x-kom hosting

Duży ping i wolny internet

czarus686
komentarz
komentarz

Upstream jest ok na speedteście ok. 0.8

politolog
komentarz
komentarz

Reszta parametrów ? Download ? PING ? Nawet  szumy w telefonie ? 

czarus686
komentarz
komentarz (edytowane)

Reszta też ok ok.9dow i pingu 40 szumów nie ma

politolog
komentarz
komentarz

Tracone są pakiety ? 

czarus686
komentarz
komentarz (edytowane)

To jest to ?



Albo jakiś bitrate coś z tym zrobić? Tylko jak ?

politolog
komentarz
komentarz

SagemFast 2074 jest zbyt ubogi ( mało funkcji  oraz informacji ) Nie da się w nim regulować SNR . Nie pokazuje nawet parametrów linii . 

czarus686
komentarz
komentarz

Czyli nic się nie da zrobić? :(

Sagemcom 2704*

politolog
komentarz
komentarz

Można ale ja nie dam Tobie gwarancji , że będzie lepiej . Można spróbować lub użerać się z Orange do marca 2017  :E .

czarus686
komentarz
komentarz (edytowane)

To co mam próbować?

Nikt nie korzysta z neta na kompie tylko stream odpalony i na średnich laguje :/

politolog
komentarz
komentarz

Nikt nie korzysta z neta na kompie tylko stream odpalony i na średnich laguje :/
Na tym routerze mozesz ustawić QoS http://allegro.pl/d-link-dsl-2640b-router-wifi-modem-adsl2-annex-a-i5082134602.html

Bawienie się SNR nie ma sensu bo nie masz nawet 10 Mb/s ( linia słaba ) . A Orange kodowania na FAST raczej  nie zmieni Tobie .( chyba , że chcesz do nich pisać w tej sprawie ) . 

czarus686
komentarz
komentarz

A dużo zmieni jeżeli bym zamienił te routery?

politolog
komentarz
komentarz
A dużo zmieni jeżeli bym zamienił te routery?

Masz więcej możliwości/funkcji niż w tym SagemFast  :E Ale bawisz się sam bez pomocy Orange 

czarus686
komentarz
komentarz

I co da to Qos? Trudno się ustawia?

politolog
komentarz
komentarz

Priorytet ruchu w Sieci Lokalnej użytkownika . Info oraz przykład http://www.tp-link.com.pl/faq-193.html .

czarus686
komentarz
komentarz

I dzięki temu nie będę miał wysokiego pingu oraz lagów na streamie gdy siostra będzie oglądała yt?

politolog
komentarz
komentarz

I dzięki temu nie będę miał wysokiego pingu oraz lagów na streamie gdy siostra będzie oglądała yt?

Innej alternatywy nie masz . 

czarus686
komentarz
komentarz

Ale to mi zapewni oglądanie streama na jakości wysokiej bez zacięć oraz mniejszy ping ? 50zł i po problemie?

politolog
komentarz
komentarz

Orange jest problemem , to dorazne rozwiązanie . Chyba , że zerwiesz umowę i pojdziesz do osiedlowej Sieci Kablowej . 

czarus686
komentarz
komentarz

Jak kupie ten router to znaczy, że będę miał tak jakby swój internet tylko u mnie jest te 10mbps a urządzeń co mają internet jest 10 to jak to podzielić?

politolog
komentarz
komentarz
czarus686
komentarz
komentarz

Czyli jak ja mam 10mbps to każdemu muszę dać po 1mb tak? A co jak nowe urządzenie np kuzyn przyjdzie i będzie chciał na 2h internet?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

D-Link DSL-2640B nie posiada funkcjonalności kontroli przepustowości, tylko nadawanie priorytetów dla konkretnego ruchu. Jeśli chcesz kontrolować przepustowość dla każdego użytkownika to router TP-Link TD-W8968 v4 ma tą funkcjonalność.

http://www.tp-link.com.pl/products/details/cat-15_TD-W8968.html#specifications

 

Zwykle samo nadawanie priorytetów wystarczy. Przykładowo, jeśli nadasz wysoki priorytet dla stron www i poczty, to i tak będą one miały pierwszeństwo przed torrentami. Więc, to, że ktoś dużo ściąga z neta, nie będzie zbytnio odbijać się na innych użytkownikach, którzy na przykład chcą sprawdzić pocztę, czy przeglądnąć strony.

czarus686
komentarz
komentarz

Ale to znaczy, że jak mam 10 urządzeń to każdemu muszę dać po 1mb czy jak? I co jak dojdzie nowe urządzenie tymczasowe?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Podział Pasma.

W tym routerze dzielisz łącze zakresami, a nie na sztywno. Jeśli spojrzysz tutaj na demo panelu administracyjnego tego routera:

http://www.tp-link.com/resources/simulator/W8968_v1/index.htm

i wejdziesz do menu "bandwidth control", to zobaczysz, że dla każdego użytkownika przydzielasz zakres pasma od - do. To znaczy minimalny i maksymalny transfer z i do komputera.

 

Więc, w twoim przypadku, zakładając że masz 10 kompów, a łącze 10240Kbps/1024Kbps, to podzielić łącze mógłbyś tak:

Każdemu z 10 kompów dać minimalną wartość upload i download wynoszącą 1/10 całej przepustowości, minus 10% by zostawić troszkę wolnego dla gości. Czyli każdy dostał by po 900kbps download i 90kbps upload. Jako wartości maksymalne dla każdego z 10 kompów podajesz maksymalną przepustowość, minus 10%, by pozostało dla niespodziewanego gościa :). Czyli każdy dostał by 9000kbps download i 900 upload.

 

Jak widzisz, nikt nigdy nie będzie miał mniej niż około 1/10 łącza. Jednocześnie każdy jak by był sam, może osiągnąć 90% całego łącza.

 

Przy takim scenariuszu musisz przyznawać stałe IP w ustawieniach serwera DHCP dla każdego z dziesięciu kompów.

 

Podsumowując, jest to dobre rozwiązanie ale wymaga od ciebie jako takiego obeznania w sieciach. Wykorzystanie priorytetów QoS zamiast kontroli pasma także nie jest łatwe, gdyż musisz znać porty wykorzystywane przez gry/programy by nadać im priorytety.

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.