x-kom hosting

Straty Pakietów w obrębie sieci domowej

screwik
komentarz
komentarz

Właśnie mnie zastanawia, bo na ostatniej hopie nie ma start, a na 2 wcześniejszych pingi  sięgają 2k i takie coś widzę właśnie w konsoli na serwerach, opóźnienie 2k (może być chwilowy disconnect), trwa to 5-6 sekund i powtarza się co 5-10 sekund, także tragedia

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Zapuść PingPlotter do innych serwerów, wp, google, itd.

screwik
komentarz
komentarz

Grzebiąc w sieci odnalazłem to:

Direct TCP connections to remote IMAP/SSL servers (port 993) succeed, but do not receive the expected content.

The client received an empty response instead of our normal banner. This suggests that a firewall, proxy, or filter initially allowed the connection and then terminated it, either because it did not understand our server's reply or decided to block the service.

Direct TCP connections to remote POP/SSL servers (port 995) succeed, but do not receive the expected content.

The client received an empty response instead of our normal banner. This suggests that a firewall, proxy, or filter initially allowed the connection and then terminated it, either because it did not understand our server's reply or decided to block the service.

 

Direct TCP connections to remote SMTP/SSL servers (port 465) succeed, but do not receive the expected content.

The client received an empty response instead of our normal banner. This suggests that a firewall, proxy, or filter initially allowed the connection and then terminated it, either because it did not understand our server's reply or decided to block the service.

 

Tzn, że coś blokuje mi pakiety? Jak mogę to zmienić?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Używasz jakiegoś firewall'a ?

screwik
komentarz
komentarz

w logach systemowych dns client events 1014 strony maja timeout , straciły połączenie po tym jak żaden z skonfigurowanych serwerów DNS nie odpowiedział.

+ service control menager 7026 albo 7024, programy też mają timeouty po 3000ms

Tylko zapora Win7

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Ustaw sztywne DNS w ustawieniach TCP/IPv4 dla karty, którą łączysz się z routerem na:

8.8.8.8

8.8.4.4

screwik
komentarz
komentarz

Już to dawno temu zrobiłem ;/

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Zapuść test w PingPlotter i niech sobie chodzi. W tym czasie nagraj film z rozgrywki i wrzuć go później na youtube, według tego poradnika:

 

 

screwik
komentarz
komentarz

Wcześniejsze 3 testy w jednym poście były robione podczas masywnych lagów (tak jak na poniższym filmiku), a rozgrywka wygląda tak : (tu najgorszy możliwy wypadek, zazwyczaj zwiechy trwają po 4-5 sekund, tutaj jak widać na filmiku przez 15 sekund jakiś tam gracz zmienił położenie 3 razy ,a cały czas się przemieszczał i mimo, że ping mam mały 30-50, słychać mnie bez problemu na ts3 to rozgrywka wygląda własnie tak. (gubię tylko pakiety przychodzące) Wysyłam filmik w takiej postaci, bo miałem go już na telefonie, nagrywanie całej rozgrywki jest trochę bezcelowe, b o problem widać tutaj i w najgorszym możliwym scenariuszu. ;/

video-1511725710.mp4

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Możesz spróbować w innej grze online ? Ale tak by pokazywało ping na żywo. Poza tym, nagraj dłuższy film.

 

screwik
komentarz
komentarz

Mógłbym, ale mam trochę za slaby pc na nagrywanie w trakcie rozgrywki. W innej grze np pokazuje, że połączenie zostało zakłócone na 2-3 sekundy (pingi pokazują 999 max wartość w tej grze) po czym nagle wszystko wraca do normy na kilkanaście sekund, te dropy są randomowe. Czasami zagram pół meczu bez lagów a czasem mam je przez całe 40 min i powtarzają się ciągle

Teraz np mam stratę pakietów 70% na tsie i mnie wyrzuca z serwera, po czym od razu się z nim łączy

ping 500 do 1200 w statystyce klienta

przeglądanie fb, czy yt niemożliwe, strona wczytuje się 10 sekund

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Wiec powtórz test z PingPlotter. Wrzuć tutaj kilka screenów jak będą lagi w grze.

screwik
komentarz
komentarz

Chyba znalazłem przyczynę .Routery gubią połączenie z WAN, wysyłają zapytania i otrzymują je z dużym opóźnieniem, albo w ogóle i rozłącza połączenie po czym je odnawia. Wina dostawcy, czy  switcha skoro dostawca deklaruje, że wszystkie pakiety dochodzą do mnie?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Skąd wiesz, że router gubi połączenie ?

Przełącznik nie ma nic wspólnego z połączeniem WAN, czyli do twojego dostawcy.

screwik
komentarz
komentarz

Podłączyłem 2 routery, miałem podłączony pc przez kabel osobno bezpośrednio do switcha i gdy miałem lagi to routery w tym samym czasie gubiły połączenie w logach do bramy IP WAN

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Wrzuć tutaj zrzut ekranu z tych logów, z obydwu routerów.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.