x-kom hosting

BSOD DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

szprycel
utworzono
utworzono

Witam serdecznie. Mam problem z często pojawiającym się blue screenem DRIVER_IRQL_LEES_OR_EQUAL. 

 

[attachment=47330:20160127_193158.jpg]

 

Problem pojawia się praktycznie tylko podczas użytkowania gier (Diablo 3, Wiedźmin 3). Jest to bardzo denerwujące, ponieważ czasami dzieje się to co parę minut. 

 

Mój sprzęt: 

 

Laptop Samsung RF511

 

Windows 7 Home Premium 64-bit SP1

 

CPU: Intel Core i7 2630QM @ 2.00GHz

Technologia Sandy Bridge 32nm

 

RAM: 8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 532MHz (7-7-7-20)

 

Płyta główna: SAMSUNG ELECTRONICS CO. LTD. RF511/RF411/RF711 (CPU 1) 44 °C

 
Grafika: Generic PnP Monitor (1366x768@60Hz)
Intel HD Graphics Family (Samsung)
1023MBNVIDIA GeForce GT 540M (Samsung)
Wersja ForceWare: 361.43
SLI Wyłączone
 
Dysk: 232GB Samsung SSD 840 EVO 250G (SSD) 
 

Audio: Realtek High Definition AudioZrobiłem tak jak pisało na forum czyli odczytałem plik w folderze "Minidump". 

 

[attachment=47331:20160128_214402.jpg]

 

Nie znam się za bardzo na tych rzeczach. Co mam dalej robić? Proszę o pomoc.

 

 

Youki
komentarz
komentarz

Spakuj pliki z folderu MInidump i wrzuć na jakiś upload. 

szprycel
komentarz
komentarz

OK.

 

https://www.sendspace.com/file/c3kh4k

 

Jest ich mało ponieważ przeinstalowałem 2 dni temu system myśląc, że to coś pomoże, ale nie pomogło. 

Youki
komentarz
komentarz

Formatowałeś cały dysk twardy czy tylko partycję systemową ?

 

Za chwilę te pliki sprawdzę.

szprycel
komentarz
komentarz

Nie wiem. Nie znam się na tym. Włożyłem płyty z kopią zapasową którą zrobiłem po zakupie laptopa i powróciło do stanu jaki był zaraz po zakupie laptopa. 


Nie wiem może to coś pomoże w ustaleniu problemu, chociaż napisane bez ładu i składu xd

 

Miałem w tym laptopie dysk talerzowy samsunga i wymieniłem jakiś rok temu na SSD samsunga, i tam gdzie kupowałem dysk powiedziałem aby mi postawili nowy goły system na nowym dysku. Grałem sobie w Diablo 3 nawet nie wiedząc, że grafika NVIDIA się nie odpala, tylko chodzi Intel. Do czasu aż kupiłem Wiedźmina 3 a tam potrzebny był directx 11 i gra nie chciała mi się włączyć z tego powodu , że NVIDIA sie nie odpalała, więc zainstalowałem sterowniki ze strony Nvidia i chyba od tego czasu zaczęło się tak dziać ale nie jestem pewien,  Więc odinstalowałem stery Nvidii aby grać spokojnie na Intelu ale to nic nie pomogło i dalej wywalało ten błąd.

Youki
komentarz
komentarz

Po tym przywracaniu instalowałeś jakieś sterowniki czy nie ?

 

Dysk twardy masz podzielony na partycję ?

szprycel
komentarz
komentarz

2 partycje

 

Aktualizacje same się włączyły i zaczęły się instalować. A potem zainstalowałem najnowszy sterownik do Nvidii z ich strony. 


Chyba to zainstalowałem : http://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/97834/pl albo troszkę starszy

Youki
komentarz
komentarz

Sprawdź czy w trybie awaryjnym problem też występuję, tutaj raczej jakiś sterownik nawala.

 

A problem występuje losowo, czy jak grasz, używasz karty nVidii ? 

szprycel
komentarz
komentarz

Jak gram. Ale czasem nie występuje przez tydzień a czasem co parę minut. Teraz używam Nvidii ale na intelu to samo.


Nie włączy mi się w trybie awaryjnym gra. Więc nie sprawdzę. Bo blue screen tylko się pojawia jak gram . 

Youki
komentarz
komentarz

Pokaż temperatury podzespołów w spoczynku oraz podczas obciążenia za pomocą Hwmonitor. Przedstaw screena.

szprycel
komentarz
komentarz

Temperatury jak gram w Diablo 3:
 [attachment=47347:1.png]
 

I podczas spoczynku: 

[attachment=47350:Bez tytułu.jpg]

Laptop był czyszczony pół roku temu.


Wymieniana pasta itd.


[attachment=47352:Bez tytułu.png]

 

[attachment=47353:Bez tytułu1.png]

Youki
komentarz
komentarz

Pliki dmp nie wskazują na konkretny sterownik, ale zacząłbym od zainstalowania starszej wersji sterowników do integry oraz nvidii. 

szprycel
komentarz
komentarz

Nic nie pomogło. Próbowałem z różnymi sterownikami i dalej to samo. Ale dzisiaj stało się coś innego pierwszy raz. Otóż laptop się zawiesił podczas grania i pojawił się dziwny dźwięk. taki drrrrrrrrrrrrrrrr i nie pojawił się bluescreen. Co sądzisz?

Youki
komentarz
komentarz

Grałeś na karcie nVidii zapewne ?

 

Pokaż profilaktycznie screena z HD Tune z zakładki Health oraz przetestuj pamięci RAM za pomocą programu memtest86+

 

Jeśli dysk i i pamięci RAM będą sprawnę to obstawiłbym chyba na zużywające się GPU. 

szprycel
komentarz
komentarz

[attachment=47397:Bez tytułu.png]


Tak. Używałem nVidii. 

 

 

Youki
komentarz
komentarz

Przetestuj jeszcze pamięci w wolnej chwili. 

 

A do nVidii jakie sterowniki zainstalowałeś ? Pod W7 spróbuj jeszcze na 353.30

szprycel
komentarz
komentarz

Memtest 86 , 3h 20 min, zero błędów.


Sterowniki nvidia instalowalem sterowniki od 2012 do 2016 i dalej to samo 


Kurde juz mam tego dość xd Chciałbym aby ktoś mi powiedzial to jest zepsute i to i wymieniam i ma wszystko chodzic xd 


Dysk jest w porządku?

Youki
komentarz
komentarz

Dysk ta, pozostaje raczej ta karta graficzna. Swoje lata już ma. Może zaczeła się już odklejać, ale tutaj raczej na prawa nie będzie warta świeczki.

szprycel
komentarz
komentarz

Czyli co? wymiana karty na taka samą czy GPU czy jak?


Ale o jakiej karcie mowisz? intel czy nvidia? Bo na nvidii teraz nie gram i sterowniki sa odinstalowane i to samo sie dzieje .

Youki
komentarz
komentarz

O GT 540M. Ale ta karta jest lutowana w tym modelu, jej nie wymienisz, rebaling sporo kosztuję i niekoniecznie jest trwały.

szprycel
komentarz
komentarz

Jak nie wymienię? Można na taka samą zamienić. Jeśli to naprawiłoby problem to chętnie wymienię. Tylko czy to na pewno to ?

Youki
komentarz
komentarz

Nawet jak masz obecną w zatocem MXM to szukanie nowej, odpowiedniej zajmie trochę czasu a i cenowo wyjdzie nieopłacalnie.

szprycel
komentarz
komentarz

Youki czyli co proponujesz zrobić w tym przypadku?

Youki
komentarz
komentarz

Albo nie korzystać z nVidii, albo zbierać na coś nowszego 

szprycel
komentarz
komentarz

No to teraz nie korzystam z Nvidii i odinstalowalem jej sterowniki i na Intelu gram ale to samo sie dzieje .

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.