x-kom hosting

Wymiana podzespołów

Mogeto
komentarz
komentarz

peak power czyli moc szczytowa 450W - tyle potrafi utrzymać ten zasilacz przez krótki czas (nawet w tabelce na dole masz napisane Peak 450W )

natomiast moc ciągła, czyli na stałe 24 na dobę masz 336W na linii 12V dla procesora i karty oraz reszty (procesor 65W, karta 80W czyli starczy ) reszta pobiera mało (np dysk)

 

z linii 3.3V oraz 5V komputery korzystały dawno temu, teraz nie wiem czy jakiś podzespół tego używa

 

ale to, czy peak power dużymi literami na górze to chwalenie się mocą szczytową czy nazwa marki - pojęcia nie mam, ja takiej marki nigdy nie widziałem i ogólnie zasilacz nie wygląda zachęcająco

idk_dds
komentarz
komentarz

Dźwignie ten zasilacz?

Od godz. 11:00 chodzi wszystko jak na razie bez problemu

Mogeto
komentarz
komentarz

65 + 80 to 145 a 145 to mniej niż 336

moc mocą, a jakość jakością, ja na temat jakości się nie wypowiadam bo nie wiem co to jest

pierwszy raz widzę tak nazwany zasilacz

  • Dziękuję 1
idk_dds
komentarz
komentarz

Dobrze, dzięki wielkie za poświęcony czas!

Dark_Moon
komentarz
komentarz
5 godzin temu, Mogeto napisał:

pierwszy raz widzę tak nazwany zasilacz

Udało mi się trochę znaleźć coś na temat tego zasilacza.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3393465.html

był on dołączany do pewnych komputerów na x-kom. Trochę to pogmatwane ale ostatecznie rozwiązanie jest w odpowiedzi firmy Silentium PC. Ta odpowiedź jest w linku który podałem ale dla uproszczenia daję zdjęcie odpowiedzi

9280962400_1510132054.png

  • Dziękuję 1
Mogeto
komentarz
komentarz

czyli jest lepszy od zasilaczy z czarnej listy więc w tym kompie może zostać, ale w przyszłości jak autor będzie kupował nowego kompa to lepiej zainwestować w nowy zasilacz niż przekładać ten

idk_dds
komentarz
komentarz

@Dark_Moon

Dziękuję ślicznie za pomoc! ^_^

 

16 godzin temu, Mogeto napisał:

czyli jest lepszy od zasilaczy z czarnej listy więc w tym kompie może zostać, ale w przyszłości jak autor będzie kupował nowego kompa to lepiej zainwestować w nowy zasilacz niż przekładać ten

Oczywiście jeśli chodzi o zmianę komponentów w komputerze na przyszłość, wymiana zasilacza to podstawa!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.