x-kom hosting

Którą wersję Windowsa 10 wybrać i kiedy?

Introverder
komentarz
komentarz (edytowane)

Ogólnie to ja i tak nie ogarniam tego tematu.. Jak i kwestii tego czy mając W7 Ultimate BOX mogę zrobić upgrade do W10 Pro BOX, a potem np. cofnąć do W7 Ultimate z powrotem i że za każdym razem nie będę musiał się kontaktować z Microsoft i nawet nie pytać o klucz i czy instalacja po prostu od razu W10 byłaby legalna, bo rozumiem, że uaktulnić już się nie da tylko instalacja po prostu W10..

 

Szkoda, że nie mam kogoś kto po znajomości mógłby mi to wszystko zrobić ...

 

Dla mnie kwestie tych licencji, jak to dokładnie działa to trochę magia. I czy zwracać W10 Pro BOX jak mogę, wymienić na tańszą wersję czy próbować instalować z klucza W7 Widowsa 10 Pro. I czy przypadkiem taki klucz przyjmie i czy potem aby nie przestanie działać i czy  nie stracę np. prawa do używania W7 Ultimate w razie co.

 

Wyjdzie pewnie na to, że może zostanę z tym kupnym WIndowsem, bo będę się zastanawiał aż i tak prawo do zwrotu mi przepadnie.. Bo za dużo mam wątpliwości z tym wszystkim.. także przy instalacji - czy wtedy podawać już klucz (przy instalacji czy lepiej potem) czy wiązać z kontem MS system logując jak rozumiem się z kontem MS przy instalacji.. :/ :/.. I czy takie coś i klucz będzie w ogóle legalny.. jak się użyje klucza z W7 ultimate BOX teraz do instalacji W10 Pro BOX.

 

Te licencje, też czytałem różne rzeczy (...), nawet rozumienie co jest dokładnie OEM nie wiem czy jest takie samo dla MS i tego co pracownicy MS sami mówią..

 

Ogólnie zgłupiałem już z tym wszystkim i co robić...

 

Rozsądek mi mówi, że najbezpieczniej nie kombinować z używaniem klucza W7 bo potem będą jakieś niespodzianki albo w ogóle nie zainstaluje się.. A z drugiej to 1000 zł prawie w tej chwili co wydałem.

 

Czuję już zmęczenie i mocną frustrację z tym co i jak mam robić, nawet jak dokładnie instalować jak już coś postanowię (tj. wybiorę instalację zakupionego W10 Pro BOX, próbę użycia klucza oryg. z W7 do instalacji W10 albo po prostu zwrócę W10 Pro BOX i zostanę przy W7.. tudzież wymienie w sklepie W10 Pro BOX na tańszą wersję 10 Pro OEM), bo nie wiem też jakie opcje wybrać, czy podawać klucz na starcie, czy przy instalacji logować się do konta MS itd. ..

 

 

W sumie teraz mogę mieć tak, że w sumie koszt tego Windowsa 10 Pro BOX wyniósłby mnie ok. 500 zł. Taki byłby mój realny koszt w sensie Może przy tej cenie warto już zostać przy Windows 10 Pro BOX.

Edytowane przez Introverder

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.