x-kom hosting

Problem przu OC

mis456
utworzono
utworzono

Jak ja sie do czegos biorę to zawsze są problemy. Ale do rzczy.

E6400 chodził na fsb 320- tempertury 53stopnie w stresie

Dałem fsb na 350- kom się nie włącza. Chodzą witraczki ale nic więcej. Za pomocą guziczka na płucie (clear CMOS) przywróciłem ustawienia do normalnych. Ale teraz nawet fsb 320 nie chodzi. Wiatraczki się włączają ale nic więcej. Na monitorze 0 obrazu. na normalnych ustawiniach wszystko śmiga.

Co się mogło stać?

Gość
komentarz
komentarz

Jakbyś napiszał resztę cofingu i ich aktualne ustawienia byłoby fajnie :)

mis456
komentarz
komentarz

Reszta niepodkręcna, MSI 975x Platinum Poerup edition, Kingmax mars 667mhz Cl5, 8800GT GALAXY CM

Reszta ustwień w biosie jest standardowa, napięcie ram 1,8 procka AUTO (na podkręcaniu dałem 1,3), prędkość ramu auto. Co jeszcze podać?

falcon1984
komentarz
komentarz

W wyniku resetu Biosu musiały ci się jakieś opcje zmienić, pewnie miałeś inne napięcia albo taktowania pamięci. Spróbuj sobie przypomnieć albo zwiększyć napięcia...

mis456
komentarz
komentarz
W wyniku resetu Biosu musiały ci się jakieś opcje zmienić, pewnie miałeś inne napięcia albo taktowania pamięci. Spróbuj sobie przypomnieć albo zwiększyć napięcia...

Napięcie dla procka nawet na 3,5V nie chodzi, ram było takie same. reszta była na auto. reszty w core menu nie ma

Jest jeszcze PCI ale to takie samo było jak jest

falcon1984
komentarz
komentarz

3,5V dla procka ?? :huh:

Podaj konfigurację, bo nie pamiętam jaką masz dokładnie

mis456
komentarz
komentarz

E6400+ MSi 975x platinum+kingmax mars 667mhz CL5Kręciłem go na 1,3 ale teraz na żadnym nie wstajemcie jeszcze jakieś pomysły?Bo jak nie to coś pokombinuję i dzwonię do MSI.

dar55
komentarz
komentarz

reset zworką biosa , odłącz najpierw zasilanie

3,5 lekko ci się coś po... myliło chyba 1,2 -1,5 V

ram dawałeś luźno czy razem z procem podkręcałeś ?

mis456
komentarz
komentarz

1,3 miało być. Mój błąd. Ram był dzielnik 1:1,25

A gdzie jest tutaj zworka?

http://www.ixbt.com/mainboard/msi/975x-pla...werup/board.jpg

Jakbyś mógł zaznaczyć czy coś.

wojbalus
komentarz
komentarz

Ten link co podałeś to coś nie wchodzi...

mis456
komentarz
komentarz

board.jpg

PS: Zworkę przestawić na 10sec?

BlackRaven
komentarz
komentarz
PS: Zworkę przestawić na 10sec?

Tak, albo jak Ci się nie chce szukać zworki to po prostu wyjmij bateryjkę z płyty na pół minuty :P

mis456
komentarz
komentarz

Pomogło wyjęcie baterii. to teraz powiedźcie dlaczego przy fsb 350 siada płyta? CO zmienić żeby działało?PS: wiem że wróżkami nie jesteście ale jakieś pomysły anpewno macie :)Juz wiem czego to wina. PAmięci ram. teraz mają 800mhz to chodzą, przy większym mają 850 to już ciężko. Zmienię dzielnik na 1:1 to powinno być ok. Zobaczymy

dar55
komentarz
komentarz

800mhz to chodzą, przy większym mają 850 to już ciężko

ram dawałeś luźno czy razem z procem podkręcałeś ?
wystarczy czytać :D
mis456
komentarz
komentarz

A jak dać luźno ram?

Gość
komentarz
komentarz

Dokładnie, sam mam płytę MSI i nchyba nie moge dać luźno ramu. Niedawno ustawiłem timingi i jak podkręcam swojego e6750 na 3ghz i fsb 350mhz to ram idzie na 750mhz, wcześniej potrafił iść na 900mhz, ale teraz mam do wyboru albo 750mhz na auto albo inny mnożnik 1:1.25 i jest 930mhz.

Mój ram to Corsair 800mhz cl4 (?).

I przy okazji mam takie pytanko, mam dokładnie ten ram ;

http://www.camino.pl/opis.php3?ID=27144&f=0

Tam timingi piszą 4-4-4-12, a na ramie mam 5-5-5-12 i wtedy odpalają, inaczej nie.

mis456
komentarz
komentarz

Sprawdź pamięci memtestem

No niestety problem u mnie występuje prz fsb 350. Na 360 też kom się nie włącza (chodzą same wiatraki). Dzielnik ram: 1:1. W czym może tkwić problem?

NA fsb 330 wyskakuje że przesadziłęm z OC i procek wraca na fsb 266

dar55
komentarz
komentarz

masz E6400 -> 2,13ghz

więc: FSB -> 350 ( vcore podnosisz o 0,1V wyjdzie 1,4 V) dzielnik tak by wyszedł 1 wtedy ram 700mhz (niewiele ale powinien wstać ) , o ile to twoje ramy http://www.kingmax.com/products/dp/ddr2_1g_667.htm to Vdim na 1,8 standard podnieś na 1,9 V

powodzenie i patrz czy dymu nie widac :D

mis456
komentarz
komentarz

Jest na 1,9V ram

Może dac je na auto to powinno mniej ustawić?

ALe działają mi teraz na 800mhz CL5 więc nie wiem w czym jest problem. Jakieś jeszcze macie pomysły?

dar55
komentarz
komentarz
ALe działają mi teraz na 800mhz CL5
teraz a jaki masz teraz procek ? skoro podniesiesz proca dalej to i ram podnosisz a tego już nie wytrzymują

timingi daj SPD lub AUTO

mis456
komentarz
komentarz

Sytuacja jest taka fsb 320, dzielnik 1:1,25, ma 800mhz

Jak dam 330 to sytuacja jest taka fsb 330, dzielnik 1:1, ram 660mhz 1,9V i komp się nie włącza tylko wiatraczki.

Może to jest wina zasilacza: cooler master igreen power 430W?

Gość
komentarz
komentarz

Podnieś napięcie na NB.

dar55
komentarz
komentarz

kiedyś czytałem o Turbo dziurach w OC :D tzn że nie na wszystkich Mhz idzie podkręcić

Gość
komentarz
komentarz

To głównie występuje na płytach Evga, Gigabyte'ach i Galaxy. Po prostu trzeba podnieść FSB wysoko w górę i może załapać.

mis456
komentarz
komentarz

Na innym forum powiedzieli że to jest max dla pamięci 667mhz i muszę je podkręcić na min. 800mhz. Czy to tak może być?

Pomogło zmienienie częstotliwości ram ale jest inny problem:Napięcie ram: 2,0V 850mhzProcek: 2,75ghz 1,3,0VGdy z poziomu windows dam uruchom ponownie to komp się wyłącza i się nie włącza (chodzą tylko wiatraczki). Tak samo jest jak zapisuję zmiany w biosie. Muszę przytrzymać przycisk reset 5 sec, kom się wyłączy i wtedy włączyć to się włączy normalnie. Czy coś się może spalić? Czego to wina?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.