x-kom hosting

Problem z Pingiem

Wojtyn
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam Serdecznie, od czasu Awarii internetu mam problem z grą Internetowa „Tera” Podczas grania Dungeonow Ping skacze mi niewiarygodnie
do 6 tys. a nawet więcej ... Dostawca twierdzi, że Awarie usunął, jest jakiś sposób na sprawdzenie czyja to wina czy mojego sprzętu, czy dostawcy internetu?

TERA_ScreenShot_20160917_165207.png

TERA_ScreenShot_20160917_165304.png

TERA_ScreenShot_20160917_165305.png

TERA_ScreenShot_20160917_165345.png

TERA_ScreenShot_20160917_165447.png

ff.jpg

to, co posiadam to:
Zasilacz - Corsair VS650
Płyta - Evega x58 3x sli
Procesor - inter core i7 2,80GHz
Pamięć - 2gb, 4gb.
Karta - Radeon R9 280x

gfg.jpg

ytyty.jpg

  • 1 miesiąc później...

Wojtyn
komentarz
komentarz

Witam Problem dalej trwa Dostawca twierdzi ze to nie jest jego wina
mógł by ktoś jakoś pomóc ? czy najlepiej odinstalować grę ? :]

politolog
komentarz
komentarz

Jak nazywa się twój modem/router ? Ile urządzeń podłączonych jest do Sieci ? 

Wojtyn
komentarz
komentarz

asus Rt-Ac1200G+
podpięte do tego jest 1 komputer
Telewizja
i Laptop na Wi-fi

politolog
komentarz
komentarz
Teraz, Wojtyn napisał:

 

asus Rt-Ac1200G+

 

Podłącz bezpośrednio laptop kablem do modemu operatora . Wtedy puść PING do stron np google.pl i  youtube.pl . Jak będziesz tracił pakiety , lub nadal bedą skoki PINGU , dzwoń wtedy do dostawcy internetu i zgłaszaj problem . 

Wojtyn
komentarz
komentarz

Pingi na stronach mam dobre tylko na grze strasznie chodzi 
dostawca twierdzi ze gra ma przeciążone serwery lecz inni Gracze nie miewają takich problemów

politolog
komentarz
komentarz
10 minut temu, Wojtyn napisał:

dostawca twierdzi ze gra ma przeciążone serwery lecz inni Gracze nie miewają takich problemów

Dostawca ZAWSZE odbija od siebie piłkę . Grę przetestuj na laptopie lub PC podłączonym bezpośrednio do modemu operatora ( wykluczysz wtedy winę swojego ASUSA ) . 

Wojtyn
komentarz
komentarz

pC mam bezpośrednio podłączonego do Rutera
internet mam Radiowy
a na Laptopie sprawdzałem gre i to samo
Dostawca broni sie tym ze Pingi na strony sa dobre i ze to wina gry

politolog
komentarz
komentarz
Godzinę temu, Wojtyn napisał:

Dostawca broni sie tym ze Pingi na strony sa dobre i ze to wina gry

Jak sprawdzę na kilku urządzeniach typu PC/laptop bym walczył z dostawcą .

Godzinę temu, Wojtyn napisał:

 

pC mam bezpośrednio podłączonego do Rutera

 

Sprawdza się bezpośrednio do modemu operatora ( bo dostawca zrzuca winę na komputer klienta , jego router ) A przed awarią miałeś wszystko w porządku . 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Zapuść ping w tle a następnie uruchom grę. Gdy pojawią się lagi to zminimalizuj grę i zobacz, czy opóźnienia będą widoczne na pingu. Teoretycznie powinny być.

 

Druga sprawa, gdy pojawią się takie lagi, to zapuść stronkę speedtest.net i zobacz ile masz łącza.

Wojtyn
komentarz
komentarz

weewe.jpg

trt545.jpg

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Stawiam na to, że dostawca podpina pod punkty dostępowe ile się tylko da, w celu oszczędności. Najwięcej ludzi korzysta z neta w godzinach popołudniowych i wieczornych. Sprawdź, czy w godzinach rannych będziesz miał także lagi. Jeśli nie, to powinno cię utwierdzić, że wina leży po stronie dostawcy. Jak już to zrobisz, ściągnij i zainstaluj program pingplotter. Ten program bada opóźnienia każdej bramy po drodze do celu (np google.pl), więc powinno być wyraźnie oznaczone, w kórym miejscu sieć dostaje czkawki.

 

Miałeś zrobić test na speedtest.net, w czasie kiedy masz lagi.

Wojtyn
komentarz
komentarz

32323.jpg

32343.jpg

sdsd.jpg

Na Speed teście z tego, co widać wszystko jest w normie oczywiście przeprowadzałem to tak jak mówiłeś podczas lagowania.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

No to pora być powalczył z pingplotterem.

Wojtyn
komentarz
komentarz

Pomiary były robione podczas gry

www.youtube.com1.png

www.youtube.com3.png

www.youtube.com2.png

Te Pomiary były zrobione bez włączonej gry

BEZ GRY.png

BEZ 1.png

BEZ 3.png

33211.jpg

332211111.png

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Internet masz od Vectry ?

Masz kablówkę ?

 

Widać na każdym ss, że twój router (numer 1 na liście) ma zwykle około 50% zagubionych pakietów (PL - packet lost). Ale podejrzewam, że to może być efekt ochrony przeciw atakom DDoS tego routera. Dlatego podepnij się bezpośrednio do modemu od Vectry, z pominięciem swojego routera, by wykluczyć jego uszkodzenie. (Możesz także spróbować zwiększyć interwał pingów na jakieś 5-10 sekund i zobaczyć czy będą pojawiać się PL na Asusie)

 

Wymowny jest ostatni ss, w którym zwróćmy uwagę na tabelkę "Cur" - current - aktualny ping. Na tym ss, opóźnienie 2400ms pojawia się na drugiej bramce, należącej do Vectra Katowice. Stąd pytanie, w jaki sposób twój router Asus łączy się z modemem od Vectry ? Kablem, bezprzewodowo ?

 

Ostatnia sprawa, na samym dole dodałeś wykresy poszczególnych bramek. Zawsze dodawaj pierwsze cztery lub pięć, według kolejności z listy. Chodzi o to by śledzić po kolei, w którym miejscu pojawia się opóźnienie. Pierwsze bramki na trasie należą do twojego dostawcy, na co więc nam śledzić bramki innych operatorów, z dalszych miejsc ? Dlatego, dodaj bramki od numeru 1 do 6, rozciągnij w górę bardziej okno wykresów.

 

Wojtyn
komentarz
komentarz

Witam Serdecznie.
Tak internet mam od Vectry kablówki nie posiadam.
Internet jest Radiowy połączony kablem do rutera.
Próbowałem Podpiąć internet bez pośrednio do komputera, lecz wypisuje mi siec niezidentyfikowana " Karta sieciowa nie ma poprawnej Konfiguracji protokołu IP"
Dzwoniłem do Dostawcy, lecz nie udało się rozwiązać tego problemu wiec zgłoszenie, zostało przyjęte i czekam na technika.
Pozdrawiam.

nowe.jpg

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Ponów test pod wieczór, ustaw interwał z powrotem na 2,5 sekundy.

Możesz sprawdzić jaką konfigurację IP ma ASUS, logując się do jego panelu administracyjnego. Następnie takie same ustawienia konfigurujesz na swojej karcie. Jeśli nadal nie będzie działać, to spróbuj sklonować adres MAC Asus'a.

Wojtyn
komentarz
komentarz

Postaram się to zrobić pod wieczór
dziękuje !

nowy 2.jpg

dzis podczas gry
 

podcza gry.jpg

i nagle Tak
 

podczas gry 1.jpg

Wojtyn
komentarz
komentarz

Witam Serdecznie.
Sprawdzałem lagowanie gry w godzinach rannych. Grało się dobrze do 10 godziny.
Już po godzinie 10 zaczęły się momenty lagowania.
Dziś postaram się sprawdzić jeszcze raz podpięciem pod sam modem,
mam nadzieje, że uzyskam dostęp do internetu.
Pozdrawiam.
 

dzis.jpg

dzis1.jpg

dzis 2.jpg

10;04.jpg

10;16.jpg

A tak wyglądało na Google





 

google 10.jpg

google 10;20.jpg

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Koniecznie ponów testy bez Asusa.

 

Tutaj masz instrukcję do routera w języku polskim: http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/wireless/RT-AC1200G+/PL11854_RT_AC1200G_PLUS_Manual.pdf?_ga=1.107559562.949414178.1467547770

 

Na stronie 56 masz pokazaną konfigurację portu WAN. Jeśli automatycznie pobiera IP, to jak podłączysz swój komp, to twoja karta tez musi pobierać automatycznie ustawienia.

 

Jeśli nadal masz problemy z połączeniem kompa, to być może musisz sklonować adres MAC routera. W tym celu, spójrz, czy tak jak jest to na stronie 56, w polu MAC address masz coś wpisane, jeśli tak to spisz to. Jeśli nic tam nie pisze, to tutaj jest porada jak znaleźć MAC address routera (LAN):

https://www.asus.com/pl/support/faq/1001252/

 

Teraz musisz wejść w ustawienia karty sieciowej i zmienić jej MAC:

 

Po prostu zmieniasz adres w polu Network Address, nie zwracaj uwagi na okno Power Shell z lewej. W zwykłej linii poleceń, sprawdzisz aktualny MAC wpisując komendę:

getmac

Nie pamiętam dokładnie, ale adres wpisujesz chyba bez spacji, ani bez znaków specjalnych. Jak nie załapie od razu, to uruchom ponownie komputer.

Wojtyn
komentarz
komentarz

Witam serdecznie
już mam połączenie bezpośrednio od vectry
 

tak wyglądało bez gry

1.jpg

2.jpg

a tak podczas gry







 

3.jpg

4.jpg

5.jpg

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Widzę na screenie 3 i 4, że znów pojawiają się opóźnienia rzędu 2500 ms i utraty pakietów. Zaczynają się już na pierwszym hopie należącym do katowice.vectranet.pl

 

Podczas testów z grą odpal dodatkowo menadżera zadań, przejdź do zakładki Wydajność i uruchom Monitor Zasobów. Tam przejdź do zakładki Sieć i rozwiń menu Aktywność Sieci. Daj na pełny ekran i posortuj według całkowitego zużycia łącza. Monitoruj czy jakieś procesy nie zabierają ci łącza. Dane masz Bajtach, wiec przykładowo 2500 to 2,5KB. Chodzi o to, żeby wykluczyć sytuację w której jakiś proces wysyca ci łącze. Dzięki temu, uzyskujesz większą pewność, że wina leży tylko po stronie operatora a nie twojej.

 

Spróbuj jeszcze jednej rzeczy. Sprawdź w umowie jaką masz gwarantowaną prędkość neta. Następnie zainstaluj sobie klienta sieci torrent (np http://www.dobreprogramy.pl/uTorrent,Program,Windows,13270.html ) i zapuść kilka dużych i bardzo popularnych plików. Teraz zminimalizuj klienta, kliknij prawym przyciskiem jego ikonę przy zegarze i ogranicz download oraz upload, do około 75% swojej gwarantowanej prędkości neta.Teraz odpal z powrotem pingplotter i zobacz jakie masz opóźnienia. Chodzi w tym teście o to, jak zachowuje się sieć twojego operatora gdy wykorzystujesz większość gwarantowanego tobie łącza. Test wykonaj w godzinach 18:00-20:00, kiedy prawdopodobnie jest najwięcej ludzi w twojej sieci.

 

Screeny typu 3 i 4, oraz wszystkie gdzie masz tak wysoki ping zbieraj. Później im wyślesz, nie mów tylko im, że to się dzieje podczas gry, bo będą próbowali zrzucić winę na twoją grę -> zepchnąć problem na ciebie.

Wojtyn
komentarz
komentarz

Testy postaram sie przeprowadzić w Piątek
Mam nadzieje ze jakoś sobie z tym poradzę :)

 

12 godzin temu, MasterYoghourt napisał:

Screeny typu 3 i 4, oraz wszystkie gdzie masz tak wysoki ping zbieraj. Później im wyślesz, nie mów tylko im, że to się dzieje podczas gry, bo będą próbowali zrzucić winę na twoją grę -> zepchnąć problem na ciebie.


Problem już zgłaszałem, mierzyli mi Ping i wyszło im 28 MS największy z tego, co przez telefon mi powiedzieli.
Teraz to zgłoszenia nie chcą przyjąć, mówią, że jedynie co to za opłata 140zł.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Jak długo masz jeszcze z nimi umowę ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.