x-kom hosting

Komputer sie uruchamia, szary ekran.

Adiemus
utworzono
utworzono

Witam, mam pewien problem. Wczoraj jeszcze normalnie gralem z tym ze wysypywaly mi sie czasami artefakty podczas gry, pojawil sie bodajze jeszcze jakis bluescreen. Dzisiaj uruchomilem go, pokazalo mi model plyty glownej, ekran dot.w jakim trybie chce uruchomic system, jednak juz na nim byly pasy czerwone i obraz byl przesuniety. Zresetowalem, i zobaczylem tylko szary ekran. Rozkrecilem komputer, powpinalem wszystko dla pewnosci i jest taka sytuacja, jakbym nie mial dysku. Komputer pracuje, po chwili sie resetuje i tak w kolko.
Prosze o pomoc.

Zasilacz : Corsair 550
Procesor : i5 3460
Grafika : r9 270
Plyta : as rock z75 pro
Dysk : SSD 128GB
Ram : 8gb

Youki
komentarz
komentarz

Wyciągnij kartę graficzną ze złącza PCI-E, podepnij się pod zintegrowany układ graficzny i zobacz czy tak sam. 

Adiemus
komentarz
komentarz

W jaki sposob mam sie podpiac pod zintegrowany uklad graficzny? (Zielonosc w tym temacie, nie mialem z tym nigdy do czynienia)
Jest w tym momencie ten sam problem ktory wystepowal gdy mialem awarie dysku twardego. Aczkolwiek dysk jest nowy wiec bym to wykluczal.
Odpialem grafike, podlaczylem monitor. Wciaz to samo.

Youki
komentarz
komentarz

Wyciągnij kartę graficzną ze złącza PC-E, zrestartuj BIOS i monitor podłącz pod złącze na płycie głównej.

Adiemus
komentarz
komentarz

Zrobione.

Efekt dokladnie ten sam, nic sie nie wyswietla.

Youki
komentarz
komentarz

BIOS zrestartowałeś ? 

Adiemus
komentarz
komentarz

Tak, zrestartowalem go, wyjalem karte i podlaczylem do grafiki zintegrowanej.
Odlaczylem dysk, podlaczylem ponownie. Komputer pracuje chwile, za chwile sie wylacza, uruchamia na nowo i tak caly czas. Nic sie nie wyswietla na monitorze.

Youki
komentarz
komentarz

Masz możliwość sprawdzić działanie na innym zasilaczu jeszcze ?

Adiemus
komentarz
komentarz

Niestety nie.
Ponadto zasilacz jak i prawdopodobnie reszta komponentow byly sprawdzane jakis miesiac temu w serwisie. (Kiedy mialem problem z dyskiem.)

Youki
komentarz
komentarz

No tylko przez miesiąc czasu to się wiele może zdarzyć.

 

Znajomi, nikt nie ma zasilacz a? 

Adiemus
komentarz
komentarz

Albo laptopy, albo konsolowcy. Wiec nie bardzo. :/

Youki
komentarz
komentarz

A do tego serwisu podejść i sprawdzić ?

Adiemus
komentarz
komentarz

Wiadomo, serwis to kolejne pieniadze wyrzucone. Dwa, czas. Myslalem ze mozna jakos domowymi sposobami zdiagnozowac o co tu chodzi. :/
Tak mi sie jeszcze przypomnialo. Ostatnimi czasy mialem problem z uruchamianiem komputera, kazdego dnia to samo. Musialem pomerdac wtyczka, to gniazdka w listwie zmieniac, to graficzna ruszyc Ale to bylo tylko na poczatku uzytkowania kazdego dnia, potem moglem wylaczyc komputer i uruchomic bez problemu.

Youki
komentarz
komentarz

Albo GPU uwalona, albo ewentualnie płyta główna.

 

Możesz jeszcze popróbować kostki ram poprzekładać, spróbować na jednej.

Adiemus
komentarz
komentarz

GPU? Przeciez wyciagalem karte i na zintegrowanej nic sie nie zmienilo.
Dzisiaj pobawie sie z ramem.

Youki
komentarz
komentarz

To zostaję raczej płyta, sorki, czasami pod wieczór nie ogarniam już tematów :)

Adiemus
komentarz
komentarz

Tylko ze to jest dokladnie to samo, co bylo wtedy z tym dyskiem. :/

Artefakty na ekranie to tez moze byc wina plyty/biosu?

Youki
komentarz
komentarz

Artefakty na GPU czy na integrze ? 

Adiemus
komentarz
komentarz

Jak gralem kilka dni temu, to sypaly mi sie artefakty. Jakies plamki i inne szajsy na ekranie i kilka razy bluescreen. Wtedy mialem wlozone gpu.
I jeszcze pozostaje pytanie, czy jezeli to faktycznie plyta to czy warto i gdzie szukac podobnej. Czy sprzedac moze to co jest i zamienic na sprzet na innej platformie. :v
Okay. Update.
Wyciagnalem trzy kosci i dziala na integrze. Zamienic je miejscami zeby dzialo ze wszystkim?
I kolejny update.
Mam dwie pary ram, zielone i niebieskie.
Z zielonymi odpala bez problemu, z jedna niebieska odpala ale sa pasy na ekranie, z dwoma niebieskimi nie odpala, jak zamienie niebieskie miejscami to odpala, z tym ze szary ekran. Wiec to ewidentnie ram-u wina?
Dobra. Zglupialem juz do reszty. Wyciagnalem niebieskie, zostaly zielone i ponownie szary ekran po podlaczeniu wszystkiego do komputera.
Odlaczylem gpu, i odpalilo na integrze z 4gb ram ale w oknie stsrtowym wykrywa tylko 2gb. Nie rozumiem. I nie dziala klawiatura po uruchomieniu.
Okay. Integra odpala, z gpu szary ekran.
4GB ramu z integra i moge korzystac z komputera, ale nie mam glosu.
Ktos ma jakies pomysly? Moze wina zabrudzonych slotow czy raczej to odpada?

Youki
komentarz
komentarz

Moze wina zabrudzonych slotow czy raczej to odpada?

Raczej odpada, najwyżej tam dmuchnij.

 

Każdą kostkę osobno w każdym slocie też sprawdzałeś ? 

Adiemus
komentarz
komentarz

I kolejny update... Poruszalem plyta, podociskalem. Odpala z obrazem, dalej sa dwa pasy, jednak po wczytaniu windowsa znowu jest szary ekran.

To kwestia zabrudzenia? Czy jak, bo juz nie rozumiem.
Tak. Sprawdzalem.
Odpalilem znow. Ekran lekko przesuniety w lewo wciaz z pasami. Moze trzeba w biosie cos ustawic po tym resecie?

Youki
komentarz
komentarz

A tak w ogóle jakim przewodem podłączony masz monitor ? 

NIe, domyślne ustawienia są tak ustawione, że ma działać.

Adiemus
komentarz
komentarz

Nie HDMI, tylko to stare zlacze. I jeszcze mam przejsciowke, z tym, ze przy zintegrowanej nie jest ona potrzebna, tylko do grafiki.

Youki
komentarz
komentarz

To VGA.

 

Sprawdałeś na innym przewodzie ? 

Adiemus
komentarz
komentarz

Przedmuchalem ta przejsciowke, za moment podlacze stary monitor.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.