x-kom hosting

Podczas gry w CS Global Offensive FPSy spadają, gdy wejdę w smoke

Kabpl
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam mam problem z gra counter-strike global-offensive. Tak jest ze gram sobie nie zalezy od rozdzielczosci 250 + fps a gdy wejde w smoke to spada do 70/50 gdzie jest to naprawde nie przyjemne gram w csa prawie zawodowo i przez to czasami przegrywamy przez te moje lagi w smoke prosze o pomoc specyfikacja ponizej ! .

 

 

karta graficzna : nvidia geforce 650 

procesor : intel core i3-4150 CPU 3.50 gHz

plyta główna : H81M-DS2

Zasilacz : NoName patrzylem na innym zasilaczu nie ma roznicy . 

windows ; 8.1 

 

Wczoraj robilem formata wszystkie sterowniki sa pobrane.Czytalem tez ze to zalezy od monitora dlatego podlaczylem monitor 19 cali i nie bylo roznicy.Wszystkie programy wylaczajace nie potrzebne programy i zwiekszajace fps nic nie daly. Nie wiem jak z sterownikami do plyty glownej czy wgl sa a jak tak to jak mozna sprawdzic czy sa one najnowsze. 

Kikor
komentarz
komentarz

Temat jest strasznie oklepany. Spróbuj zmniejszyć detale, tekstury, cienie i inne efekty którymi wspiera się gra przy generowaniu dymu. Problem jest taki, że procesor nie nadąża z renderem podczas gdy wbiegasz w smoke, potem się ksztusi i nadgania.

 

Popróbuj różne ustawienia, bo co procesor to inaczej.

Pozdrawiam

Kabpl
komentarz
komentarz

No powiem ze na fullu czy na low  to tak samo jest :/ 

Kikor
komentarz
komentarz

A jeśli włączysz synchronizacje pionową? (zablokujesz klatki na 60fps)

Kabpl
komentarz
komentarz

Sprawde i powiem 

Noank
komentarz
komentarz

CS zawsze się zacinał w smokeach, spróbuj ustawić odświeżanie anizotropowe na 2 w opcjach nvidii.

Kabpl
komentarz
komentarz (edytowane)

Noank to tez probowalem ale nic nie dalo. To wlaczenie synchronizacji i ustawienie max 60 fps nic nie dalo wręcz przeciwnie pogorszylo spadek do 37 fps :/ . 

Nie bylo problemu wczesniej czyli 1 rok temu niedawno zauwazylem ten spadek :/

Kikor
komentarz
komentarz

A jak stoisz z temperaturami sprzętu, gdy jest pod obciążeniem?

Może przydało by mu się czyszczenie/wymiana pasty na procesorze.

Kabpl
komentarz
komentarz (edytowane)

Temperatury są okej nic sie nie grzeje pasta byla wymieniana tydzien temu. Temperatura w trakcie gry na GPU max 47 stopni a na procesorze nie wiem karte sobie podkrecalem w msi afterburner. 

Kikor
komentarz
komentarz

A rejestr czyściłeś ostatnio? Może jakieś zbędne programy w tle?

Noank
komentarz
komentarz

Wygładzanie krawędzi włączone przy tym?

Też kiedyś to miałem, pomogło do tego stopnia, że da się grać ;)

Kabpl
komentarz
komentarz (edytowane)

No formata robilem wczoraj wiec powinno byc all na nowo swierze Wlaczone krawedzie w gry czy w nvidi ? Gralem przed chwila nie cala 5 min i z 33 stopni do 50 podskoczylo czy to moze byc ten powod ?

Noank
komentarz
komentarz

Nvidii

Kabpl
komentarz
komentarz (edytowane)

Wlączylem spadki sa do 71 fps ale to nadal nie to co oczekuje lagi sa odczuwalne czekam na dalsze propozycje 


Chcialem kupic cooler i nwm czy warto kupowac 4 modele : 

Raijintek EreBoss

 

SilentiumPC Grandis XE1236v2

 

SilentiumPC Fera 2 HE1224 v2

 

Raijintek EreBoss
Noank
komentarz
komentarz

A jakie masz temperatury proceosora pod obciążeniem?

Kabpl
komentarz
komentarz

Gralem 10 min i podskoczylo do 50 stopni 

Noank
komentarz
komentarz

To nie wiem czy jest sens wymieniać akurat chłodzenie

Kabpl
komentarz
komentarz

Masz jeszcze jakies propozycje moze zasilacz kupic jakis firmowy do 200 zl ? 

Kabpl
komentarz
komentarz

Co do tego zasilacza to moj juz lepszy jest ;d aczkolwiek nie wiem czy to zasilacz testowalem na zasilaczu kolegi i tak samo bylo jakies pomysly jeszcze 


Halo jest ktos pomocy :c

GraczMMo
komentarz
komentarz

zaktualizuj bios od płyty głównej. jeśli masz problem przy smoku to proponuje taki mały myk mianowicie wyłączenie "indeksowania zawartości dysku" system i gra na osobnym dysku. użycie programu catzila przetestowanie. wyświetli się w opcjach co można by poprawić aby uzyskać lepszy wynik. normalnie to jest pamięć wirtualna która zostanie odpowiednio dopasowana. Napisałeś ze zrobiłeś oc grafy wiec wcześniej zrób test przy catzili przed oc i po zobaczysz czy te twoje oc ma sens.

Kabpl
komentarz
komentarz

A jak aktualizuje sie bios bo zielony jestem 

GraczMMo
komentarz
komentarz

Jeśli tego nie robiłeś odpuść sobie. Poproś kolegę zrób inne wymienione rzeczy poszukaj w necie odpal filmiki banalne.

Noank
komentarz
komentarz

A co ma zasilacz do FPS'ów, idąc twoim tokiem powinieneś kupić 1200W, wtedy w smokach będziesz pływać :)

https://www.youtube.com/watch?v=CefwtR96a3U

GraczMMo
komentarz
komentarz

Słaby zasilacz albo nie pewny zasilacz grozi uszkodzeniem sprzętu, gdy dojdzie do przepięcia. Słaba linia zasilania może skutkować słaba wydajnością gdyż nie widzisz resetu, blu screana a gra działa ale no właśnie grafa nie działa na 100%.

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.