x-kom hosting

BSOD DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Youki
komentarz
komentarz

Pobierz OCCT, włącz test na CPU i zobacz jak wygląda sytuacja. 

szprycel
komentarz
komentarz

Włączyłem i chyba po 55sec się zatrzymał i wyskoczyło okienko:

[attachment=47486:gh.png]

 

[attachment=47487:Bez tytułufgh.png]

Youki
komentarz
komentarz

Ehh mój błąd, nie zwróciłem wcześniej uwagi, że masz mocno wysokie temperatury na CPU i zapewne też na GPU. Znowu przydałoby się z kurzu wyczyścić i wymienić pastę termo przewodzącą oraz termo pady.

szprycel
komentarz
komentarz

Czyszczenie i pasta była wymieniana no nie wiem ale gdzieś 4 miesiące temu. Zabuliłem za to 120 zeta. A laptopa mam ze 4 lata i tylko raz czyscilem i przed czyszczeniem się tak nie działo. 

Youki
komentarz
komentarz

A komu to oddawałeś ? Nie wygląda, aby pasta była wymieniana te 4 miesiące temu, bo nawet przy graniu w Diablo masz już mocno wysokie temp.

szprycel
komentarz
komentarz
Youki
komentarz
komentarz

Pierwsze słyszę, ale 120 zł to strasznie drogo. Studenci często lepiej to zrobią i max 30-50 zł

szprycel
komentarz
komentarz

No nic. W takim razie w najbliższym czasie jak znajdę czas to oddam go do czyszczenia i na wymianę pasty w inne miejsce. Zobaczymy może rzeczywiście to coś pomoże.


Odezwę się po wszystkim. A na razie dzięki za porady. Pozdrawiam. 

  • 3 tygodnie później...
szprycel
komentarz
komentarz

Witam ponownie. Laptop został wyczyszczony i zmieniona jest pasta. Do tego postawiony czysty win 7. Przez tydzień wszystko działało poprawnie, aż nagle znowu się zaczęło. Tylko tym razem laptop albo się wiesza , czasami co chwilkę nawet przy przeglądaniu internetu czy w pulpicie jak nic nie robię. Albo wyskakuje blue screen:

[attachment=47988:20160218_190208.jpg]

Jakieś porady?

Youki
komentarz
komentarz

Pokaż jak teraz wyglądają temperatury.

szprycel
komentarz
komentarz

Coś jest nie tak. To są w spoczynku :

[attachment=47992:r.png]

Youki
komentarz
komentarz

Do najniższych nie należą, sam robiłeś czy komuś oddawałeś ? 

szprycel
komentarz
komentarz

A to po 15 min w Diablo 3


[attachment=47994:Bez tytułu.png]

Youki
komentarz
komentarz

Podczas obciążenia nie jest źle, ale w spoczynku powinno być mnie na CPU. 

Wykonaj czysty rozruch, zostaw na 2 minuty komputer i sprawdź ile wynosi procentowo użycie procesora w menedżerze urządzeń.

szprycel
komentarz
komentarz

Profesjonalny serwis robił. 60 zeta zapłaciłem za czyszczenie i pastę. Już raz wysyłałem temperatury w spoczynku na wcześniejszej stronie to były dużo dużo niższe.


Zrobiłem tak jak mówiłeś. Temp. trochę spadły.


[attachment=47995:gf.png]

Użycie procesora jak całkowicie nic nie robie i nic nie jest włączone to 13-15 %

Youki
komentarz
komentarz

Sprawdź w trybie awaryjnym jeszcze jak będzie wyglądało zużycie i temp jeśli HWmonitor wykryje coś.  ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.