x-kom hosting

Pomoc odnośnie prędkości internetu

mati7rkp1
utworzono
utworzono

Witam. Niedawno kupiłem w Vectrze większą prędkość internetową tzn 100Mb/s, ale sprawdzam po czasie na speedtescie i prędkość wynosi koło 20Mb/s na laptopie czyli urządzeniu bezprzewodowym. Chciałbym się dowiedzieć czy to jest mój problem, że nie mam wymaganej prędkości czy to może dostawca zamula? W razie czego szybko odpowiem na konkretne pytania i liczę na pomoc.

 

Pozdrawiam

bartekck
komentarz
komentarz

1. Sprawdź jaką kartę sieciową posiadasz w laptopie

2. Jaki masz router?

3. Jak mocny zasięg masz w pomieszczeniu w którym używasz internetu

Jeśli to żaden z powyższych podpunktów spróbuj podłączyć do komputera kabel, jeśli to też nie pomoże powinieneś skontaktować się z Vectrą

  • Dobra wypowiedź 1
mati7rkp1
komentarz
komentarz

1. realtek. laptop jest kupiony rok temu za 3000zł więc raczej to nie w tym leży problem

2. ASUS Model RT-N10(taki czarny)

3. pełny

 

przypuszczałem kiedyś, że po prostu router albo modem nie obsługuje takiej prędkości

rokko
komentarz
komentarz

Vistumbler musisz użyć i sprawdzić sieć WiFi, jeśli pracuje w standardzie 802.11n lub 802.11ac to nie sądzę, aby to była wina sprzętu tylko dostawcy.

  • Dobra wypowiedź 1
mati7rkp1
komentarz
komentarz

tyle, że na komputerze stacjonarnym też nie ma wymaganej prędkości 100Mb/s tylko jest jakoś 40

bartekck
komentarz
komentarz

Czy masz możliwość podłączyć go przez kabel?

  • Dobra wypowiedź 1
mati7rkp1
komentarz
komentarz

z routera do laptopa czy z modemu do laptopa?

Zdjęcie z telefonu przedstawia prędkość internetu na komputerze(połączonego kablem ethernet z routera), natomiast screenshot przedstawia prędkość na laptopie(połączonego przez wifi)

IMG_20161213_171035.jpg

Screenshot 2016-12-13 16-58-21.jpg

mati7rkp1
komentarz
komentarz

odświeżam...

mati7rkp1
komentarz
komentarz

refresh

politolog
komentarz
komentarz
Dnia 13.12.2016 o 11:44, mati7rkp1 napisał:

ASUS Model RT-N10(taki czarny)

Podłącz się bezpośrednio kablem do modemu operatora zarówno laptop i komputer stacjonarny , wykonaj wtedy testy predkości , screeny wrzuć tutaj . 

  • Dobra wypowiedź 1
mati7rkp1
komentarz
komentarz

którym kablem? LAN czy WAN?

politolog
komentarz
komentarz
4 minuty temu, mati7rkp1 napisał:

którym kablem? LAN czy WAN?

Kablem sieciowym bezpośrednio do modemu operatora  najpierw laptop  ( zrób testy ) , pozniej komputer stacjonarny ( zrób pomiar prędkości  także ) .

  • Dobra wypowiedź 1
mati7rkp1
komentarz
komentarz

Czyli kablem LAN?

 

jakiś czas temu podłączałem i z tego co pamiętam to nie łapało mi sieci i pisało, że dostęp jest "ograniczony". Czy popełniłem jakiś błąd?

mati7rkp1
komentarz
komentarz

odwieżam

mati7rkp1
komentarz
komentarz

odwieżam ponownie i licze na pomoc

politolog
komentarz
komentarz
Dnia 18.12.2016 o 16:35, mati7rkp1 napisał:

Czyli kablem LAN?

Tak kablem ethenet . 

  • Dobra wypowiedź 1
mati7rkp1
komentarz
komentarz (edytowane)

w modemie mam wejścia:

- zasilające
- 2x tele
- ethernet
i taki gruby biały kabel, który trzeba wkręcić

 

w routerze mam wejścia:
- lan1
- lan2
- lan3
- lan4
- WAN
- POWER
- RESET

 

i teraz odpowiednia kombinacja, żeby internet działał prawidłowo to taka, że z MODEMU (wejscie ethernet) podłączam do routera (wejście WAN), nastepnie
podłączam kabel z routera (wejście lan1) do komputera. wtedy wszystko działa.

natomiast jak podłączę tak jak mi zaleciłeś czyli kablem z modemu (wejście ethernet) do komputera to pisze, że brak dostępu do internetu.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Twój router Asus mam porty 100mbps, realnie wyciągniesz z nich może coś około 70mbps. Po drugie, ma wifi w trybie 'n' do 150mbps, więc przy dobrych wiatrach, metr od routera, osiągniesz jakieś 50mbps.

 

Aby podłączyć komputer bezpośrednio do routera twojego operatora, musisz nadać swojej karcie w komputerze adres MAC routera Asus.

  • Dobra wypowiedź 1
mati7rkp1
komentarz
komentarz
2 godziny temu, MasterYoghourt napisał:

Aby podłączyć komputer bezpośrednio do routera twojego operatora, musisz nadać swojej karcie w komputerze adres MAC routera Asus.

Jak mam to zrobić?

 

2 godziny temu, MasterYoghourt napisał:

 

Twój router Asus mam porty 100mbps, realnie wyciągniesz z nich może coś około 70mbps. Po drugie, ma wifi w trybie 'n' do 150mbps, więc przy dobrych wiatrach, metr od routera, osiągniesz jakieś 50mbps.

 

Czyli nie ma możliwość, żeby przez wifi wyciągnęło tyle za ile płacę?

Maly1990
komentarz
komentarz

miałem kiedyś podobny problem właśnie w vectrze. Fizycznie zwiekszyli mi prędkość i też na speedtestach miałem zaniżony download, okazało się ze nie wymienili modemu :) po wymianie modemu vectry problem ustąpił. Możliwe ze i u ciebie jest taki sam problem

MasterYoghourt
komentarz
komentarz
8 godzin temu, mati7rkp1 napisał:

Czyli nie ma możliwość, żeby przez wifi wyciągnęło tyle za ile płacę?

Nie wyciągniesz 100mbps na tej prędkości połączenia.

 

Poza tym, podaj model swojego routera od dostawcy.

  • Dobra wypowiedź 1
mati7rkp1
komentarz
komentarz
18 godzin temu, MasterYoghourt napisał:

Poza tym, podaj model swojego routera od dostawcy.

modem cisco epc3208

router asus rt-n10

 

20 godzin temu, Maly1990 napisał:

miałem kiedyś podobny problem właśnie w vectrze. Fizycznie zwiekszyli mi prędkość i też na speedtestach miałem zaniżony download, okazało się ze nie wymienili modemu :) po wymianie modemu vectry problem ustąpił. Możliwe ze i u ciebie jest taki sam problem

byłem ponad tydzień temu u nich w siedzibie, żeby serwisanci podjechali zobaczyć co i jak. oczywiście do tej pory zero odzewu, a żeby się do nich dodzwonić to po prostu tragedia...

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Ten CISCO EPC3208 posiada port gigabitowy więc spokojnie obsłuży prędkość 100mbps.

 

Jeśli chodzi o klonowanie adresu MAC routera to poszukaj na swoim Asusie takiej naklejki:

842520a0-1d53-42b0-a1ac-c3fe7230f909.jpg

i spisz adres MAC.

 

Wpisz ten adres (bez początkowego słowa MAC) w pole pokazane tutaj:

 

  • Dobra wypowiedź 1
mati7rkp1
komentarz
komentarz

20 minut wczytywało speedtest. nie wiem co to miało na celu, ale niestety tylko pogorszyło sytuację.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Rozumiem, że podłączyłeś się kablem do tego CISCO i jest jeszcze gorzej ?

Wpisz w linii poleceń komendę:

ipconfig /all

i daj tutaj wynik.

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.