz
komentarz
13 minut temu, Donieq napisał:

Ale w windowsie bez odpalonej gry w tle ?

 

Ale te zmieniające się to są "current" wartości...One się zmieniają na podstawie zużycia w procesach, a tam ciągle coś włącza się i wyłącza :D Tu jest okej.

Natomiast jeśli uv cpu nie pomógł to zapodaj uv gpu, bo jeśli cpu i gpu mają wspólny heatsink to jeden podzespół podgrzewa drugi stąd może być znikomy spadek temperatur.

Donieq
komentarz
komentarz

Zrobiłem tez wg tego poradnika , nie wiem czy to coś pomogło bo trochę to dla mnie skomplikowane , nawet nie wiem czy dobrze to zrobiłem :D , temp gpu mam okolo 80-81 podczas grania , still to high :D

 

 

Jak sprawdzić czy dobrze zmneijszyłem napięcie na grafice :) ?

 

Albo może macie jakis inny poradnik dla nooba ? bo ten to nie bardzo koleś tłumaczy .... chodzi mi dokładnie jak te kropki na tej kresce poustawiać :D ?

anioł2009
komentarz
komentarz
19 minut temu, Donieq napisał:

Jak sprawdzić czy dobrze zmneijszyłem napięcie na grafice

 

Musiałbyś sprawdzić takotwania w grze z włączonym msi afterburner...

Możesz też wstawić screena z krzywą jaką ustawiłeś.

Pamiętaj że uv cpu i uv gpu programy muszą mieć ustawiony autostart z systemem żeby po restarcie nie trzeba było robić od nowa wszystkiego.

Ponadto dochodzi kwestia past, trzeba by zapodać kryonauta termal grizzly albo conductonauta ( ciekły metal ).  

Ten laptop ma prawo się grzać bo tam masz topowe komponenty które wydzielają dużo ciepła no ale jednak można próbować zbić chociaż do tych 80-85 w obciązeniu na cpu i 80 na gpu.

Kwestia czy producent pozwala w tym lapie zmienić samemu paste czy nie ... 

BODZIOjzs
komentarz
komentarz (edytowane)

Kupujesz laptopa za kilka tysi i musisz robić undervolting żeby to wgl normalnie działało...

Dużo i7-9750H się grzeje i tutaj jest niestety potwierdzenie, na twoim miejscu zwróciłbym laptopa i poszukał czegoś innego...

 

P.S - robiłem undervolting procka i7-9750H na moim laptopie DM i temperatury spadły o nawet 8-10 *C

Edytowane przez BODZIOjzs
Donieq
komentarz
komentarz

gadalem ze sklepem , powiedzieli ze jak wymienię pastę to stracę gwarancję , oraz że temperatury takie na cpu to norma w przypadku MSI xD , dodatkowo powiedzieli że mogę zwrócić laptopa  i oddadzą mi kasę ,  pytanie tylko na jakiego wymienić ? jaki procek poleca się w laptopie ? na pewni nie kupie takiego cieniasa :D

Niebieska
komentarz
komentarz

W przypadku MSI to normalne, gdy jest gwarancja mówią, że temperatury są OK, a jak gwarancja minie i lapek się zepsuje to stwierdzą, że to twoja wina bo nie zaniepokoiły Cię te temperatury.  Zresztą czytałeś jak to wygląda u MSI w tym wątku co tu dałam.

Donieq
komentarz
komentarz

A czy te temperatury w granicach 90-95 stopni to jest zagrożenie dla żywotności laptopa ? Skoro każdy gada ze to norma dla msi ? 

Niebieska
komentarz
komentarz

Może skrócić jego żywotność, gdyby to było tylko chwilowe to ok, ale Ty nawet przy bezczynności masz dość wysokie temperatury. MSI tak gada by nie musieć się wywiązywać z gwarancji. 

anioł2009
komentarz
komentarz
9 godzin temu, Donieq napisał:

A czy te temperatury w granicach 90-95 stopni to jest zagrożenie dla żywotności laptopa

Tak, w ten sposób robią się zimne luty...Przegrzanie, schłodzenie na zmianę do tego prowadzi :)

Polecam chłodzenie  wodne :P

Donieq
komentarz
komentarz

Proces odsyłki laptopa do sklepu jest już w trakcie :( , jest jakiś model co się tak nie grzeje ? Czy niestety laptopy gamingowe to dalej szit :P ? Miałem z 2 lata temu msi seri gt z gtx 2070 i on się wogole nie przegrzewał , a przynajmniej nie tak żebym to zauważył jak w tym przypadku 

anioł2009
komentarz
komentarz
22 minuty temu, Donieq napisał:

msi seri gt

 

 

GT ma inny-lepszy system chłodzenia, dlatego jak szukasz lapa to najpierw popatrz jak on wygląda w środku, szczególnie ilość heatpipe'ów i czy mają osobne układy chłodzenia na cpu i gpu :D  Łączony heatpipe zawsze podgrzewa drugi podzespół nawet gdy ten pierwszy nie pracuje :D

 

  • 2 tygodnie później...
Introverder
komentarz
komentarz (edytowane)

Powiem tylko, że kto chce się bawić w obniżanie temperatur myśląc, że update BIOS-u i EC firmware'a coś da - to w przypadku MSI może chyba zapomnieć. Robiłem to i nie pomogło nawet na niedziałający przycisk zmiany trybu podświetlenia klawiatury SteelSeries, który starałem się zmusić do działania wpierw instalacją na czysto najnowszych sterów "SteelSeries Engine". Co więcej problem z tym przyciskiem jest powszechny i głęboki jak mi pokazano. Teraz tylko po prostu raz on spełnia swoją funkcję a raz nie, a że działa pokazuje, że jak podświetlenia nie zmienia, to wyświetla Dragon Center czy jak się to zwie w MSI.

 

Polecam omijać laptopy MSI.

 

Wątpię, że na ten przycisk serwis coś poradzi.

 

Tyle negatywnych emocji już w związku z kupnem laptopa, że żałuję, że go nabyłem ...

 

Cały wieczór i sporą część nocy straciłem na próbę programowego zmuszenia przycisku zmiany podświetlenia do działania i straciłem niemal nadzieję, że cokolwiek na to może pomóc - nie mówiąc o innych poważniejszych usterkach ze swoim lapkiem ( jak np. b. wysokie temp. - w temacie moim o tym jest).

Edytowane przez Introverder

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.