x-kom hosting

Pomoc odnośnie prędkości internetu

mati7rkp1
komentarz
komentarz (edytowane)

po kablu jest 97Mb/s. podłączyłem wejście WAN z modemu CISCO do wejścia LAN1 z routera. 

 

problem był w tym, że nie zrestartowałem tego CISCO.

 

teraz mam kolejne pytanie. mianowicie skoro po kablu wszystko jest ok tzn że wina leży po stronie routera to jak skonfigurować router, żeby nie było ograniczonych po kablu ~38Mb/s?

 

proszę o pomoc w sprawie konfiguracji tego routera. pozdrawiam

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

38mbps masz po wifi ?

mati7rkp1
komentarz
komentarz

router z komputerem połączony to jest koło ~40

 

przez wifi laptop ma jakieś ~30

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

komputer z routerem 40mbps po kablu czy po wifi ?

mati7rkp1
komentarz
komentarz

komputer po kablu ~40mb/s

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

40mbps po kablu to trochę mało, powinieneś osiągnąć jakieś 70mbps. Jesteś pewny, że nikt inny nie korzysta w tym czasie z neta, kiedy robisz test ? Bo ciężko znaleźć jakieś logiczne wytłumaczenie zaniżonego pobierania.

mati7rkp1
komentarz
komentarz

jak będę w domu to sprawdzę

  • 4 tygodnie później...
mati7rkp1
komentarz
komentarz

przepraszam, że się nie odzywałem tak dawno, ale musiałem "uporządkować" sprawy życiowe.

 

sprawdziłem KOMPUTER, który jest podłączony kablem do routera i prędkość pokazuje ~41Mb/s

 

dodam, że wszystkie urządzenia jakie mam w domu były odłączone i wyłączone. oznacza to, że mam źle skonfigurowany router tak?

proszę o pomoc.

 

pozdrawiam serdecznie 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Spróbuj jeszcze zapuścić kilka popularnych torrentów i zobacz jaką maksymalna prędkość osiągniesz.

 

Ten router Asus jest na gwarancji ?

mati7rkp1
komentarz
komentarz

na komputerze czy na laptopie?

 

już kilka lat po gwarancji

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Najlepiej połącz się kablem do routera i wtedy sprawdzaj. Bo zakładamy, że wifi działa dobrze i te 30mbps jest jeszcze znośną wartością. Ale 40mbps dla połączenia kablem to stanowczo za mało, gdy bezpośrednio połączony do CISCO osiągasz praktycznie 100mbps. Wykonaj test na stronie speedtest.net a nie .pl

 

Czy ten Asus ma oryginalne oprogramowanie od producenta, czy może jest tam wgrany inny system ?

mati7rkp1
komentarz
komentarz

jak się połączyłem bezpośrednio z CISCO to było prawie 100Mbs

napisałem, że przez kabel połączony do routera mam 40Mbps przecież :P

 

wykonywałem test i na pl i na net i jest to samo.

 

myślę, że ma oryginalne oprogramowanie. w jaki sposób mogę to sprawdzić?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Zaloguj się do niego i zobacz czy pisze tam Asus czy co innego. W przeglądarce wpisz 192.168.1.1, a hasło i login to samo: admin

mati7rkp1
komentarz
komentarz

aa. no to ASUS wszędzie ewidentnie.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Zakładam, że ten Asus ma jakąś usterkę techniczną. Moim zdaniem, router z technologią Fast Ethernet powinien uzyskiwać te 70mbps i więcej.

 

Ale i tak, musisz zakupić nowy router z portami gigabitowymi by móc wykorzystać pełne 100mbps, więc usterka tego Asusa nie jest chyba aż tak dotkliwa.

mati7rkp1
komentarz
komentarz

a może to kwestia złej konfiguracji?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Zresetuj router, przekonaj się.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.