x-kom hosting

Upgrade blaszaka czy sprzedaż ?

aggressive
utworzono
utworzono

Cześć. Chciałbym Was prosić o pomoc ponieważ najprościej mówiąc na komputerach się zbytnio nie znam, a nie chciałbym bez sensu wydawać kasy.
Jakiś czas temu pytałem co wg Was należało by wymienić w moim zestawie w pierwszej kolejności. Zdecydowana większość głosów była za kartą graficzną. Odłożyłem na ten cel już ok 1000zł, ale tak się zastanawiam czy przy sprzedaży obecnego zestawu i dołożeniu tego 1000zł albo i trochę więcej nie lepiej było by zacząć od "0" niż poprawiać wszystkie podzespoły pokolei ? Z drugiej zaś strony jedyny wysiłek jaki komputer ma to gra WoT, w którą gram sporadycznie ale zauważyłem już, że z każdą aktualizacją muszę schodzić z ustawieniami grafiki bo komputer nie daje rady. Jest sens inne podzespoły również wymieniać czy poprzestać póki co na tej karcie ? Poniżej zestaw:

Płyta główna ASRock H81M S1150 H81 2DDR3 USB3/HD/DVI/DS BOX - H81M
Procesor Intel Core i5-4590, 3.3GHz, 6MB, BOX (BX80646I54590)
Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5\'\', 1TB, SATA/600, 7200RPM
Pamięć Ballistix DDR3, 8 GB, 1600MHz, CL 9 (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU)
Karta graficzna MSI GeForce GTX 760 2GB DDR5 (256 Bit), HDMI, DVI (N760 TF 2GD5/OC)
Zasilacz Thermaltake Smart SE 530W (SPS-530MPCBEU)
Obudowa Zalman Z3 PLUS (Z3PLUS)
Monitor AOC I2781FH
 

Ancio123
komentarz
komentarz

Moim zdaniem skoro nie wykorzystujesz komputera do innych gierek to taki by ci w zupełności wystarczył.

Możesz kupić rx 580 8gb za 900zł lub gtx'a 1060 trochę drożej

I Do tego jakiś dysk ssd 120 lub 240gb

A obecnego gtxa sprzedać za jakieś ~300zł?

aggressive
komentarz
komentarz

SSD mam. Tak właśnie kombinuję czy by obecnej nie sprzedać i kupić również używaną GTX 1060.

Używaną bo myślę jeszcze nad dokupieniem ramu, ale to dopiero jak zdiagnozuję czy rzeczywiście mi go brakuje (pisałem w innym temacie o przycinkach komputera kiedy mam uruchomioną w tle przeglądarkę i WoTa).

Ancio123
komentarz
komentarz

Na 90% trafisz na gtxa z koparki więc celuj tylko na te z gwarancją.

  • Dziękuję 1
aggressive
komentarz
komentarz

W sumie dobrze piszesz. Nie zwróciłem nawet na to uwagi z racji, iż temat bitcoinów czy jak to się nazywa jest mi zupełnie niezrozumiały :)

Ancio123
komentarz
komentarz

A co do ramu to wydaję mi się,że powinno wystarczyć te 8gb ale mogę być w błędzie:)

LWG
komentarz
komentarz

Jeśli masz zamiar zainwestować w gtx 1060 to aby wykorzystać pełen potencjał należy wymienić płytę, ponieważ obsługuje tylko PCI Express do 2.0, a GTX 1060 jest w stanie działa w standardzie 3.0 który jest duzo szybszy. Tak też, karta oczywiście będzie działać na twojej płycie ale będzie chodzić wolniej niz na porządnej płycie. Co do reszty zestawu, nie ma sensu sprzedawać  i kupować od zera, zestaw jeszcze posłuży dobrych kilka lat. 

LWG
komentarz
komentarz
10 minut temu, lukasin napisał:

@LWG Bredzisz, na PCI-E 2.0 będzie działać tak samo.

,,no tak" producent dla jaj sobie zamontował nowy interfejs, zastanów się  dwa razy zanim coś napiszesz 

Dark_Moon
komentarz
komentarz
2 godziny temu, LWG napisał:

w standardzie 3.0 który jest duzo szybszy

Jest dwa razy szybszy ale to nie znaczy, że karta będzie działać 2 razy szybciej. Takich testów było pełno i na PCI 3.0 na tej samej karcie osiągano 1,5 (półtora) FPS-a więcej.

Więc płyty nie ma sensu zmieniać. Jeden z takich testów wprawdzie stary ale i tak upłynie jeszcze dużo czasu zanim karty będą mogły w pełni wykorzystać interfejs PCI 3.0.

https://www.pugetsystems.com/labs/articles/Impact-of-PCI-E-Speed-on-Gaming-Performance-518/

osiągano 1,5 (półtora) FPS-a więcej niż na PCI 2.0

  • Dziękuję 1
lukasin
komentarz
komentarz
30 minut temu, LWG napisał:

,,no tak" producent dla jaj sobie zamontował nowy interfejs, zastanów się  dwa razy zanim coś napiszesz 

Tobie natomiast polecam się douczyć i doinformować zamiast udawać, że się wie.

Theeryk1234
komentarz
komentarz

Osobiście zdecydowanie bardziej polecam rx580 8gb jest wyraźnie wydajniejszy od gtx1060.

Dobrą opcją jest też rx570 8gb który jest w fenomenalnej cenie.

Pozdro!

  • Dziękuję 1
Ancio123
komentarz
komentarz

Rx 580 nie jest wydajniejszy od gtx'a ale są prawie na tym samym poziomie więc jeżeli chcesz zaoszczędzić to bierz rx'a

Theeryk1234
komentarz
komentarz (edytowane)

Wydajność zależy od gry w którą gramy oraz od procesora. Ja na miejscu autora brał bym rx570 8gb że względu na cenę. Chociażby taki msi armor na xkom. Jeżeli chodzi o wota. Mam i5 8600k, 16gb ram, rx580 8gb i na najwyższych możliwych ustawieniach graficznych w 1080p mam około 80-100 fps. Więc rx 570 spokojnie wystarczy do stałych 60 fps. Dodatkowo jeżeli masz tylko jedną kość ramu to warto dołożyć drugą jeżeli masz dwie myślę że na razie nie warto, szczególnie że ram cały czas tanieje.

Pozdro!

Edytowane przez Theeryk1234
  • Dziękuję 1
aggressive
komentarz
komentarz (edytowane)

Bardzo dziękuję wszystkim za tak szybkie i konkretne odpowiedzi. W takim razie biorę się za poszukiwania nowej karty :) Rzeczywiście cenowo ten RX 570 wychodzi bardzo dobrze, ale zastanawiam się czy nie lepiej dołożyć już do tego wyższego modelu aby mieć "zapas" na dłuższy czas :) Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc.

 

Swoją drogą jakby porównywać wspomnianego wyżej RX 570 4GB to dużo mu brakuje do GTX 1060 3GB ? Będą to zauważalne dla mnie różnice przy wspomnianej wyżej grze (WOT) ?

 

Drugie pytanie. Jeśli zdecydował bym się na tego RX 570 4GB to celować właśnie w tego z linku (asusa) czy szukać innego producenta ? Te ceny przekreślone są realne ? Aż tak bardzo potaniał ten model w ostatnim czasie ? Jeśli tak to czemu GTX 1060 trzyma cenę ? :)

 

Trzecie pytanie. Jaka jest wg Was realna cena za używkę RX 580 8GB ? Bo jakbym miał szansę wyrwać go za powiedzmy 650zł na gwarancji to chyba lepiej było by go kupić zamiast 570 4GB,

Edytowane przez aggressive
Theeryk1234
komentarz
komentarz (edytowane)

Rx 570 ale wersja 8gb to ważne, jest delikatnie wydajniejsza od 1060 3gb, ale 3gb to bardzo szybko zapchasz grami.

Co do wersji to bardzo dobrze wypada msi armor oraz sapphire nitro, Asusa raczej odradzam są dość głośne. A co do wota to ten rx wystarczy na naprawdę długo, zresztą wg nie planuje update grafiki, zresztą nie jestem pewien czy ta i5 nie będzie ograniczać rx580/gtx1060.

Pozdro!

Edytowane przez Theeryk1234
  • Dziękuję 1
Ancio123
komentarz
komentarz
33 minuty temu, aggressive napisał:

Jaka jest wg Was realna cena za używkę RX 580 8GB ? 

Za 600-700zł kupisz uzywke a za 900zł nowa. Ale pamiętaj,że taka karta prawdopodobnie będzie pochodziła z koparki i jak chcesz brać to tylko i wyłącznie na gwarancji. Oczywiście takie rozwiązanie nie jest złe:)

  • Dziękuję 1
aggressive
komentarz
komentarz

Jeszcze raz bardzo wszystkim dziękuję za pomoc w temacie. Chciałbym jeszcze zapytać bo nie zauważyłem takowego, czy jest na naszym forum temat z "okazjami" znalezionymi w internecie np. właśnie w dobrej  cenie karta graficzna czy inne podzespoły ? Nie mówię o indywidualnym temacie każdego ze sprzedających tylko taki zbiorczy z linkami do konkretnych aukcji.

LWG
komentarz
komentarz (edytowane)
19 godzin temu, Dark_Moon napisał:

Jest dwa razy szybszy ale to nie znaczy, że karta będzie działać 2 razy szybciej

 

Nie rozumiem, wyraźnie napisałem ,,aby wykorzystać pełen potencjał" dla niektórych 10%  różnicy w wydajności to jest znacząca argument aby wymienić płytę główną, która jak na reszte zestawu jest naprawde biedna. 

 

19 godzin temu, lukasin napisał:

Tobie natomiast polecam się douczyć i doinformować zamiast udawać, że się wie.

Czasami człowiek sądzi, ze ujrzał juz dno studni ludzkiej głupoty ale spotyka kogoś, dzieki komu dowiaduje się, ze ta studia jednak nie ma dna. Stepheng King


Proszę skoro jesteś pewien ze będzie działać tak samo to to udowodnij. Ja natomiast na swoją obronę posłużę się filmem z yt

18 godzin temu, Mogeto napisał:

przepustowość PCI-E 2.0 x16 jest w pełni wystarczająca nawet dla szybszych kart niż GTX 1060, o czym koledzy wyżej pisali

 

Mylisz się, akurat dla GTX 1060 nie udało mi sie znaleść testu, ale skoro piszesz ,,ze nawet mocniejsze karty nie potrafią wykorzystać potencjału to proszę oto popieram swoją tezę filmem

 

Edytowane przez LWG
beve33
komentarz
komentarz
4 minuty temu, LWG napisał:

Mylisz się, akurat dla GTX 1060 nie udało mi sie znaleść testu, ale skoro piszesz ,,ze nawet mocniejsze karty nie potrafią wykorzystać potencjału to proszę oto popieram swoją tezę filmem


Na tym materiale z YT specyfikacje nie różnią się jedynie PC Express 2.0 i 3.0 a przede wszystkim generacjami procesorów. Btw argumentacja swoich teorii filmikami z yt gdzie nie ma nawet pewności czy nagranie jest z przedstawionej platformy... koszmarek ;)

  • Super 1
LWG
komentarz
komentarz
2 minuty temu, beve33 napisał:


Na tym materiale z YT specyfikacje nie różnią się jedynie PC Express 2.0 i 3.0 a przede wszystkim generacjami procesorów. Btw argumentacja swoich teorii filmikami z yt gdzie nie ma nawet pewności czy nagranie jest z przedstawionej platformy... koszmarek ;)

Faktycznie, masz racje, nie zauważyłem. Ale znalazłem takie coś jeszcze, ale różnica nie jest juz tak spektakularna. Tak więc chciałbym przeprosić Mogeto

 

19 godzin temu, Mogeto napisał:

przepustowość PCI-E 2.0 x16 jest w pełni wystarczająca nawet dla szybszych kart niż GTX 1060, o czym koledzy wyżej pisali

...

jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze

...

który ma racje :)

 

 

  • Super 1
Dark_Moon
komentarz
komentarz

Nie ma się o co kłócić. Płytę można wymienić ale na pewno nie z powodu PCI 2.0. Jest dużo więcej innych powodów do wymiany. Jak już tam było napisane w artykule PCI 3.0 to ewolucja a nie rewolucja i wątpię aby PCI 2.0 obniżało wydajność karty graf. aż o 10%.

  • Super 1
Ancio123
komentarz
komentarz

Z własnego doświadczenia powiem wam,że średnia fps w 3 grach wynosiła 4 fps'ow więcej na pcie 3 ale tak jak autor pisze,że gra tylko w czołgi więc myślę,ze nie zrobi mu to większej różnicy.

Pozdrawiam :)

  • Super 1
aggressive
komentarz
komentarz

Koledzy jeszcze jedno pytanie.

Mając do wyboru GTX 1060 3GB i RX 570 4GB co będzie lepszym wyborem ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.