x-kom hosting

Problem z Pingiem

Adi297
komentarz
komentarz (edytowane)

Ahh no tak mój błąd... W takim razie w tych granicach wrzucę zdjęcie z PingPlottera. A co do wifi w domu to nie, nie miałem go. 

 

Tylko jeszcze mam pytanie, czy jak podepnę do tego WAN to nic się nie stanie? Bo jak przyjechali technicy to wspominali żeby żadnego kabla tam czasem nie wpinał. 

 

I mógłbyś jakoś jaśniej powiedzieć jak te kable podpiąć bo nie do końca rozumiem.  

Bo w tej czarnej kostce mam 2 kable. Lan który idzie do routera i PoE o którym wcześniej wspominaliśmy ktory idzie do anteny 

 

I chodzi Ci o to że ten kabel Lan który idzie z czarnej kostki do routera mam zmienic jego miejsce w którym znajduje sie teraz  na miejsce  WAN ?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Więc później ustawimy wifi w tym routerze, się przypomnij.

 

Aby router działał jako router, czyli łączył dwie różne sieci, to musisz podłączyć kabel sieci nadrzędnej do portu WAN. Dotychczas twój router nie tworzył własnej sieci LAN/WLAN, tylko podpiąłeś się pod sieć LAN routera, który znajduje się w antenie.

 

Ta czarna kostka to adapter PoE. Po co on jest ? On zasila router, który znajduje się w antenie co masz na domu.  PoE to skrót od Power over Ethernet, czyli zasilanie po ethernecie (skrętce). Ten adapter albo ma zasilacz w sobie, albo ma zewnętrzny zasilacz podłączany do sieci. Tak czy siak, podłącza się ten adapter do sieci elektrycznj. We wtyk PoE wkładasz skrętkę do anteny, by oprócz komunikacji szło tamtędy również zasilanie.

 

Drugi port w adapterze PoE nazwany LAN służy do podłączenia swojego komputera albo swojego routera.

 

Poniżej jak wygląda taka antena z routerem po rozkręceniu:

 

inside_w_routerboard.jpg

 

Adi297
komentarz
komentarz

Wybacz mi ale wciąż nie rozumiem. Mam czarną kostke, w niej są 2 wejścia.

1. Lan w którym jest kabel podłączony do routera.

2. Miejsce PoE w ktorym znajduje się kabel od anteny na domu.

 

I teraz główne pytanie. Co mam dalej zrobić ? Któryś z tych 2 kabli które opisałem powyżej odpiąć  lub przepiąć tzn. Odpiąć kabel który idzie od anteny do czarnej kostki i wpiąć go do router w miejsce zwane WAN. Czy Kabel z czarnej kostki pod nazwą LAN który jest podpięty już pod router zmienić tylko jego miejsce gniazdka na WAN. 

I jeżeli tak to mam zrobić to co dalej. Wykonać już test czy jeszcze jakieś kable wpiąć lub wypiąć. Bo wnioskując co napisałeś wcześniej chyba jeszcze coś muszę zrobić. 

 

 

 

Wybacz mi za moją nie umiejętność, ale tego zadania kompletnie nie rozumiem. 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Możesz czuć się zagubiony, ale to wina tych amatorów co zabronili ci wkładać kabel do portu WAN routera Mercusys. Swoim niedouczeniem namieszali.

 

Zrób tak. Odepnij kabel od routera Mercusys, który łączy go z tą czarną kostką. Masz odpiąć ten kabel po stronie routera Mercusys. Teraz wsadź ten kabel bezpośrednio do komputera. Przeprowadź test w godzinach 18:00-21:00.

 

Jak już skończysz test, to odepnij ten kabel od komputera i wsadź go w port WAN routera Mercusys.

Adi297
komentarz
komentarz (edytowane)

Przeprowadziłem test tak jak napisałeś i chciałbym dodać że nie ja podłączałem nowy router tylko technicy. A gdy podłączam kabel od czarnej kostki do routera w miejsce  WAN to nie mam internetu

 

Zrzut ekranu (23).png

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Wyślesz e-mail do swojego dostawcy i napiszesz im, że rejestrujesz duże opóźnienia oraz straty pakietów, które poważnie utrudniają ci korzystanie z Internetu. W programie PingPlotter zauważyłeś, że problem ma swój początek pomiędzy routerem znajdującym się w antenie na twoim domu a punktem dostępowym wifi w Państwa sieci. Problem nasila się w godzinach popołudniowych i wieczornych, co mogło by sugerować przeciążenie sieci, wraz z większą ilością klientów w tych godzinach.  Dołącz póki co tylko zdjęcia, bez próbek. Wyślij tylko te cztery:

 

Zrzut ekranu (12).png

 

Zrzut ekranu (13).png

 

 

Zrzut ekranu (17).png

 

 

Zrzut ekranu (19).png

 

---------------------------------------------------------------------------------------

Rozpocznij mejla podając numer umowy jaką podpisałeś z twoim dostawcą. Zwracaj się z szacunkiem do nich, aby twoje pismo potraktowali poważnie.  Na dole mejla  dopisz:

Z poważaniem

twoje imię i nazwisko

adres

 

Kolejna sprawa, na zdjęciach, górze schowałeś listę z hopem numer 9,10,11. Na przyszłość tego nie rób. Daj znać jak odpowiedzą.

Adi297
komentarz
komentarz

Okey, dziękuję za pomoc. Po wszystkim dam znać jak się potoczyła sprawa 

  • 2 tygodnie później...
Adi297
komentarz
komentarz

Witam. Miałem dać znać co i jak więc jestem. Sytuacja wyglądała tak, że zadzwoniłem do nich i przedstawiłem mój problem i okazało się że jeszcze 3 inne osoby mają podobny problem jak ja i po krótkiej rozmowie technicy przenieśli mnie na inny serwer gdzie wszystko już chodzi i hula bez problemu. Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam :)

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.