x-kom hosting

Ethernet Gigabyte

BaruEM
utworzono
utworzono

Witam, mam problem z moją płytą główną, otóż mam internet 60mbp/s i do tej pory osiągałem prędkości pobierania do 7,5mb/s. Teraz coś się stało i maksymalna prędkość pobierania wynosi na speedtest.net około 9mbps/s a w praktyce około 1,4mb/s. Próbowałem zainstalować od nowa sterowniki przez menedżer urządzeń i wymusić speed & duplex na 1GB/s full duplex ale to nie pomaga, czy ktoś ma jakieś pomysły co mogło pójść nie tak? Internet zaczął działać wolniej z dnia na dzień bez żadnej przyczyny, nic nie było instalowane ani nie grzebałem w systemie.

System Windows 10 Educational

Płyta główna Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P

Proszę o pomoc!

Na laptopie wszystko działa jak powinno także wykluczam uszkodzenie kabla ethernet.

Tutaj test:

5727335813.png

 

BaruEM
komentarz
komentarz

ref

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Zapuść ściąganie kilku dużych i popularnych plików poprzez torrent. Zobacz po kilku minutach jakie prędkości osiągasz.

BaruEM
komentarz
komentarz

Pierwsze pobieranie 1,1mb/s jest gdy pobieram jeden plik. Reszta to cztery pliki na raz. Najpopularniejsze z torrentów.

asd1.png

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Te cztery torrenty ściągasz z łączną prędkością ponad dwóch megabajtów na sekundę, pomnożone przez osiem daje szesnaście megabitów. (16 Mbps)

BaruEM
komentarz
komentarz

56,9+366,3+102+558,2=1086,1kb/s

Tak jak mówiłem plik 1,1mb/s ściągał się osobno tak żeby sprawdzić pojedynczo i w komplecie. Pobieranie mam na poziomie 1,1-1,4mb/s w dalszym ciągu, a mój internet to 60mbp/s. Także powinienem mieć pobieranie na poziomie 7,5mb/s. Poza tym na moim modemie świeci się dioda od ethernetu na kolor bursztynowy co oznacza, że nie wykorzystuje w pełni łącza. (powinna być zielona) Ale po podłączeniu laptopa wszystko działa normalnie więc problem leży gdzieś w moim komputerze, tylko gdzie?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak zgrabnie połączyłeś te dwa zdjęcia, że wziąłem je za jeden.

Więc, skoro masz 1MBps, to jest to około 8Mbps.

 

Jeśli chodzi o kolor diód, to nie jest on jednolity. Ale jeśli masz dwie diody w karcie sieciowej, to jedna może oznaczać tryb połączenia a druga aktywność. Jeśli pali się na stałe dioda w kolorze powiedzmy pomarańczowym, to kolor ten może odpowiadać szybkości połączenia, np 100Mbps. Aby sprawdzić szybkość połączenia, klik prawym przyciskiem na ikonie połączenia -> Centrum Sieci i kliknij połączenie lokalne. W nowym oknie masz info o szybkości.

 

Mówisz, że w laptopie jest wszystko okej, jakie tam osiągasz prędkości ?

 

Jeśli chodzi o wykorzystanie sieci, to w menadżerze zadań masz zakładkę sieć, a w niej procentowe wykorzystanie sieci. Pamiętaj, że jest to procentowe wykorzystanie trybu w jakim pracuje karta sieciowa. Jeśli sieciówka pracuje w trybie 100Mbps, to wykorzystanie w 40% oznacza około 40Mbps. Dokładniejsze dane wykorzystania łącza masz w zakładce sieć, w monitorze zasobów, którego uruchamiasz także z menadżera urządzeń.

BaruEM
komentarz
komentarz (edytowane)

Piszę o diodach na modemie a nie karcie sieciowej(nie mam karty sieciowej jako osobnej części, ethernet wpinam do płyty głównej). Na laptopie osiągam 60mbp/s tak jak pisałem wyżej. Informacje o szybkości u mnie to 10mb/s. Powinno być 100mb/s tak abym mógł w pełni wykorzystać moje łącze, i kiedyś tak było. Nie wiem dlaczego z dnia na dzień coś się zmieniło.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Odinstaluj sterownik od karty sieciowej, uruchom ponownie komputer i zainstaluj ją ponownie.

BaruEM
komentarz
komentarz

Usunąłem sterowniki przez menedżer urządzeń, restart, i zainstalowałem z powrotem sterowniki wyszukane automatycznie przez windows. Nie pomogło.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Wejdź do menadżera urządzeń, tam odnajdź swoją sieciówkę, naciśnij prawy przycisk myszy, wybierz właściwości, zakładka zaawansowane, szybkość (speed & duplex), ustaw na sztywno na 100mbps i full duplex.

BaruEM
komentarz
komentarz

Nie pomogło, nadal mam 10mb/s prędkość na karcie pokazaną.

 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Często spotykam się na tym forum, że Windowsy 10 mają problemy z siecią. Zwykle pomaga aktualizacja systemu, bądź sterowników. Próbuj ze starszymi sterownikami od karty sieciowej.

BaruEM
komentarz
komentarz

Odinstalowałem i zainstalowałem sterowniki z tej strony http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-ma790fxt-ud5p_10/download/

Nic nie pomaga, wersja Win 10 jest najnowsza i nie mam żadnych aktualizacji do pobrania.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Spróbuj na innym kablu.

BaruEM
komentarz
komentarz

Nie pomogło.

gj88
komentarz
komentarz

Polecanie testowania łącza za pomoca torrentó powinno być karane bo to tak samo jak powiedziec udostępni fragment filmu itp. Pominę, że taki osobnik odrazu pojawia sie na liście informacji użytkowników korzystających z tego typu udopstępniania nielegalnych treści. Mało było głośno, że 40 tysiecy ludzi jest skazanych za torrenty?? :E

 

Do moderatoró. Sorry za SPAM, ale torrent równa sie PIRACTWO.

bemol911
komentarz
komentarz
24 minuty temu, gj88 napisał:

Polecanie testowania łącza za pomoca torrentó powinno być karane bo to tak samo jak powiedziec udostępni fragment filmu itp.

 

Ale bzdury, to co przez torrenty nie można pobierać wolnego oprogramowania ? 

gj88
komentarz
komentarz
15 godzin temu, bemol911 napisał:

 

Ale bzdury, to co przez torrenty nie można pobierać wolnego oprogramowania ? 

W to nie uwierze. Z prostego powodu jest tyle portali, serwerów gdzie można ścigac darmowe legalne oprogramowanie, że uzywanie do tego torrentó jest poprostu bez sensu. Każdy wie po co wymyslono torrent czemu ma służyć. To nie jest tylko pobieranie i już jak ze strony WWW czy serwera FTP. Pobieramy fragment i odrazu udostepniamy. 99% Torrentó jest uzywane do nielegalnych rzeczy i każdy może napisac, że ściaga z tamtąd darmowe oprogramowanie. Tak jak każdt posiadacz windows 7 Ultimate na forum może napisac, że ma legalny, a każdy kto wogóle się w tym orientuje wie iż wersje Ultimate windows 7 były najcześciej stosowane do Loaderów i Cracków. Pozatym testowaniew łącza przez torrent nie ma sensu bo chodzbyw  Polsce poza tymi co mają światłowody to pozatym malo kto ma symetryczne łącze tylko większośc wysoki download i niski upload. Torrent to pobieranie od ludzi, a nie serwerów przeznaczonych do tego i predkosc zalezy od ich łącza, a nie łącza serwera.

nitro07
komentarz
komentarz (edytowane)

Wejdź w Panel sterowania\Sieć i Internet\Połączenia sieciowe prawoklik na połączeniu sieciowym i wybierz stan, zrób zrzut ekranu i wstaw na forum.

 

speed & duplex ustaw na auto negotiation

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

@gj88

To tak jak broń palna - każda służy do zabijania, ale nie możesz wrzucić do więzienia każdego jej posiadacza.

bemol911
komentarz
komentarz
42 minuty temu, gj88 napisał:

W to nie uwierze. Z prostego powodu jest tyle portali, serwerów gdzie można ścigac darmowe legalne oprogramowanie, że uzywanie do tego torrentó jest poprostu bez sensu.

 

No popatrz a nawet na oficjalnych stronach jest możliwość pobierania oprogramowania przez torrenty, pierwsze z brzegu przykłady:

 

https://pl.libreoffice.org/pobieranie/

http://ubuntu.pl/pobierz/

 

gj88
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, bemol911 napisał:

 

No popatrz a nawet na oficjalnych stronach jest możliwość pobierania oprogramowania przez torrenty, pierwsze z brzegu przykłady:

 

https://pl.libreoffice.org/pobieranie/

http://ubuntu.pl/pobierz/

 

OK, ale weź sam powiedz ile osób używa torrenty, żeby pobierac darmowe oprogramowanie, a ile nielegalne rzeczy?? Ja się juz z 5-6 lat w torrenty nie bawie po tym jak mojego kolege zgarneli o 6 rano bo ściągał jak się okazało potem jedną grę, a reszta to byl soft freeware. Ile wydal kasy, a raczej jego rodzice na adwokatów, posiedział za to 3 miesiące. To warte jest zachodu?? to już nawet jak ktoś musi pobierać cos nielegalnie to są Rapidshare-o podobne serwery i też się sciagnie, ale się nie udostępnia więc nie moga ci zabronic ściągac.

Ja to napisze jeszcze raz. Torrent to nie tylko pobieranie, ale jednoczesne udostępnianie nawet tego co już mozemy mieć nielegalnego.

bemol911
komentarz
komentarz
Teraz, gj88 napisał:

OK, ale weź sam powiedz ile osób używa torrenty, żeby pobierac darmowe oprogramowanie

 

To już jest nieważne ;) ja chciałem tylko obalić twoją tezę że 

 

17 godzin temu, gj88 napisał:

torrent równa sie PIRACTWO

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.