x-kom hosting

hd tune

dzodzo
utworzono
utworzono

test przeprowadzony programem hd tune wykazał mam kilka pytań 1 czy program wykazał poważne błędy związane z dyskiem 2 czy dysk kwalifikuje się do wymiany 3 czy przez te uszkodzenia mogą być spowodowane częstym brakiem odpowiedzi ?

nitro07
komentarz
komentarz
czy przez te uszkodzenia mogą być spowodowane częstym brakiem odpowiedzi ?

co ma znaczyć brak odpowiedzi

wyniki z programu HD Tune pokazują, że masz jakieś błędy na dysku zanim zdecydujesz się na wymianę dysku wykonaj kilka operacji:

1. defragmentacja wszystkich partycji,

2. skanowanie wszystkich partycji z wiersza poleceń komendami:

chkdsk /R X:
chkdsk /F X:

gdzie X = litera dysku

3. przeskanuj dysk twary narzędziem diagnostycznym pobranym ze strony producenta Twojego dysku twardego

dzodzo
komentarz
komentarz

nitro07 a więc tak po pierwsze defragmentacja się udała wszystko przebiegło oki . kody które mi podałeś, wyskakuje czarna ramka dodam ją w załączniku ... co do trzeciego punktu szukałem na stronie producenta narzędzia do diagnostyki ale nie znalazłem :(

nitro07
komentarz
komentarz

wpisz T zatwierdź Enterem, powinine pokazać się jeszcze komunikat, że skanowanie zostanie zaplanowane przy ponownym uruchomieniu komputera, wyjdź z wiersza poleceń i uruchom komputer ponownie

dzodzo
komentarz
komentarz

oki skanowanie z wiersza:

na dysku C wszystko ok

na dysku D wykryto uszkodzone klastry zerknij w załącznik

na dysku E wykryto uszkodzone klastry zerknij w załącznik

możecie mi to wytłumaczyć czy to jakieś poważne problemy są z dyskiem ??

została jeszcze strona producenta na której nie widzę nic na temat diagnostyki dysków

nitro07
komentarz
komentarz

jest oprogramowanie na stronie producenta: Link

w opcjach programu masz test dysku, wykonaj - zobacz jakie będą wyniki

tylko uważaj z tym programem ponieważ jest w nim opcja czyszcząca dysk

dar55
komentarz
komentarz

te uszkodzone klastry to może być (zazwyczaj) bad sector

sprawdź kompa HDD regenerator lub przy uzyciu Hutil'a

dzodzo
komentarz
komentarz

nie mam pojęcia chyba coś źle robie bo żaden program nie chce ruszyć może doradzicie jak uruchomić któryś z tych programów ?

HUTIL na pulpicie za pisał mi się notatnik a w nim [sELF DIAGNOSTIC (Hutil v1.21)]

Service Code => AJ22 : Not Ready.

Error : The program is locked.

dar55
komentarz
komentarz

musisz je wypalić na CD jako bootowalne i wtedy startujesz z nich kompa

dzodzo
komentarz
komentarz

możesz napisać jaśniej bo nie rozumie nie bardzo się znam na narzędziach diagnostycznych

dzodzo
komentarz
komentarz

wypakowałem, wypaliłem,zmieniłem ustawienia w biosie tak żeby bios czytał tylko z płyty i cały czas ładuje się system nie mam pojęcia jak to zrobić

moim zdaniem program nie widzi dysku :( no i jeszcze sprawdzałem w spisie samsunga nie mam tam mojego dysku

dar55
komentarz
komentarz

a to ? http://www.samsung.com/pl/products/harddri...p80/sp0802n.asp

czym nagrywasz? nero :D to może ci się nie bootować jak źle nagrałeś -> nie dawaj jako on=braz tylko z opcji Dysk start.

ale i tak polecam Alkohol lub imgburn -tym napewno sie uda

dzodzo
komentarz
komentarz

pobrałem plik ze strony producenta wypaliłem płytę programem imgburn i dalej to samo system się ładuje :(

po wypakowaniu pliku ściągniętego ze strony producenta (Hutil210.iso(For CD ROM Drive)) nie mogę dodać , alkohol również nie widzi pliku

dar55
komentarz
komentarz

:D fakt debilnie to zrobili

usuń z Hutil210.iso(For CD ROM Drive) -> (For CD ROM Drive) ma pozostać Hutil210.iso

dzodzo
komentarz
komentarz

no udało się wypalić ten program ale i udało sie zepsuć dysk nie mam pojęcia pewnie coś nie tak zrobiłem i pewnie nie obejdzie się bez jakiegoś informatyka nie wiem czy ja jestem w stanie jeszcze coś zdziałać dziś zamówiłem nowy dysk ale chciałbym naprawić tego samsunga dziś jestem w pracy nie mogę zrzucić fotek na tego kompa nie mam tu płyty ze sterownikami i nie bardzo też mogę je znaleźć w necie jak tylko uda mi się zrzucić fotki gdzieś na kompa dodam je na forum może wspólnymi siłami coś zdziałamy

dar55
komentarz
komentarz
i udało sie zepsuć dysk
:D co nagrzebałeś

skoro dysk jest na straty spisany zrób Hutilem LOW LEVEL (lub zero format lub erase zero - jakoś tak )

mi pomogło , dysk pieknie działa

dzodzo
komentarz
komentarz

a to są te fotki

dar55
komentarz
komentarz

SET MAX ADDRESS : Resizing capacity

ERASE HDD : 0-write or low level format

SET MAX UDMA MODE : Switching transfer mode

AUTOMATIC ACOUSTIC MANAGEMENT : Changing acoustic noise level

SELF DIAGNOSTIC : Diagnosing each function and surface defect najpierw to , i pisz co ci wyjdzie

pózniej Erase HDD- erase mbr lub low level format

dzodzo
komentarz
komentarz

więc tak trzecie zdjęcie przedstawia aktualny stan dysku wybierałem to co jest tam możliwe czyli wpisywałem i nie przyniosło to żadnych rezultatów ciągle to samo jak będę w domu to jeszcze sie tym pobawię dar55 a ile może kosztować taka przyjemność u jakiegoś informatyka nie orientujesz się w cenach ??

dar55
komentarz
komentarz

nie orientujesz się w cenach
nie , ja to robie za flaszkę :)
dzodzo
komentarz
komentarz

dar55 to może podesłać ci dysk ??

dar55
komentarz
komentarz

nie przesadzaj :D

dzodzo
komentarz
komentarz

dar55 zrobiłem tak jak napisałeś czyli low level format wyszło co wyszło patrz w załącznik 1 . udało się uruchomić instalatora systemu Windows dysk jest widziany wydaje się że wszystko jest oki ale nie mam pojęcia dlaczego jak wchodzę we właściwości jest tak załącznik 2 ???

1.JPG

2.JPG

post-4825-1205664506_thumb.jpg

post-4825-1205664907_thumb.jpg

dar55
komentarz
komentarz

masz walnięty dysk , na pierwszym screenie ERROR :.....

2 screen diabeł wie co to 64 mb

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.