x-kom hosting

[5000]Laptop do montazu video i edycji zdjec

Youki
komentarz
komentarz

OLX :E 

12 godzin temu, ionnny napisał:

Czy bez dowodu zakupu nie mam gwarancji ani nic tak?

Tak.

 

  • Super 1

Youki
komentarz
komentarz

A uwzględniłeś przesyłkę + VAT 1200 zł do tego dodatkowo? :D 

 

ionnny
komentarz
komentarz

https://www.amazon.de/ASUS-VivoBook-n580gd-fi018t-SSD512GB-gtx1050/dp/B07D598LPM/ref=sr_1_15?s=computers&ie=UTF8&qid=1537181840&sr=1-15&keywords=ASUS+VivoBook+Pro&refinements=p_n_feature_fifteen_browse-bin%3A8321956031%2Cp_n_feature_seven_browse-bin%3A8321978031

Tu troche ponad 5k. Szkoda ze to jednak nie jest 1050Ti ale coz, wyglada na niezla opcje.

Zaczynam myslec o czyms lekkim przenosnym + z czasem dokupic komputer stacjonarny. Ciezko o laptopa jakiego bym chcial w danej cenie :E 

Youki
komentarz
komentarz

Ja widziałem wcześniej tego Asusa, tylko że to stosunkowo nowy model i nie znalazłem informacji jaka tam może być matryca.

 

Chociaż zazwyczaj matryce 4K w tych modelach złe nie są, ale wiesz z czym to się je i jak wygląda skalowanie przy 4K na tak małym ekranie, a w zasadzie jak w wielu programach jest to problemem? ;)

 

ionnny
komentarz
komentarz

Mysle czy nie zrobic zestawu Chromebook + stacjonarka. Musialbym przeliczyc ile taki zestaw by kosztowal. Mimo dobrych komponentow laptop zawsze bedzie gorszy w ciezszych zadaniach.

Youki
komentarz
komentarz

Fizyki Pan nie oszukasz, nie bądź Pan głąb jak mówiono. Wiadomo, że laptop ma swoje wady. ;)

Nigdy nie korzystałem z Chromebooka bo nie miałem takiej potrzeby. Jak się na coś zdecydujesz to daj znać + napisz jak Ci się sprawdza sprzęt.

 

  • Super 1
ionnny
komentarz
komentarz

Wydaje mi sie ze mam troche za maly budzet jednak na jakas swobodna edycje 4k czy to w lapku czy lekki lapek + stacjonarka. Fundusze niby mam na wydanie wiecej ale mi by nawet glupio wydac tyle na hobbystyczne edytowanie wideo. Trzeba to jeszcze wszystko przemyslec.

Youki
komentarz
komentarz
10 minut temu, ionnny napisał:

 glupio wydac tyle

W pełni zrozumiałe. ;) 

  • Super 1
ionnny
komentarz
komentarz

@Youki o prosze, dopiero doczytalem mozliwosci Premiere Pro. Istnieje cos takiego jak proxy filmow, gdzie pracujemy na tych samych filmach tyle ze wmniejszej rozdzielczosci. Pozwoli to na moja upragniona edycje 4k z przecietnym/nienajgorszym lapkiem? W tym momencie gdy proxowalbym te filmy do 720/1080p jak mocne podzespoly bylyby potrzebne? Wydaje mi sie ze procek odegralby tu wieksza role niz GPU (skoro odchodzi 4k playback to GPU mialoby zastosowanie jedynie w pomocy w renderowaniu). Chociaz nie powiem chcialbym odpaic czasem jakas nowsza gierke na srednich/wysokich w full HD na takim lapku. Jak na razie interesujace mnie tytuly to Fifa 19 i kolejne z tej serii w przyszlych latach, NFL 2018 i ewentualnie Battlefield 5 (wszystkie te gierki sa za 420 zl rocznie w Origin Acces Premier). Mysle ze moja obrobka zdjec jest na tyle prosta, ze skoro lapek ma sprostac paru grom i edycji 4k to i z tym da rade :) No to chyba jednak wracam do pomyslu niezlego laptopa :E

Mixonik
komentarz
komentarz
3 godziny temu, ionnny napisał:

@Youki o prosze, dopiero doczytalem mozliwosci Premiere Pro. Istnieje cos takiego jak proxy filmow, gdzie pracujemy na tych samych filmach tyle ze wmniejszej rozdzielczosci. Pozwoli to na moja upragniona edycje 4k z przecietnym/nienajgorszym lapkiem? W tym momencie gdy proxowalbym te filmy do 720/1080p jak mocne podzespoly bylyby potrzebne? Wydaje mi sie ze procek odegralby tu wieksza role niz GPU (skoro odchodzi 4k playback to GPU mialoby zastosowanie jedynie w pomocy w renderowaniu). Chociaz nie powiem chcialbym odpaic czasem jakas nowsza gierke na srednich/wysokich w full HD na takim lapku. Jak na razie interesujace mnie tytuly to Fifa 19 i kolejne z tej serii w przyszlych latach, NFL 2018 i ewentualnie Battlefield 5 (wszystkie te gierki sa za 420 zl rocznie w Origin Acces Premier). Mysle ze moja obrobka zdjec jest na tyle prosta, ze skoro lapek ma sprostac paru grom i edycji 4k to i z tym da rade :) No to chyba jednak wracam do pomyslu niezlego laptopa :E

 

Powinieneś zatem rozważyć propozycję Youkiego.

Te kadłubki sprawdzają się dokładnie tak samo jak inne laptopy w swej klasie, do tego są tańsze, design też jest spoko i wiadomo...są po prostu tańsze.

Ponadto można je spersonalizować.

W takim zestawieniu to celuj już w 1060.

Tu masz całkiem spoko propozycje:
http://sklep.hyperbook.pl/hyperbook-n85s-i78750h-8gb-120gb-ssd-gtx-1060-p-26456.html

  • Super 1
Youki
komentarz
komentarz

Proszę Cię, matryca w N85S nie będzie zadowalająca dla Autora, to już wcześniej wspomniany MSI miał lepszą :gobi:

  • Super 1
ionnny
komentarz
komentarz

Zaczalem patrzec na gamingowe G3/G5 Della ale matryca tu gorsza wlasnie od tego MSI, wiec chyba jak nie kadlubek do ktorego jakos ciezko mi sie przekonac to wlasnie zostaje jakis MSI. Na reddicie pisalem podobny watek to ktos powiedzial ze za 1300-1500$ znajde XPSa 8750H 1050Ti tyle ze ekran 1080p. Jakos ja tu widze znaczki 8tysiecy u nas :E 

A jesli MSI, to moze kupic jakis troszke mocniejszy model uda mi sie znalezc uzywany? Widzialem ze duzo jest tego na serwisach aukcyjnych.

https://www.x-kom.pl/p/448063-notebook-laptop-156-msi-gf63-i7-8750h-16gb-1tb480-gtx1050ti-ips.html

nie moge nigdzie znalezc nic o matrycy tego lapka, pomoze ktos?

https://allegro.pl/outlet-msi-gp63-leopard-i7-8750h-8gb-1tb-gtx1060-i7485674974.html

dorzucic 8GB ramu i cos takiego? Relatywnie lekki i od razu zapytam czy moznaby ten HDD wymienic na SSD?

Besesumber
komentarz
komentarz

Na ten MSI GF63 https://www.x-kom.pl/l/promocjaMSI jest promocja będzie 500 zl taniej z kodem MSI-laptop-3

  • Super 1
ionnny
komentarz
komentarz

@Besesumber oooo bardzo dziekuje, jakbym sie zdecydowal to sporo zaoszczedze. Tylko nie moge nigdzie znalezc nic o matrycy. Ktos cos wie? Polskie i angielskie strony przejrzalem i nic.

Ok, co do tego MSI GF63 sRGB 68% adobeRGB 51%. Jest ok? Ewentualnie ten GP63 Leopard czy bylby lepszy? Ma sporo lepsze bo sRGB 99% i aRGB 86%. Ale doszloby dokupienie 8GB RAMu i SSD (bede chcial pewnie 480GB). Co sie bardziej oplaca?

Youki
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, ionnny napisał:

Jest ok?

Do Twoich celów za słaba, to już ten drugi lepiej wypada, jeśli faktycznie tam będzie taka matryca.

 

  • Super 1
Youki
komentarz
komentarz

A nie możesz zakup SSD odłożyć na kilka miesięcy do przodu? ;)

 

ionnny
komentarz
komentarz

Ale jakby nie patrzec predzej czy pozniej dodatkowa kase trzeba bedzie dorzucic.Zadalem pytanie do xkomu czy mozna kupic bez systemu tego laptopa po nizszej cenie, jak na razie bez odpowiedzi ale watpie ze by sie zgodzili XD Zawsze Windowsa mozna kupic taniej niz te 400zl doliczane na xkomie. Zostaloby troche na dysk i wtedy to by odpowiadalo. Przejrzalem allegro i inne sklepy i nie ma GP63 w lepszej cenie. Moze zerkne jeszcze na amazona niemieckiego badz brytyjskiego.

I tak dopytam, czy w takim lapku jest miejsce na SSD w srodku laptopa, zeby nie kupowac zewnetrznego po wejsciu USB, bo wiadomo ze bedzie wolniejszy i to dosc znacznie.

Youki
komentarz
komentarz

Ale ten laptop jest już od MSI z preinstalowanym systemem, to nie jest tak, że Xkom go dodaje :V

2 godziny temu, ionnny napisał:

I tak dopytam, czy w takim lapku jest miejsce na SSD w srodku laptopa,

Tam jest jedno złącze M.2, które będzie fabrycznie zajęte przez dysk SSD 128 GB i jedna zatoka 2.5 cala, w której fabrycznie będzie HDD 1TB.

  • Super 1
ionnny
komentarz
komentarz

Nigdzie nie moge znalezc informacji czy w Premiere Pro dziala opcja proxy i 'use preview' jednoczesnie. Gdyby tak sie dalo to sie okazuje ze nie potrzebna by mi byla az tak potezna maszyna. 

Youki
komentarz
komentarz

Nie mam pojęcia, z tym Ci nie pomogę.

 

ionnny
komentarz
komentarz (edytowane)

lg 23ma73d-pz - taki jest model mojego monitora ktorego bym uzywal np do playbacku w premiere pro. Ciezko mi znalezc info o rgb na tym monitorze, jedynie jest recenzja 'Model 23MA73D został wyposażony w 23-calową matrycę IPS, która gwarantuje dobrą jakość odwzorowania barw' Czy w takim wypadku moglbym kupic lapka tanszego z mocnymi podzespolami ale gorsza matryca?

Nie ma zbytnio informacji jak to wyglada procentowo a sam nie mam urzadzenia do pomiaru.
 

Patrzac na opinie tego monitora wszyscy mowia ze swietne kolory. Tylko ze dla nich moze byc swietne w ogladaniu filmow, a nie produkcji ich :)

@Youki https://www.x-kom.pl/p/440191-notebook-laptop-156-msi-gf63-i7-8750h-16gb-1tb128-gtx1050ti-ips.html ten lapek 4100zl+SSD 400zl + moj monitor ktory podalem wyzej, jak ci sie to podoba?

Edytowane przez ionnny
  • 2 tygodnie później...
krystian922
komentarz
komentarz

 Delll G5  https://www.morele.net/laptop-dell-g5-5587-6745-4656260/

+Procesor intel Core i5 8300H

+8GB RAM

+GeForce GT 1060 maxQ

+HDD 1TB

+SSD m2 128GB

+Matryca matowa

+FullHD

+USB-C

+Windows10

  • Super 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.