x-kom hosting

Upgrade blaszaka czy sprzedaż ?

Mogeto
komentarz
komentarz

1060 3GB zwykle potrafi wygenerować trochę więcej klatek, ale RX 570 4GB na dłuższą metę sprawdzi się lepiej

  • Dziękuję 1

Theeryk1234
komentarz
komentarz

Rx.

Pozdro!

  • Dziękuję 1
aggressive
komentarz
komentarz

Ja pierdziu ... spóźniłem się. Dzisiaj kliknąłem w link od kolegi @Mogeto i karta nie kosztuje już 619zł, a 1099zł :/

aggressive
komentarz
komentarz (edytowane)

@beve33wielkie dzięki. Tak na szybko widzę 2 różnice. Taktowanie rdzenia: 1266 MHz, a druga 1254 MHz. Oraz oznaczenie w kodzie producenta jest inne: EX-RX570-4G, a druga EX-RX570-O4G. Pojawiło się "O" przed 4G. Czy ktoś ma wiedzę czym więcej różnią się te karty ? Spodziewane są może jakieś nowe promocje na nowy rok ? Ciśnienia nie mam więc mogę poczekać nawet i miesiąc.

 

Koledzy, a przy wyborze RX 570 4GB omijać jakiegoś producenta szerokim łukiem czy wszystkie na jednym poziomie ? Któreś z modeli uznawane są za awaryjne ?

Edytowane przez aggressive
aggressive
komentarz
komentarz

Dzisiaj w końcu miałem możliwość sprawdzenia ilości ramu przy odpalonej przeglądarce i grze jednocześnie. Wartości skakały, ale niestety momentami pokazywało "0" wolnej pamięci.

Rozumiem, że kupując samą kartę graficzną (np. RX 570 4GB) będę miał w grze o te 2 GB pamięci ramu więcej niż obecnie ( GTX 760 2GB) i być może nie będzie konieczne dokupywanie kości ramu ? Obecnie mam 2x4GB.

gfh.jpg

aggressive
komentarz
komentarz (edytowane)

Koledzy bardzo dziękuję za pomoc w temacie. Wszystkim bez wyjątku :) Wymieniłem kartę na MSI RX 580 4GB. Rozwiązał się automatycznie problem z "przycinkami" przy jednoczesnym uruchomieniu WOT-a i przeglądarki w tle. Najprawdopodobniej tak jak jeden z kolegów wcześniej pisał po uruchomieniu gry zostawało zbyt mało ramu stąd jakieś dziwne akcje. Karta dała nieco swojej pamięci i najwidoczniej odciążyła ram wpięty w płytę. W zakładce wydajność wolnej pamięci pokazuje ok 1000 gdzie na poprzedniej karcie bywały momenty gdzie pokazywało "0".

 

Teraz druga rzecz. Poprzednia karta nawet bez obciążenia uruchomiała na starcie oba wiatraczki, a w tej kręcą jak przekroczy 50 stopni. Czy nie lepiej było by za pośrednictwem jakiegoś programu ustawić aby chłodziły kartę cały czas ? Pytam pod kontem ewentualnego wydłużenia "życia" karcie i jej sprawności.

 

Trzecie pytanie. Przy najbliższych świętach/urodzinach co by wypadało teraz w pierwszej kolejności upgradować ? Co jest w tym momencie najsłabszym elementem wg Was ?

 

Aha i jeszcze jedno. Jest jakiś program, który sumuje wartości ze wszystkich podzespołów jeśli chodzi o liczbę watów ? Jak najbardziej realnie obliczyć "zapas" swojego zasilacza ?

Edytowane przez aggressive
  • 1 rok później...
aggressive
komentarz
komentarz

Cześć ponownie.

Na ten moment komputer wygląda następująco:

 

Procesor: Intel Core i5-4590 3.3GHz LGA1150 BOX (BX80646I54590)

Płyta główna: ASRock H81M LGA1150 (PCX/DZw/GLAN/SATA3/USB3/DDR3/CROSSFIRE) mATX ( H81M )

Ram: Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL Unbuffered NON-ECC 1.5V

Karta graficzna: MSI Radeon RX 580 GAMING X 4GB GDDR5 (256 bit)

Dysk HDD: Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache

Dysk SSD: Transcend SSD 370 128GB (205zł z wliczoną wysyłką)

Zasilacz: Thermaltake Smart SE 530W

Obudowa: Zalman Z3 plus

Monitor: AOC I2781FH

 

Co w najbliższej kolejności upgradować ? Jest sens pchać się w chociażby 2x8GB ram (1600Mhz) czy lepiej myśleć nad zmianą płyty ? Jeśli zmienię płytę na coś lepszego to czy będzie się to wiązać ze zmianą innych podzespołów od razu ? Pytam bo środki dość ograniczone dlatego nie chciałbym jednorazowo mieć jakiegoś większego wydatku. Co radzicie ?

Komputer z największych obciążeń ma od czasu do czasu WOT-a i Wiedźmina.

Mogeto
komentarz
komentarz

można zostać przy obecnej płycie głównej i wtedy wstawiasz sobie 2x8GB RAM DDR3 oraz Xeon 1230 v3 lub 1240 v3 ewentualnie i7 4770 o ile znajdziesz go w podobnej cenie

https://allegro.pl/oferta/xeon-e3-1230-v3-sklep-9112290645

  • Dziękuję 1
  • 4 miesiące później...
aggressive
komentarz
komentarz

Witam ponownie. Żeby nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj.

Czy mając do dyspozycji 3000zł (absolutne maksimum) zostawiać coś z posiadanego przeze mnie zestawu czy budować całą "skrzynkę" od podstaw ?

Komputer do zastosowań typowo domowych (multimedia, muzyka, od czasu do czasu WOT).

 

Procesor: Intel Core i5-4590 3.3GHz LGA1150 BOX (BX80646I54590)

Płyta główna: ASRock H81M LGA1150 (PCX/DZw/GLAN/SATA3/USB3/DDR3/CROSSFIRE) mATX ( H81M )

Ram: Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL Unbuffered NON-ECC 1.5V

Karta graficzna: MSI Radeon RX 580 GAMING X 4GB GDDR5 (256 bit)

Dysk HDD: Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache

Dysk SSD: Transcend SSD 370 128GB (205zł z wliczoną wysyłką)

Zasilacz: Thermaltake Smart SE 530W

Obudowa: Zalman Z3 plus

Monitor: AOC I2781FH

 

 

dominj97
komentarz
komentarz (edytowane)
On 8/15/2020 at 2:29 PM, aggressive said:

Czy mając do dyspozycji 3000zł (absolutne maksimum) zostawiać coś z posiadanego przeze mnie zestawu czy budować całą "skrzynkę" od podstaw ?

Komputer do zastosowań typowo domowych (multimedia, muzyka, od czasu do czasu WOT).

 

Moim zdaniem możesz zostawić dysk HDD na dane, kartę graficzną jeśli jej wydajność Ci wystarcza (na wydajniejszą i tak trzeba wydać powyżej 1k na samą kartę co do WOTa trochę nie ma sensu imo - to nie jest super wymagająca gra od grafiki), no i monitor chyba też nie jest najgorszy.

Resztę bym wymienił i kupił większy SSD. Budę jak Ci nie zależy zbytnio na wyglądzie i jest w niezłym stanie to jak chcesz też możesz zostawić.

 

Jaki masz system? Bo na screenach z poprzednich lat masz win7. Pod nową platformę, obojętnie czy AMD czy Intel potrzebujesz win10.

Obecnie o dziwo Intel i AMD są dość konkurencyjne, i5-10400f wychodzi nawet trochę taniej od r5 3600. Oba do tych zastosowań to będzie aż nadto ale z Twojego obecnego zestawu moim zdaniem nie ma sensu przechodzić na coś słabszego.

Zasilacz mogę CI polecić ten: https://proline.pl/zasilacz-seasonic-s12iii-bronze-550w-s12iii-550-p1391676. Starczy na kolejne 5 lat albo i dłużej.

Na dobrą sprawę możesz zostawić obecny ale jest już dosyć stary a zasilacza przy wymianie podzespołów to jednak lepiej być pewnym.

Edytowane przez dominj97
  • Dziękuję 1
aggressive
komentarz
komentarz

Dziękuję bardzo za pomoc. Zastanawiam się tylko czemu konieczna jest zmiana systemu ?

Na ten moment nadal mam win 7 :)

dominj97
komentarz
komentarz (edytowane)
23 minutes ago, aggressive said:

Zastanawiam się tylko czemu konieczna jest zmiana systemu ?

Dlatego, że win7 jest już tak stary, że nie jest do końca wspierany jeśli chodzi o sterowniki.

Na upartego da się to zainstalować na AM4 ale przy 3gen ryzenów nie będzie działać usb z tyłu o ile nie wykombinujesz jakichś zmodyfikowanych sterowników.

win10 ma też parę poprawek pod ryzeny, których win7 nie ma.

https://winclub.pl/topic/20110-nowe-amd-ryzen-3000-na-windows-7/

 

Jeśli chodzi o Intela, to szczególnie z 10gen może być ogromny problem, bo chipset w ogóle nie wspiera win7 (wyszły w tym roku a wsparcie dla win7 się już oficjalnie skończyło więc nie ma w tym nic dziwnego).

 

Do tego win7 od kilku miesięcy nie ma już oficjalnego wsparcia, podobnie jak winxp.

Należy się niestety pogodzić z faktem, że win7 to już nie jest współczesny system i będą coraz większe problemy z kompatybilnością - dosyć analogicznie jak z xp.

Edytowane przez dominj97

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.