x-kom hosting

Noctua NH-D15 Moje spojrzenie na cooler.

szynszyl1337
komentarz
komentarz (edytowane)

Moja karta ma gdzieś do 58 stopni. Niestety obecnie przy 6 wentylatorach i braku filtra na topie muszę czyścić raz na 3-6 miesięcy (komputer pracuje 3 dni w tygodniu) radiatory, filtry i lekko pozbywam się kurzu z zakamarków, natomiast raz do roku wyciągami wszystko i przedmuchuję kompresorem.

Co do delidu, to pierw cooler, potem obudowa i tutaj będzie delid z lappingiem pewnie skończę dopiero w okolicach lipca.

539
komentarz
komentarz

przecież na to wszystko , włącznie ze zmianą budy, będąc nazbyt skrupulatnym i pracując bez pośpiechu potrzebujesz pół dnia, a ty chcesz to robić pół roku :)

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Zobaczymy co wyjdzie z coolerem, potem rozpocznie się poszukiwanie obudowy i obstawiam, że to mi chwilę zajmie.

539
komentarz
komentarz

Masz pozdrowienia od mojej żony za ponadprogramowy psi spacer:)

Wyjdzie tak ,ze wyslesz mi sztukę piekna, nowa, firmowa K2 , czego Tobie i sobie zycze szynszylku.

Ja go potrzebuje do modu, nie dla super wydajności, choć tak jak kiedyś pisałem, K2 szedł łeb w łeb z NH-D14,  w obu przypadkach za wentyle robiły firmowe konstrukcje PWM ( wersja se 2011 NH-d14 i tylko ta , ma wentyle PWM)

przyspieszysz kupując za pobraniem, mniej klikania:) :) ;0,  jak dostaniesz od Alpenfohn gratisy, smyczki itp bierz wszystkie :) Ja czekam  tylko na cooler :) 

Zakładając ,ze mamy po sztuce , mój pójdzie pod anodowanie, sprawdzony spec więc nie będzie się utleniać barwnik , o ile Ci się spodoba dostaniesz gratis" malowanie" za załatwienie sprawy z k2. Jak nie będziesz chciał, to i tak nie zapomnę o Tobie. ;)

Jedyna przeszkoda , dla któej nie robi sie anody na coolerach CPU ( na innych radiatorach wysokiej klasy jest to spotykane) jest cena i ogólna upierdliwość tej zabawy.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Anodowanie_aluminium

Nie tylko aluminium się anoduje, większość "klasowych" giwer a w szczególności ich lufy (sztucery) są własnie "malowane" taka metodą:) - taka opinię kiedys spotkałem.

Jak raz weźmiesz do reki dobrze wykonana anodę , wiesz ,ze tak własnie wyglądać ma czerń. :) 

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Spokojnie, nie musisz się denerwować i spacerować z pieskiem :)

Dziś do nich napisałem i czekam na odpowiedź.

Z jasnej ciekawości ile liczą sobie za anodowanie i w sumie od czego się płaci - pokrytej powierzchni?

539
komentarz
komentarz

Ja się nie denerwuje spacerując z nim, ja się relaksuje :)

Super ,że napisałeś.

Nie wiem jakie są stawki za anodowanie.

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Niestety nie posiadają K2 i jego produkcja zakończyła się w 2012 roku :(

539
komentarz
komentarz

taaaaaaaaaaa

szynszyl1337
komentarz
komentarz

No i oczywiście zamiennie polecili Brocken 3 lub olymp.

539
komentarz
komentarz

taaaaaaaaaa

szynszyl1337
komentarz
komentarz (edytowane)

Zacząłem się zastanawiać nad kompletnym wyrzuceniem IHS i położenie na to przykładowo SPC Navisa 240 Pro, bo raczej sobie nie wyobrażam czegoś jak NH-D14 bezpośrednio na rdzeniu.

Jak rozwiązałeś dobre przyleganie blokopompki do rdzenia po wyrzuceniu ihs? - pamiętam, że do którejś generacji płyt MSI mpower/xpower

Znalazłem. Używałeś czegoś takiego?

Spoiler

26-die-guard-top.jpg&key=b2c1349ada7d663

 

Znalazłem coś ciekawego: http://allegro.pl/zabezpieczenie-procesora-delid-die-guard-i7118920156.html

539
komentarz
komentarz

Ze względu na to, iż płytka haswella jest grubsza jak skylake kompletnie odpuściłem sobie tego typu delid guardy i poleciałem na golasa bez tych ramek.

W przypadku mojego x61 wykorzystałem montażówke od EKWB, która sprawdziła się w tej roli ok.

Niestety, ale tego typu zabiegi po pierwsze niosą ze sobą ryzyko uszkodzenia hardware przy montażu, a po drugie wymagają w zależności od chłodzenia, bardziej lub mniej złożonego kombinowania.

Jak już szukasz AIO to bierz coś dużego, powierzchnia i materiał chłodnicy mają decydujący wpływ na to jakie będziesz miał temperatury.

szynszyl1337
komentarz
komentarz (edytowane)

Właśnie rozważałem coś z chłodnicą 240 mm, bo 360-tki raczej są zbyt kolosalne. 

Tak teraz patrzę na zestaw montażowy do navisa 240 i chyba odpada, ponieważ prawdopodobnie nie będzie miejsca na korektę różnic wysokości między IHS, a jego brakiem :(

Przy okazji zajrzałem na stronę EK i bardzo mi się to podoba, że dodali konfigurator, któy dopasowuje, to czego kiedyś się najbardziej bałem, czyli złączki, ale wykalkulowane 400€ boli, choć te koszta nie są tak straszne, to najbardziej mnie przeraziła pompa z dołączonym na sobie rezerwuarem (zawsze taką chciałem mieć) 156€.

  • 7 miesięcy później...
539
komentarz
komentarz

Pojawiły się nowe wersje AIO Corsair.... czy już się im przyjrzałeś szynszylku?????

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Masz na myśli np. H150i?

Przeglądałem, ale jakoś mnie nie urzekły. - może przez to iż mnie bolą ledy coraz bardziej, nawet na bloku 

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Podobno jest dość cichy, ale często występował blisko krakena X62, który generował również podobny hałas, a do tego to RGB :( Szczerze do mnie zbytnio nie przemówił ten zestaw.

Poza tym krakenik jest już od 570 zł - w sumie nie pamiętam jego ceny, ale wydawała mi się wyższa.

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Te zestawy jak do tej pory najbardziej mi odpowiadają i interesują mnie, ale chyba jak będę się bawił w chłodzenie cieczą, to myślałem bardziej na customowym zestawem, ale zobaczymy jak wyjdzie, bo obecne chłodzenie dwuwieżowe mi starcza i odpowiada :)

539
komentarz
komentarz

Pod WC taki pierwszy krok to zakup selecta CPU, inaczej to taka zabawa, aby ładnie było:) a chyba nie o to w tym chodzi.

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Właśnie dlatego miałem już kilka podejść do tego tematu, ale za każdym odpuszczałem, bo na wyglądzie mi nie zależy, a w dodatku phanteksa kupiłem bez okna na panelu bocznym żeby nie widzieć ledów z Z170

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.