x-kom hosting

Jaki język programowania?

m1chu
komentarz
komentarz
np Borland C++ Builder (32 bity)

No way. Nie doradzaj mu tego niezgodnego z niczym dzieła szatana :D

Nie do końca mnie zrozumialeś. Chodzilo mi o to żeby nie zaczynać od programowania obiektowego, bo więcej na poczatku bedzie zabawy z ustawianiem buttonów niz prawdziwego programowania. C++ na początek też jest dobry byle nie obiektowy.

Co ma obiektowość do wstawiania buttonów? :>

  • 3 tygodnie później...

pawel.soltysiak
komentarz
komentarz

Jeżeli autor tematu chce dużo myśleć a mało pisać to proponuje Brainfucka :) A tak serio - najlepszy na początek Pacal , nauczysz sie składni, popiszesz, wpoisz sobie pewne algorytmy i nauczysz się logicznego myślenia .Serio jak umiesz programowac dobrze w jednym jezyku to pozniej juz tylko składnia sie zmienia przy nauce innych. I na początek tylko i wyłącznei programowanie strukturalne (PAscal, C++), jak nauczysz sie strukturalnie to i obiektówka łatwo pójdzie .

  • 2 miesiące później...
Esus
komentarz
komentarz

Jeśli chcesz myśleć, musisz najpierw wiedzieć jak myśleć. Nieodzownym będzie poznanie odpowiednich algorytmów i struktur danych, oraz nabycie sprawnego ich przetwarzania, wymyślania i implementowania.

Jeśli chcesz pisać niewiele kodu proponuję poznanie języków skryptowych takich jak Perl lub lekkich języków obiektowych takich jak Python.

Mam nadzieję, że moje konkretne odpowiedzi bardzo ci pomogły. Nie omieszkam jednak zdementować niektórych pogłosek:

Delphi nie jest szybkie, z tego względu, że dołącza swoje własne biblioteki i całe środowisko graficzne, szybkie programy okienkowe to się w czystym WinApi pisze.

Teraz prędzej będzie się skupiał jak taki staroć odpalić na XP czy Viście niż na prawdziwym programowaniu
Free Pascal jest w pełni 32-bitowym kompilatorem tego języka, więc to żaden problem.
a jak się go opanuje to wtedy o wiele łatwiej wejść w C++
Pod warunkiem, że nie opanujesz go w stopniu pozwalającym na pisanie zaawansowanych algorytmów. Już samo oduczenie się niepoprawnej pod względem semantyki większości języków służących do programowania strukturalnego konwencji zagnieżdżania procedur czyni Pascal językiem nieodpowiednim do nauki programowania.
Prosty przykład: mnożenie macierzy. Wiesz, że to jest suma ilorazów wiersza pierwszej macierzy przez kolumnę drugiej. Wiesz jak to się robi, umiesz to robić ładnie na kartce, ale teraz korzystając z tablicy dwuwymiarowej, ułóż do tego algorytm.
Po co układać algorytm tego typu jak zrobił to już Strassen? Takie działanie nie ma nic wspólnego z optymalizacją czasu pracy. Ale domyślam się, że to był tylko przykład. ;) Algorytm naiwny to 5 minut klepania, prawda panowie programiści? ;)
Poza tym Asembler to b. dobry język w którym pisze się jedne z

najefektywniejszych programów tyle że jest to bardzo mozolne.

Poza efektywnością samego programu trzeba wziąć pod uwagę efektywność jego realizacji. Programista musi pisać nie tylko szybkie programy, ale także musi to robić szybko!

//a widziałeś datę ostatniego posta?

//+10% za odkopywanie

//sniper45

//+100% za sprawność w działaniu, poruczniku. :P

//gdyby nie wy, to forum by umarło. kto to widział odkopywać czwarty temat od góry? bezczelność!

//autor

grucha
komentarz
komentarz
Po co układać algorytm tego typu jak zrobił to już Strassen? Takie działanie nie ma nic wspólnego z optymalizacją czasu pracy. Ale domyślam się, że to był tylko przykład. wink.gif Algorytm naiwny to 5 minut klepania, prawda panowie programiści? wink.gif

Dlatego na samym początku napisałem "Prosty przykład: ..." ;]

  • 2 tygodnie później...
Vaki
komentarz
komentarz

Na początek polecam język - Python. Bardzo fajny (przynajmniej dla mnie) na początek. Sam od niego zaczynałem i mimo, że znam kilka innych, bardziej znanych języków to bardzo często korzystam właśnie z Pythona.

Polski support - python.org.pl

Oficialna strona - python.org

Lucider
komentarz
komentarz

Python w porządku, tylko ciężko o dobry kurs po polsku i trzeba się przyzwyczaić że jego się tak po prostu nie kompiluje ;)

Gość
komentarz
komentarz

Ja sie tam Php i html bez kursów nauczyłem, dlatego polecam na początek.

Lucider
komentarz
komentarz

Tak z ciekawości - jak można się PHP bez kursów nauczyć?

Esus
komentarz
komentarz

Z manuala. :P

Gość
komentarz
komentarz
Tak z ciekawości - jak można się PHP bez kursów nauczyć?

Poszukać sobie plików PHP w necie (najlepiej z jakiegoś skryptu) i grzebac w kodzie aż otrzyma się efek, który chcieliśmy, apotem juz robić własne pliki.

Ale to rozwiązanie nie nauczy nas PHP perfekcyjnie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.