x-kom hosting

Problem z Pingiem

Wojtyn
komentarz
komentarz

do maja 2017r

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Chyba się z ciulami nie dogadasz. Sprawdź jakie są warunki odstąpienia od umowy. Jeśli będzie z tym problem, lub będzie to drogo kosztować, to pomęcz się z nimi do maja i zacznij szukać innego operatora. Polecam coś na kablu, Neostrada, kablówki, światłowody.

Wojtyn
komentarz
komentarz

Ja jestem uparty :) nie po dobroci to w inny sposób ich załatwię :) taką antenę łatwo szlak może trafić :)
z tej Anteny mam już 10 lat internet i nigdy nie było problemu wszystko było super tylko jak dostawca się zmienił to i zrobiło się szajstwo.

Sprawdzę jeszcze ten net na innych grach
wszystkie gry nie mogą mieć serverow zapchanych

 :) Dziękuje za pomoc :) !! jak zrobię jakieś testy na pewno je tu wkleję :) Dobranoc :)

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Zmienił się operator to może i zmieniły się standardy. Być może na siłę podłączają nowych klientów bez rozbudowy/modernizacji istniejącej infrastruktury, by oszczędzić sobie wydatków.

Wojtyn
komentarz
komentarz

czy ten test Musze wykonywać bezpośrednio podpiętym do modemu czy mogę z ruterem ?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Bez routera, by wyeliminować możliwość uszkodzenia routera. Nam chodzi o jednoznaczne określenie, że problem powstaje u operatora. Nie ma być nawet cienia wątpliwości, że problem leży po twojej stronie.

 

Druga sprawa na przyszłość, zanim zaczniesz dyskutować z operatorem to przygotuj się do takiej rozmowy. Bo dopiero teraz zbierasz niepodważalne dowody, że to ich wina. A w dyskusji z nimi wszedłeś już na etap, w którym żądają zapłaty za cokolwiek w tej sprawie.

Wojtyn
komentarz
komentarz

Zrobiłem ten test z Menadżerem zadań zerknij czy o to ci chodziło

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Ze screen'ów widać, że w zasadzie tylko Tera ma minimalną aktywność na poziomie 6KB/s, czyli tyle co nic. Czyli, jest dobrze, nie ma innych procesów, które w tle mogłyby wysycać ci łącze.

 

Jeśli chodzi o screen'y z pingplottera to niepokoi mnie jedna rzecz. Widać na pierwszym screen'ie pingplottera, że brak odpowiedzi pojawił się dwukrotnie na pierwszym hopie (czerwony pasek). A że każdy kolejny hop (router) miał także przerwę, w tym samym czasie, to można wnioskować, że hop numer 1 kompletnie przestał przesyłać pakiety. Zakładamy więc, że to hop numer 1 powoduje utratę pakietów/lag.

 

Ale to nie ułatwia nam sprawę, gdyż router numer 1 znajduje się najprawdopodobniej w antenie, którą ci zainstalowali. Świadczyć by to mogło o jakimś uszkodzeniu tego routera, powodujące nierównomierną pracę. Mogą to być na przykład zużyte kondensatory, które nie trzymają swoich parametrów i powodują cykliczne wahania napięcia w układzie routera. Są to jedne z najgorszych usterek, gdyż są ciężkie do udowodnienia (w końcu sprzęt działa).

Wojtyn
komentarz
komentarz (edytowane)

Czyli co Mogę zrobić, wysłać im screeny ? Liczyć na ich zagazowanie ?






Tu Jest Screen bez Gry tez widać że jest coś nie tak

 

6.jpg

7.jpg

8.jpg

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Jest jeszcze jedna możliwość, którą musisz wyeliminować, jest to prawdopodobieństwo uszkodzenia twojej karty sieciowej lub komputera. Aby się upewnić, że tak nie jest, podłącz inny komputer, lub laptop i ponów testy.

 

Sam widzisz jaki to poważnym problem by diagnozować usterki w sieci. Jeszcze nie skończyliśmy do końca sprawdzać czy usterka nie jest z twojej winy. Natomiast zawczasu wszedłeś w dyskusję z twoim dostawcą, który teraz bez płacenia może nawet palcem nie kiwnąć. To nauczka na przyszłość by porządnie się przygotowywać na spory z firmami i innymi ludźmi. Pretensje możesz mieć tylko do siebie, ale póki co skup się na sprawdzeniu czy to twój komputer/sieciówka nie bruździ.

Wojtyn
komentarz
komentarz

No masz racje co do tego, że za wczas z nimi wszedłem w rozmowę, ale liczyłem, że to naprawia jak zawsze, miało to miejsce w poprzedniej firmie ... No ale jak widać, przeliczyłem się, a teraz wypinają się dupa do mnie ...

 

Na razie Zdjęcia z Ruterem później zrobię jeszcze bez Rutera, oczywiście Screeny są, zrobione bez gry
po prostu komp był włączony

1.jpg

2.jpg

3.jpg

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Widać na screen'ach, że pojawiają się problemy na hopie numer 2. W tym samym czasie inne hopy także nie odpowiadają. Możemy z wysokim prawdopodobieństwem stwierdzić, że coś jest nie tak z routerem numer 2 o adresie IP 31.11.188.1

 

Warto żebyś jeszcze raz pogadał z Vectrą, najlepiej z kimś ogarniętym, który zrozumie powyższe screen'y. Powiedz o uszkodzeniu elektroniki, kondensatorach nie trzymających parametrów. Może tylko zasilacz routera jest uszkodzony ?

 

Gdybyś dopiero teraz zaczynał z nimi gadkę to było by ci znacznie łatwiej. Masz komplet screen'ów, jako dowód, że coś jest nie tak. W menu File programu Pingplotter masz opcje exportu/zapisu próbek. Zrób to jako dodatkowy dowód, oczywiście zapisuj tylko wtedy gdy pojawiły się pingi ponad 2000ms.

 

Zadzwoń grzecznie do nich, jeśli będą się stawiać to powiedz, że masz nowe informacje w sprawie i dobrze, żeby ich specjalista je przejrzał. Wyślij im te screeny, dodaj zapis próbki, każdy screen krótko opisz. Dopisz, że wykonywałeś testy z routerem swoim i bez niego. Robiłeś je także na innym komputerze. Napisz również, że sprawdzałeś obciążenie łącza w monitorze zasobów i było one minimalne, rzędu 7 kilobajtów.

  • 1 miesiąc później...
Wojtyn
komentarz
komentarz

Witam Serdecznie

Dalej walczę z Dostawca Który twierdzi ze wszystko jest ok Lecz Technika w Domu jeszcze nie widziałem.


 

nowy dokument.jpg

Dodałem nowe zdjęcie z programu który oni kazali mi wgrać
Wyjaśni mi ktoś coś na ten temat co tam widać ?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

WinMTR to darmowy program na licencji GPL. Prawdopodobnie PingPlotter powstał w oparciu o ten program.

 

Różnica między WinMTR a PingPlotterem jest w zasadzie jedna i istotna, WinMTR nie posiada graficznego wykresu reprezentującego ping. W związku z tym, interpretacja wyników jest trochę bardziej mozolna.  Dodatkowo, z tego co widzę WinMTR nie zapisuje czasów każdego z pakietów, tylko wylicza średnią ze wszystkich.

 

Na ss, który umieściłeś,

- host oznacza każdą kolejną bramę do celu.

- % oznacza procent straconych pakietów, bez odpowiedzi.

- Sent to całkowita ilość wysłanych pakietów

- Recv to całkowita ilość pakietów, które powróciły.

- Best to najlepszy czas jaki osiągnął pakiet z wszystkich wysłanych.

- Avrg to średni czas odpowiedzi na ping.

- Wrst to najgorszy odnotowany czas odpowiedzi.

- Last to czas odpowiedzi na ostatni wysłany pakiet.

 

Jak widzisz katowice.vectra.pl miała odnotowany najgorszy czas w wysokości prawie 5 sekund.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.