x-kom hosting

Problem z dostawcą

TeamQuizCl
utworzono
utworzono

Witam mam problem z dostawca internetu. Chodzi o to ze strasznie mam utraty pakietów od 0,80 do 9 jest bardzo nie stabilnie ping od 10 do 150 zmiana jest prawie co sekundę lub 2 sekundy wiec odczuwam to strasznie grając w CS:GO.  Dzwoniłem do dostawcy wiele razy tłumaczy się tym ze wina nie leży po jego stronie ze te utraty to się gdzieś w świecie dzieją nie u niego . Jest to zwyczajna ściema bo posiadałem wcześniej internet od innego dostawcy też Radiowy i nie było takich problemow, był większy problem z tym że co 2 dni go nie było wcale ale po za tym działał dobrze .

 

internet o jakim tu pisze to Radiowy szerokopasmowy DT-NET z Pozniania  za 90 zł mam 50 na 8 

 

Nie wywiązuje sie z tego co mi obiecywał ze będzie stabilnie i wgl. Nie wiem co mam zrobić ja już formatowałem PC skanowałem anty wirem itp itd. Jestem w 90% pewien ze wina leży po jego stronie i chciał bym zerwać z nim tą umowę lecz nie wiem jak to zrobić zeby nie ponosić kosztów karnych 

 

Gdy podłącze telefon przez USB do PC jako tetherin lte plus to pingi sa od 55 do 60  lossy  utrata pakietów prawie zerowa i jakoś da się grac nic nie ścina nic nie laguje pakiety ok . 

 

Proszę o pomoc co mogę zrobić w takiej sytuacji.

neo10
komentarz
komentarz

Jak umowa terminowa to raczej jedynie ciągłe zgłaszanie reklamacji aż w końcu mu się znudzi i np wymieni antene odbiorczą na mocniejszą lub coś w tym stylu 

 

i najlepiej zbierać wyniki testów i mu pokazywać że traci pakiety itp

 

 

TeamQuizCl
komentarz
komentarz

wymienił anteny . Wiem ze jest coś takiego jak UKE nie wiem czy można się do nich zgłosić. Albo czy da się normalnie zmniejszyć internet do minimum czyli 10 na 1 i płacił bym 45 zł a nie te 90 zł

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Monitoruj opóźnienie w programie PingPlotter. Zapuszczasz test do onet.pl, dodajesz do wykresów poniżej pierwsze pięć hopów i patrzysz gdzie pojawia się jakie opóźnienie.

TeamQuizCl
komentarz
komentarz

co to sa te hopy ??

Nowy obraz mapy bitowej.bmp

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

To są kolejne bramy/routery w drodze do serwera, który pingujesz. Hop numer jeden to router który masz w domu, a jeśli od razu jesteś podpięty do anteny, to jest to router w tejże antenie. Wtedy hop numer dwa i trzy to routery twojego dostawcy.

 

Miałeś dodać wykresy pierwszych pięciu hopów, na zdjęciu masz wykres tylko ostatniego. Dodajesz hopy do wykresów klikając każdy z nich dwukrotnie.

 

Spójrz na prawą górną część okna, masz tam wykres zbiorczy Latency (opóźnienie). Ten szary pasek przy każdym z hopów to zakres opóźnienia. Jak widzisz na trzecim hopie pojawia się opóźnienie ponad 100ms. Zielone pole to zakres od 0 do 100ms. Gdybyś dodał wcześniej wykresy to byśmy to widzieli wyraźnie na nich.

 

Powtórz test, najlepiej w godzinach od 17:00 do 21:00, kiedy najwięcej ludzi siedzi przy kompach i powodują największe opóźnienia w sieciach.

 

A i jeszcze coś, jak robisz zrzut ekranu, to zapisuj w formacie jpg a nie bmp.

TeamQuizCl
komentarz
komentarz

dodaje nowe ss chyba o to chodzilo tak ?

hopp ts.bmp

hopp ts.jpg

hoppy 3.jpg

test hoopy1.jpg

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie dodawaj do wykresów więcej niż cztery-pięć hopów, bo po pierwsze nic na nich wtedy nie widać. Po drugie, są to hopy zwykle daleko poza siecią twojego dostawcy, co jest poza naszym zainteresowaniem.

 

Spójrz na wykres hopa numer trzy, na ostatnim zdjęciu. To na nim zaczynają się wszelkie bolączki. Wykres zaczyna podskakiwać powyżej 200ms, na tym hopie. Czerwone paski to brak odpowiedzi/zagubiony pakiet. Teraz spójrz na każdy kolejny hop i zobacz że wykresy się nakładają. Czyli, hop numer trzy generuje skoki opóźnienia pakietów i ma to swoje odzwierciedlenie na każdym kolejnym hopie, aż do serwera docelowego. Hop numer trzy należy na 99% do sieci twojego dostawcy, gdyż on sam oraz dwa poprzednie mają prywatne adresy IP.

 

Zrób jeszcze ze dwa testy, ale tylko do onet.pl. Zrób zrzuty ekranu i w menu File wyeksportuj próbki do pliku txt albo csv.  Wyślij mejl do swojego dostawcy, w załączniku daj zrzuty ekranu i wyeksportowane próbki. Napisz w nim, że masz problem z dużymi wahaniami opóźnień i straconymi pakietami. Podejrzewasz, że źródło problemu jest na trzecim hopie reprezentowanym przez bramę o adresie 10.24.0.1, albo połączeniu pomiędzy drugim a wspomnianym trzecim hopem.

TeamQuizCl
komentarz
komentarz

dodaje jeszcze raz sam onet i 5 hoopow

 

dtnetmailr.jpg

czy tu tez ewidentnie widac ze wina jest dostawcy 

i wgl gdzie dokladnie i jak na to patrzeć 

proszę żeby się ktoś odniósł do tego ostatniego ss i powiedział w których hoopach dokładnie co widać ze z winy dostawcy i co mu jeszcze napisać w mailu 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Zbytnio go nie obwiniaj. Pisz mejla w tonie, że potrzebujesz pomocy. Przeczytaj uważnie mój poprzedni post, jednocześnie patrząc na zdjęcie ponad nim. Jeśli czegoś nie rozumiesz, to napisz precyzyjnie czego.

  • 3 tygodnie później...
TeamQuizCl
komentarz
komentarz

chciał bym się dowiedzieć na co patrzeć na wykresach żeby mu pisać gdzie błędy są i żeby coś z tym zrobił. 

 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

A mówi, że czegoś nie rozumie ?

  • 2 miesiące później...
MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Kto ci kazał ustawić interwał na pół sekundy ?

Pierwszy hop odmawia odpowiedzi na co drugi ping, bo tak często go pytasz, że traktuje to jako próbę ataku.

Interwał ma być sekunda albo trochę więcej, popraw to.

TeamQuizCl
komentarz
komentarz

Mam jeszcze pytanie czy normalnie korzystając z internetu mam na myśli granie gdy ten test jest włączony 

Poprawilem test29,08,2018.bmp

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak jak pisałem, problem zaczyna się na trzecim hopie. Jest on na 99% u twojego dostawcy. Widoczne na nim cykliczne (co około minutę) zwiększanie się opóźnienia, w postaci schodków, może być symptomem przeciążenia ich routera. Na każdy kolejnym hopie aż do onet.pl, te drabinki zostały powielone, a więc problem zaczyna się na nim.

 

Opóźnienie wzrasta o około 100ms, w szczytowym punkcie. Jeśli grasz w grę, w której zwykle masz powiedzmy 60ms opóźnienia, to co minutę powiększać ci się będzie o kolejne 100ms.

 

PS

Zdjęcia zapisuj w formacie jpg, bo twoje bmp mają po 5MB. Po drugie umieszczaj je na serwisie imgur.com. Załóż tam konto i będziesz mógł robić za darmo galerie zdjęć. Wrzucisz wtedy sam link do zdjęcia.

 

Programem VSO Image Resizer zmniejszysz zdjęcia do rozdzielczości powiedzmy 1024x768 i wtedy będą wielkości rzędu kilkuset kilobajtów.

TeamQuizCl
komentarz
komentarz

30,08,2018 jpg.jpg

czyli rozumiem ze wysyłać im te testy i oni musza odpowiedzieć na to ze wina leży po ich stronie . Zastanawiam się czy mogę rozwiązać z nimi umowę z powodu mojego niezadowolenia. Dodam jeszcze filmik jak to widać dokładnie w czasie gry naprawdę masakra ludzie wyzywają ze jak biegnę to mnie teleportuje co 2 sec nie co minute. Przy podpisywaniu umowy powiedziałem im do jakich celów będę ozywał internetu i na czym mi zależy zapewniał ze takiego czegoś nie będzie

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Z reklamacją może być problem, gdyż te opóźnienia mogą mieć małe znaczenie jeśli chodzi o przeglądanie stron, odbieranie poczty, oglądanie filmów, czyli typowe korzystanie z Internetu. Nie jestem przekonany, czy opóźnienia można określić jako istotną wadę. Rozumiem twoje rozgoryczenie, ale raczej stoisz na straconej pozycji.

  • 2 tygodnie później...
TeamQuizCl
komentarz
komentarz

oto moja wiadomość do mojego dostawcy zdjęcia były dodane te same co tu mam na forum z pingplotter

 

 

Witam,

Chciał bym głosić problem odnośnie internetu który zgłaszałem niejednokrotnie.
 
 
Jakie mam problemy z Internetem
 
Lagi w grach spowodowane niestabilnym łączem internetowym
Skaczące pingi
Utrata pakietów / Loss
 
Mam tu test wykonany w programie PingPlotter Pro z którego wynika iż 
 
 

Problem zaczyna się na trzecim hopie. Jest on na 99% u mojego dostawcy. Widoczne na nim cykliczne (co około minutę) zwiększanie się opóźnienia, w postaci schodków, może być symptomem przeciążenia Państwa routera. Na każdy kolejnym hopie aż do onet.pl, te drabinki zostały powielone, a więc problem zaczyna się na nim.

 

Opóźnienie wzrasta o około 100ms, w szczytowym punkcie. Jeśli gram w grę, w której zwykle mam powiedzmy 40ms opóźnienia, to co minutę a tak naprawdę cały czas powiększać ci się będzie o kolejne 100ms lub powodować będzie utratę pakietów scinki.

 A oto odpowiedzi zwrotna od mojego dostawcy

 

Szanowny Panie,
w odpowiedzi na otrzymane zgłoszenie przez ponad tydzień monitorowaliśmy wskaźniki Pana łącza i uprzejmie informujemy, że ze strony DT-net nie ma problemu i łącze działa poprawnie, ponadto nie ma strat w pingach oraz  żadnych utrat pakietów – pojawiają się bardzo rzadkie dłuższe pingi co wynika ze z zajętości łącza od strony klienta na wysłaniu (upload)
Ponadto zostało zaktualizowane oprogramowanie na Państwa urządzeniu odbiorczym.
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

I polepszyło się coś ?

TeamQuizCl
komentarz
komentarz

nic tak jak było tak jest

MasterYoghourt
komentarz
komentarz
10 godzin temu, TeamQuizCl napisał:

lub powodować będzie utratę pakietów

Na PingPlotter nie było utraty pakietów. On grzecznie ci odpisał, że ich nie ma.

 

10 godzin temu, TeamQuizCl napisał:

pojawiają się bardzo rzadkie dłuższe pingi co wynika ze z zajętości łącza od strony klienta na wysłaniu (upload)

Czy jak robiłeś testy na PingPlotter to w tle chodził jakiś program, albo ktoś inny w twoim domu korzystał z neta ?

Powtórz test w PingPlotter ale upewnij się, że nikt inny nie korzysta z neta.

TeamQuizCl
komentarz
komentarz (edytowane)

nie korzysta nikt sam mieszkam. Tu filmik z serwera prywatnego gdzie jesteśmy tylko w dwie osoby ta postać zielona co biega to ja i świetny internet jaki mam. To jest nagrane o 22.48 gdzie internet działa najlepiej a o godzinie 15 to jest 3 razy gorzej 

 

 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Brak płynności zauważalny. Na MSI Afterburner patrzałeś jak z wykorzystaniem CPU/GPU oraz 1% minimum FPS ? Pokaż jeszcze nagranie z gry, z około godziny 18:00. MSI Afterburner pozwala chyba nawet na nagrywanie gry, sprawdź.

 

 

TeamQuizCl
komentarz
komentarz

ja mam 280 fps monitor 144

nie mam problemu z pc nigdy nie mialem problem z tym netem jest bardzo niestabilnie bo czuć to bardzo

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.