x-kom hosting

[5000]Laptop do montazu video i edycji zdjec

ionnny
utworzono
utworzono

Witam. Ide na studia ale hobbystycznie obrabiam video i zdjecia. Filmy 4k 30/60fps takze sprzet dosc mocny wymagany. Bedzie to niestety laptop, nie stac mnie na komputer + laptop. Wiem ze gamingowe laptopy by sie tez do tego niezle sprawdzily jednak sa one zdecydowanie za duze (bede nosil go czasami na zajecia) Budzet max 5tysiecy przy czym moge kupic UZYWANY jak i nowy. Chcialbym aby byl w nim 6 rdzeniowy i7 ale w takiej cenie to chyba tylko skladaki mi zostaja. Ramu 16GB i 4GB dedykowanej grafy np GTX1050/Ti. Matryca byloby milo okolo 15 cali. Chcialem dorwac XPSa 15 9570 ale ciezko dorwac uzywany jak na razie. Jest az ze Stanow zjednoczonych na ebayu a nic blizej nie widzialem. Z gory dzieki za pomoc.

Youki
komentarz
komentarz

9570 to świeżynka, w tej cenie to szybko nie dostaniesz takiego modelu. Ciekawe czy dalej cewki będą piszczały jak w poprzednikach. :D 

  • Super 1
ionnny
komentarz
komentarz

No do mysli 9570 juz odszedlem, tylko szukam czegos w alternatywie. Macie jakies opinie o Hyperbookach albo Dream Machines? Bo osiagi za cene wygladaja calkiem dobrze. Jesli nie sa polecane, jaki laptop bylby najblizszym moim wymaganiom?

Youki
komentarz
komentarz

HB, DM czy Smart to wszystko są kadłubki Clevo, Quanty lub TogFanq. To są resellerzy. Wszystko zależy o jaki kadłubek pytasz.

 

  • Super 1
ionnny
komentarz
komentarz (edytowane)

To moze inaczej zapytam. Czy ktorys z tych kadlubkow warto kupic?

W sumie zaczynam tez myslec o Macbooku Pro uzywanym ale wtedy odpada juz calkowicie granie. Z reszta moze na takim lapku udaloby sie zrobic hackintosha na dualboocie z mocniejszymi podzespolami za ta sama cene.

Edytowane przez ionnny
Youki
komentarz
komentarz

Tylko, że to z sensowniejszą, dedykowaną GPU tego typu tzw naleśniki to już cenowo ponad 5K, a taniej to zwykłe modele o typowej wadze i grubości ponad cyfre 2 :)

 

  • Super 1
ionnny
komentarz
komentarz

Skurczyl mi sie czas do następnej soboty, wiec na weekendzie sprobuje cos wybrac a w niedziele wieczor zamowic. Cokolwiek wam przyjdzie do glowy rzucajcie pomyslami bede przegladal. Jak do lapka bedzie warto dolozyc pare złotych to i ponad 5k wyłoże. Burza mozgow panowie! :D

ionnny
komentarz
komentarz

Wlasnie przeglądałem go chwile temu. Z tego co wiem slaby ekran i klawiatura. Niby bede mial dodatkowy monitor jednak 60 kilka procent rgb jakos do mnie nie przemawia. Jako powiedzmy content creator ekran jednak doac wazna sprawe ale za takie pieniadze niezle to wyglada jesli chodzi o hardware. Jak ktos jeszcze ma jakis pomysł smialo rzucac.

Youki
komentarz
komentarz

Nic z wyraźnie lepszą matrycą, stosunkowo niską wagą oraz tymi podzespołami niestety nie dostaniesz w tej kwocie.

  • Super 1
ionnny
komentarz
komentarz

No wlasnie z czegos trzeba zrezygnowac. Zastanawiam sie tylko gdzie najlepiej pojsc na kompromis. Moge podac jak wroce do domu model monitora i sprawdze jak tam wyglada rgb. Jesli calkiem niezle to rozwaze tego MSI. Chcialo

 by sie wszystko w niskiej cenie albo nawet za darmo. Niestety nie w tym swiecie :)

Youki
komentarz
komentarz

Najłatwiej chyba będzie zejść z grubości/wagi urządzenia ;)

 

  • Super 1
ionnny
komentarz
komentarz

Raczej tak bo jak nie nalesnik to moze jakis pancake :D Duzo nosic go raczej nie zamierzam. Ale fajnie jakby nie wazyl czworki :P

Youki
komentarz
komentarz
32 minuty temu, ionnny napisał:

Ale fajnie jakby nie wazyl czworki :P

Do wszystkiego można się przyzwyczaić. :E

 

5 godzin temu, ionnny napisał:

rgb.

Tak w ogóle mowa o sRGB czy Adobe RGB? Bo tak na prawdę lepszych matryc w tym i  ciut wyższym budżecie nie dostaniesz. Te ~90 sRGB/~60 AdobeRGB to tutaj max i są to uznawane za dobre matryce w laptopach. ;)

 

Wracając jeszcze do kadłubków Clevo.

 

http://www.clevo-systems.com/product/clevo-nb55tk1-coffee-lake-lga1151-ddr4-nvidia-gtx-1050ti

 

Znalazłem ten model z chyba najlepszą matrycą w Twoim przypadku. Chodzi o konfigurację z desktopowym, wymiennym procesorem I5 8400, 16 GB RAM oraz 500 GB SSD. To wychodzi wtedy €1.200,71. Ze sprzedawcą dogadasz się po polsku, to nie jest problem. Musisz tylko dopytać czy to na pewno model N156HHE-GA1 ale raczej tak. O samej matrycy znajdziesz tutaj https://www.notebookcheck.net/MSI-GS63VR-7RG-Stealth-Pro-i7-7700HQ-GTX-1070-Max-Q-Full-HD-Laptop-Review.267802.0.html#toc-display

  • Super 1
ionnny
komentarz
komentarz

Wlasciwie to nie wiem do ktorego rgb sie odniesc, mowilem ze ja amatorsko sie zajmuje :E Chodzi mi o jakies sensowne odwzorowanie kolorow, szczegolnie jesli tu mowimy o obrobce zdjec. Przy obrobce video mniej moge tutaj pograc barwa tak czy tak.

Youki
komentarz
komentarz

Te dwie wartości są najczęściej podawane w recenzjach i to jest jakiś wyznacznik a przy wspomnianym poziomie 90/60 wspomina się, że tego typu matrycę mogą nadać się do amatorskiej zabawy te rzeczy. :)

 

  • Super 1
ionnny
komentarz
komentarz

No ok, czyli skoro ekran jest niezly + podzespoly sie zgadzaja... No prawie. Nie wiem troche co myslec o tym procku. Niby 6c/6t a i7-8750H 6c/12t, w multicore jest mocniejsza i7. No i co do samego Clevo nie wiem co sadzic. Nigdy takich kadlubkow nie mialem ani za wiele nie slyszalem, ale chyba juz lepsze od DM czy Hyperbookow.

Youki
komentarz
komentarz
4 minuty temu, ionnny napisał:

ale chyba juz lepsze od DM czy Hyperbookow.

90% DM czy Hyperbooków to są modele Clevo z ich znaczkami ;)


Piszesz, że to dopiero wszystko amatorski, więc 8400 spokojnie powinien Ci wystarczyć, szczególnie, że podczas obciążenia wszystkich wątków w 8750H na stosunkowo wysokie taktowanie nie ma co liczyć, TDP 45W robi swoje. Druga kwestia to 8400 można wymienić na I7 8700 czy później zapewne I7 9700 jeśli będzie tylko aktualizacja BIOS. ;)

 

 

  • Super 1
ionnny
komentarz
komentarz

Raczej jak juz wydaje 5 tysiecy na laptopa nie chcialbym potem czegos wymieniac. Dla mnie te 5k spora kasa jak na nawet jeszcze nie studenta :E Kiedys jak skladalem sobie komputery orientowalem sie w miare co i jak z podzespolami ale teraz widze ze sporo czasu przespalem srednio wiem co z czym porownac, co od czego lepsze :D @Youki jesli jak mowilem w sporej czesci bedzie to laptop pod content creating, czasem nawet i wokale lubie sobie obrobic ale raczej jest to maszyna pod obrobke zdjec/filmow(4k60fps rowniez), wiec dosc mocne podzespoly i przyzwoity ekran. Cena okolo 5 tysi. Dyski byloby dobrze SSD 256-500GB i ew 1TB HDD ale to opcjonalnie jesli SSD 500GB. To co na moim miejscu bys wybral? Ten Clevo czy jakis Y530, cos od MSI? Ciezko sie na cos zdecydowac :(

Youki
komentarz
komentarz

Y530 ma jeszcze gorszą matrycę niż MSI :V

11 godzin temu, ionnny napisał:

nie chcialbym potem czegos wymieniac.

To akurat zaleta, po 2 latach zamiast kupować nowego laptopa kupisz używany CPU za 600 - 800 zł :) A RAM i tak prędzej czy później będzie Ci mało i będziesz dokładać. ;) 

 

 

  • Super 1
ionnny
komentarz
komentarz

Czyli najlepiej zostac przy Clevo? Tylko zastanawiam sie jeszcze który procesor. Nie moge sie jakos przekonac do tego i5-8500 :v 

O, znalazlem lapka Acer Aspire 7. GTX1050Ti, i7-8750U, mozliwosc 16GB ramu. Bez dyskow zadnych okolo 4700-4800. Dyski moge dokupic i zamontować na wlasna reke. Dobre wyjscie?

Youki
komentarz
komentarz
6 godzin temu, ionnny napisał:

i7-8750U

U? A nie H? Jak U to 8650U a jeśl ichodzi o ten CPU to jest niskonapięciówka.

Jak 8750H co bardziej prawdopodobne to chyba przeglądałem ten model i w wersji 15 calowej tam mocno przeciętna matryca. 

  • Super 1
ionnny
komentarz
komentarz
1 hour ago, Youki said:

U? A nie H? Jak U to 8650U a jeśl ichodzi o ten CPU to jest niskonapięciówka.

Jak 8750H co bardziej prawdopodobne to chyba przeglądałem ten model i w wersji 15 calowej tam mocno przeciętna matryca. 

A przepraszam, tak, H. Zle popatrzylem. Jednak sam fakt ze jest to Acer jakos uspokaja mnie co do BIOSu softu sterow... Te kadlubki jakos nie wiem co myslec. Tyle ze speckami sa najmocniejsze:( Musze sie chyba dosc szybko na cos decydowac a srednio mi to wychodzi.

Youki
komentarz
komentarz
3 godziny temu, ionnny napisał:

ednak sam fakt ze jest to Acer jakos uspokaja mnie co do BIOSu softu sterow.

Nie wiem co ma jedno do drugiego :gobi: 

3 godziny temu, ionnny napisał:

Te kadlubki jakos nie wiem co myslec.

Albo się zepsuje, albo się nie zepsuje, tak samo jak przy Acerach czy MSI :D 

  • Super 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.