x-kom hosting

Problem z wydajnościa nowego laptopa MSI GE75 Raider

Donieq
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam , 

 

Dziś zakupiłem nowego laptopa do gierek , jest to MSI Raider 17,3 , 240hz , Intel Core i7 (9. generasjon) 9750H , 32 GB ram  (2 x 16 GB) 2666MHZ , NVIDIA GeForce RTX 2080 (8 GB GDDR6 SDRAM)

 

Z tego co oglądałem na YT to jest to bestia która niema problemów z niczym ale po kilku testach okazuje się troszkę inaczej , natomiast :

W cs go mam okolo 200-250 fps   ( na pc z rtx 2070 mialem 300+) 

BF 5 na max bez Raytracingu mam okolo 100-140fps

A co najdziwniejsze zrobiłem testy programem Valley benchmark i osiągnołem 6446 ptk , podczas gdy z identycznymi ustaweniami zrobiłem test na moim PC z Rtx 2070 i na nim osiągnołem 7717 ptk.

 

Czy to nie jest troszkę mały wynik ? dodam że jak testowałem wydajność w battlefield 5 , nie ważne czy na ustawieniach ultra czy na high , fps od czasu do czasu spadały z 120 np do 60 ( jest to dosc widoczne dla oczu i nie wybaczalne w tak drogim sprzęcie )

 

Proszę o porady , co mogę zrobić ? jak zdiagnozować komputer czy wszystko jest z nim ok ?

 

Pozdro :)

Edytowane przez Donieq

Niebieska
komentarz
komentarz

Pokaż screen z HWMonitora.

Donieq
komentarz
komentarz

Zrobione :)

ss1.jpg

ss2.jpg

Niebieska
komentarz
komentarz

Ten pomiar był w trakcie bezczynności jak widzę. Cóż, jego problemem jest jak każdego lapka, zwłaszcza MSI, z tym prockiem, że się grzeje. Nawet teraz masz zbyt wysokie temperatury.  Musisz mu zrobić undervolting  bo procesor z powodu wysokich temperatur zaczyna się "dławić". Tu masz o tym https://www.purepc.pl/notebooki/undervolting_cpu_i_gpu_na_przykladzie_laptopa_smart7_h773f

Donieq
komentarz
komentarz

Pomiar zrobiłem zaraz po wyłączeniu bf5 , moze dlatego , a dlaczego mam tak mało fps np w cs go ?

Niebieska
komentarz
komentarz

Z powodu właśnie grzania, procek zaczyna gubić zegary byle się ochłodzić, tak samo jest kartą graficzną, jej też zaczyna się robić za gorąco. 

Donieq
komentarz
komentarz

a tak z ciekawosci to jakie temperatury są dopuszczalne podczas grania , i w windows ?  albo inaczej , jakie temperatury to max ? żeby się system nie dławił :)

Tak to wygląda po 10 min w Battlefield5 na ultra , za gorąco ?

77027551_737175836790782_7693292587649597440_n.jpg

Niebieska
komentarz
komentarz

Tak, zdecydowanie za gorąco. Co prawda MSI będzie mówił, że to normalne temp, ale jak gwarancja minie  to zmienią zdanie. 

Zobacz sobie ten wątek: 

 

Donieq
komentarz
komentarz

dzięki wielkie  , co w takim razie polecasz ? mam 14 dni na oddanie kompa , bo zakupiłem go przez neta , tylko nie wiem czy jesli go odpaliłem i pograłem kilka godzin to dalej mogę go oddac do sklepu ? może wymiana na inny model ? debile z Jutubow mówili ze laptop ma fajne temperatury , a nie grzeje się jak kaloryfer :(

Niebieska
komentarz
komentarz

Jak im zapłacili by chwalili to chwalili. Możesz spróbować z undervoltingiem, może da radę. Może ktoś jeszcze Ci coś tutaj podrzuci byś spróbował.

Donieq
komentarz
komentarz

Dzięki , napisałem do sklepu zobaczymy co oni powodzią , szczerze za tyle kasy to to nie powinno się nawet przyciąć , a tu spadki fps o prawie 1/2 :( 

Niebieska
komentarz
komentarz

Bo wiesz, tu jest taki paradoks -> bardzo wydajne podzespoły kontra mała obudowa z mało wydajnym chłodzeniem. 

anioł2009
komentarz
komentarz

Zrób jeszcze raz screeny, tym razem jak trzeba:

1.Uruchom program, zminimalizuj

2.uruchom grę

3.graj ok pół godziny

4.zminimalizuj grę

5.pokaż okno programu, zrób screen

6. dopiero potem wyłączaj grę

 

Program w tle na bieżąco zarejestruje maksymalną temperaturę cpu i gpu...Zobaczymy czy to wina trottlingu termicznego czy energetycznego... Zaniżanie fps może być spowodowane za dużym poborem prądu w stosunku do możliwości dostarczania tego prądu przez zasilacz :) 

Donieq
komentarz
komentarz (edytowane)

Zrobiłem tak jak powiedziałeś , a o to rezultaty , test był robiony w wiedzminie 3 na uber , gra utrzymywała stałe 110-120 fps przy tych ustawieniach , no ale temperatury chyba dość wysokie , probowac z undervoltingiem , czy probowac oddac lapka do sklepu :) ? ogólnie jestem bardzo zadowolony ze sprzętu , ale jesli temperatury pod 100 stopni mają dochodzić do chyba taki laptop nie pożyje zbyt długo ?dd1.thumb.jpg.04aaf5a1a0095f1b9d1644bf1f3e8a55.jpg

dd2.jpg

Edytowane przez Donieq
Niebieska
komentarz
komentarz

Temperatury są zdecydowanie za wysokie.

Donieq
komentarz
komentarz

I co teraz :( :D ?

Niebieska
komentarz
komentarz

Cóż, możesz spróbować undervolting. 

anioł2009
komentarz
komentarz

Undervolting i ciekly metal must have...do tego podkladka chłodząca. Spadki fps masz od trottlingu termicznego 

Donieq
komentarz
komentarz

Co to jest ciekły metal :D ? I do czego służy ?  Robię ten undervolting cpu teraz , mam schodzić w dol aż system się zawiesi  ? Czy do jakiego momentu dokładnie ?

anioł2009
komentarz
komentarz

Ciekly metal daje sie zamiast pasty termoprzewodzacej...Ale trzeba wiedziec co sie robi i jak. Spróbuj dac -0.150mv  zaswyczaj to wystarcza... Jak sie zawiesi to np daj -0.130 mv

Donieq
komentarz
komentarz

Po - 0,150 dostalem zwieche I Laptop się zresetował :(

Zrobilem - 0.130 i narazie jest ok , proszę o radę jak poradzić sobie z gpu ? odpalam msi afterburner i daje ctrl + F  i otwiera mi się jakaś krzywa :) , co dalej ? szukam po necie ale jakos nie jasno to tłumaczą takim laikom jak ja :( , czy zmiana z pasty na stały metal sprawi że stracę gwarancję ?

Zrobilem - 0.130 i narazie jest ok , proszę o radę jak poradzić sobie z gpu ? odpalam msi afterburner i daje ctrl + F  i otwiera mi się jakaś krzywa :) , co dalej ? szukam po necie ale jakos nie jasno to tłumaczą takim laikom jak ja :( , czy zmiana z pasty na stały metal sprawi że stracę gwarancję ?

 

Edit , ustawilem na - 0,135 , poniewaz przy 140 dostalem raz blue screen gry robilem testy w msi afterburn , i powiem wam że nic temperatury nie spadły ... gralem w bf5 przez 30 min , i temperatury sięgały 98 stopni max...

Donieq
komentarz
komentarz

Zrobilem - 0.130 i narazie jest ok , proszę o radę jak poradzić sobie z gpu ? odpalam msi afterburner i daje ctrl + F  i otwiera mi się jakaś krzywa :) , co dalej ? szukam po necie ale jakos nie jasno to tłumaczą takim laikom jak ja :( , czy zmiana z pasty na stały metal sprawi że stracę gwarancję ?

 

Edit , ustawilem na - 0,135 , poniewaz przy 140 dostalem raz blue screen gry robilem testy w msi afterburn , i powiem wam że nic temperatury nie spadły ... gralem w bf5 przez 30 min , i temperatury sięgały 98 stopni max...

 

Jeszcze jedna proba przy -0.140 , stress test 10 min przeszło gładko , zobaczcie na temperatury ,  czy jest w miare lepiej ? cos jeszcze mogę zrobić zeby temperatury obiżyć ?

 

Pomożecie z GPU ? nie wiem jak się za to zabrać :(

 

 

uu8.jpg

anioł2009
komentarz
komentarz

Jeśli na uv nadal masz wysokie tempy to coś nie tak z pastą w tym lapku jest...Trzeba by zmienić na ciekły metal ale musisz dopytać MSI czy nie anulują gwarancji wymieniając samemu pastę.

Co do grafiki to tu masz fajny poradnik ale po angielsku - natomiast myślę że dasz rade mimo to :)

 

 

Donieq
komentarz
komentarz

Nagrałem film jak mi napięcie na rdzeniach skacze , czy jest to normalne ? dlaczego tak to skacze ?

Niebieska
komentarz
komentarz

To nie napięcie tylko właśnie to co ja mówiłam, gubi swoje zegary z powodu wysokiej temperatury.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.