x-kom hosting

Wymiana podzespołów

idk_dds
utworzono
utworzono (edytowane)

Witajcie chodzi mi o to co mogę zmienić w swoim komputerze, aby przy takich grach jak cs:go, czy league of legends było odpowiednio dużo klatek.

Podzespoły w komputerze:

  • Płyta Główna: ASUS A68HM-K
  • Procesor: A8-7600
  • Grafika: ATI Radeon HD 3800
  • RAM: 16GB DDR3
  • Zasilacz: 450W (Chińczyk)

chłodzenie oczywiście standardowe.

popełniłem błąd kupując tego gotowca z allegro (tutaj link do oferty), Panowie da się coś jeszcze uratować żeby śmigały mi chociaż te dwie gry na normalnych klatkach?

Edytowane przez idk_dds

Dekoral
komentarz
komentarz

Jaki masz budżet?

idk_dds
komentarz
komentarz (edytowane)
3 minuty temu, Dekoral napisał:

Jaki masz budżet?

Coś używanego do 200zł :niepewny:

Edytowane przez idk_dds
Youki
komentarz
komentarz

W takiej kwocie wiele nie zdziałasz. Szukaj używanej GPU GTX 650 Ti lub GTX 750.

idk_dds
komentarz
komentarz
3 minuty temu, Youki napisał:

W takiej kwocie wiele nie zdziałasz. Szukaj używanej GPU GTX 650 Ti lub GTX 750.

A co myślisz o RADEON HD7770 1GB DDR5 128-bit?

Mogeto
komentarz
komentarz

HD 7770 jest trochę słabszy i warty ok. 150zł

idk_dds
komentarz
komentarz

Zamówiłem kartę RADEON HD7770 1GB DDR5 128-bit i mam jedno pytanie dotyczące zasilania jej, czy zasilacz wytrzyma nie paląc wszystkiego. Jak myślicie?

Zasilacz to Peak Power 450 na dole załączę dodatkowo zdjęcie.

 

Spoiler

IMG_20180703_132031.thumb.jpg.85c77ad4894c8bffe01e7a5af9176797.jpg

 

Dekoral
komentarz
komentarz

Lepiej nie ryzykować i wymienić zasilacz na coś porządnego.

idk_dds
komentarz
komentarz
Godzinę temu, Dekoral napisał:

Lepiej nie ryzykować i wymienić zasilacz na coś porządnego.

Na innych forach piszą że normalnie dźwignie, możesz powiedzieć coś więcej?

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Jeżeli chodzi o moc to jest wystarczająca 350 W jeżeli to oczywiście prawda co jest w tych tabliczkach. Na ten napis 450 W nie zwracaj uwagi bo to jest moc szczytowa, którą może "udźwignąć" ten zasilacza ale przez bardzo krótki okres czasu np. kilkanaście sekund. Ale w zasadzie taki zasilacz zawsze warto zastąpić czymś nowszym.

  • Super 1
Mogeto
komentarz
komentarz

a zasilacz ma wtyczkę 6pin?

idk_dds
komentarz
komentarz (edytowane)
25 minut temu, Mogeto napisał:

a zasilacz ma wtyczkę 6pin?

Tak z zasilacza jest standardowo wychodzące 6-pinowe złącze które jest aktualnie podłączone do ATI Radeon HD 3800

Edytowane przez idk_dds
Mogeto
komentarz
komentarz (edytowane)

HD 3870 pobiera lekko ponad 100 watów, a 3850 około 75watów ( nie wiem którego masz )

HD 7770 zjada 80 watów więc różnica dla zasilacza nie będzie duża

 

przed włożeniem nowej karty ściągnij program DDU, wypakuj go na pulpit, uruchom kompa w trybie awaryjnym, odpal ten program wybierz sterownik AMD i kliknij "wyczyść i zamknij komputer " 

dopiero po tej czynności możesz włożyć 7770, podpiąć pod niego zasilanie i monitor i zainstalować nowe sterowniki ze strony amd

 

profilaktycznie możesz sprawdzić czy nowa karta nie przekracza 80 stopni pod obciążeniem

Edytowane przez Mogeto
  • Dziękuję 1
idk_dds
komentarz
komentarz
24 minuty temu, Mogeto napisał:

HD 3870 pobiera lekko ponad 100 watów, a 3850 około 75watów ( nie wiem którego masz )

HD 7770 zjada 80 watów więc różnica dla zasilacza nie będzie duża

 

przed włożeniem nowej karty ściągnij program DDU, wypakuj go na pulpit, uruchom kompa w trybie awaryjnym, odpal ten program wybierz sterownik AMD i kliknij "wyczyść i zamknij komputer " 

dopiero po tej czynności możesz włożyć 7770, podpiąć pod niego zasilanie i monitor i zainstalować nowe sterowniki ze strony amd

 

profilaktycznie możesz sprawdzić czy nowa karta nie przekracza 80 stopni pod obciążeniem

Dzięki wielkie za pomoc :cfaniak:

idk_dds
komentarz
komentarz (edytowane)

 Tak aktualnie wygląda sytuacja w programie HWMonitor, dobre są napięcia, nie strzeli ten zasilacz? :-/

Spoiler

image.thumb.png.80e958450acd02b1bd5f0a0bfd62da34.png

 

Może dobrym pomysłem będzie rozłączenie napędu skoro go nie używam, przybędzie trochę wolnego miejsca??:huh:

Edytowane przez idk_dds
Mogeto
komentarz
komentarz (edytowane)

max 39 stopni czyli nawet nie była obciążona, pograj kilkanaście min (w wymagająca grę a nie coś typu LoL czy CS ) z programem włączonym w tle i dopiero daj zdjęcie

kombinowanie z napędem jest bez sensu

zresztą ten zasilacz kwalifikuje się do wymiany niezależnie od tego czy jest sprawny czy nie

Edytowane przez Mogeto
idk_dds
komentarz
komentarz

@Mogeto, grałem w takie gry jak cs:go czy lol, karta pracuje prawidłowo temperatury są miedzy 50-60 stopni a napięcie 1.2 podczas gry.

Mogeto
komentarz
komentarz

tyle, że w takich grach karta nigdy nie zagrzeje się do tego poziomu co np Wiedźmin 3 także jeśli będziesz miał okazje sprawdź to

idk_dds
komentarz
komentarz

@Mogeto, mogę sprawdzić programem, np takim jak 3DMark?

Mogeto
komentarz
komentarz

myślę, że tak, ewntualnie msi kombustor ma fajny zestaw testów

idk_dds
komentarz
komentarz

@Mogeto sprawdzam i zaraz dam znać ;)

@Mogeto

image.thumb.png.c34ba9b50032bf981407f40048ba841c.png

po 5 minutach testu

image.thumb.png.f2e8a83151d2ffde1ccbcb5ba97b5aba.png

Mogeto
komentarz
komentarz

mało wymagający test bo używa 80% karty, ale myślę ze ogólnie nie ma czego się czepiać bo karta trzyma temperatury

przy okazji wymień zasilacz np na używanego Chiefteca 400W za 50zł  (nówki chodzą po 130zł)

idk_dds
komentarz
komentarz (edytowane)

Ten sobie nie poradzi? W przyszłości oczywiście wymienię, ale pytanie brzmi czy mogę na tym normalnie siedzieć.:huh:

Edytowane przez idk_dds
Mogeto
komentarz
komentarz

jesteś pewny, że dobrze podałeś markę zasilacza? peak power znaczy moc szczytowa

idk_dds
komentarz
komentarz

@Mogeto, tak podałem dobrze

36696330_2239098126319520_2837449493899640832_n.thumb.jpg.873061e2909bd3aa3cead30830683d85.jpg

36696330_2239098136319519_8092958978377515008_n.thumb.jpg.ecc0fb5b0771f82feec51cd021cda032.jpg

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.