x-kom hosting

Zestaw do 5500

Tyoteysz
komentarz
komentarz

jeny skończ już z tym zestawem. I tak nikt nie posłucha twojej rady apropo doboru podzespołów w ten sposób

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Monitor ma za 530zł. Reszta na gtx 980ti, i5 4460 i h8..tzn b85

FHD 60HZ i do tego GTX 980TI jest przecież niezbędny...

Pod taką rozdzielczość i odświeżanie GTX 970 to optymalny wybór patrząc pod kątem opłacalności.

  • Dobra wypowiedź 1
Tyoteysz
komentarz
komentarz

No tak zapomniałem, że GTX 970 się do niczego nie nadaje...

Dokładnie tak jak @UnnamedPlayer pisze, GTX 970 to najlepszy wybór tej chwili

Merius
komentarz
komentarz

GTX 970 najlepszy wybór? Za 5k? On nie trzyma najnowszych gier w 60fps :) Nie wiem czemu na siłe wciskacie coś gorszego.

Merius
komentarz
komentarz

@janekosa za polecanie i5 4460 + gtx980ti? Dziwnee
Brakuje tu polecnia krakenów jako super słuchawek.

cinomatic
komentarz
komentarz

Dziwne że chcesz GTX980 Ti przypasować do całkiem przeciętnej i5-tki jak na ten procesor.

Merius
komentarz
komentarz

Nie ma ograniczania, zrozumiecie to?

Merius
komentarz
komentarz

Naprawdę nie chce mi się udowadniać mojej racji osobom mówiącym, że ramy dają fpsy, a gtx 970 jest wydajniejszy od r9 390x o 10 fpsów.

Gość
komentarz
komentarz

Bo nie umiesz i tyle Merius, żadnych argumentów nie podajesz tylko krzyczysz. Składasz mu do zestawu za 5k płytę h81 i to ma być zestaw na długie lata?

Tyoteysz
komentarz
komentarz

Koniec tematu. Nic nikomu nie musisz udowadniać bo i tak tego nie zrozumiesz. Zrobimy Ci tutaj kilka dni przerwy na forum na refleksję

Brawo, w końcu ktoś zrozumiał jak niebezpieczny jest ten gościu

TaliBB
komentarz
komentarz

Zagubiłem się w tym wszystkim. Czy podeśle mi ktoś zestaw za 5000-5500 bez monitora. Komputer chciałem kupić do późniejszej rozbudowy rozbudowy, podkrecenia. Nie mam zadnych czesci ze starego komputera.

szynszyl1337
komentarz
komentarz (edytowane)

Czyli koniec końców zestaw ma być z monitorem w budżecie 5500 zł czy na monitor masz osobny budżet, bo się zgubiłem?

Obecnie podstawki intela są bardzo szybko uśmiercane. Na jedną podstawkę wychodzą dwa chipsety i w dodatku tylko dwie architektury, np. 1155 sand/ivy bridge, 1150 haswell/broadwell, więc jedyne co będzie później miało sens modernizacji to karta, bo jak przyjdzie do wymiany CPU to będzie też trzeba zmienić płytę.

Edytowane przez szynszyl1337
TaliBB
komentarz
komentarz

bez monitora

Paw565
komentarz
komentarz

Strata kasy na tego I7. A zasilacz to polecam XFX XTR 650 W. Będzie zapas mocy na przyszłość.

Tyoteysz
komentarz
komentarz

Strata kasy na tego I7. A zasilacz to polecam XFX XTR 650 W. Będzie zapas mocy na przyszłość.

550W wystarczy nie warto dopłącać 50 zł jeśli i tak ma się około minimum 150W zapasu. TaliBB masz zamiar nagrywać rozgrywkę? Jeśli tak to wtedy I7 może Ci zapewnić mniejsze lagi podczas nagrywania np. na poziomie 80% jakości w 60 FPS w FHD w Afterburnerze

Paw565
komentarz
komentarz

550W wystarczy nie warto dopłącać 50 zł jeśli i tak ma się około minimum 150W zapasu. TaliBB masz zamiar nagrywać rozgrywkę? Jeśli tak to wtedy I7 może Ci zapewnić mniejsze lagi podczas nagrywania np. na poziomie 80% jakości w 60 FPS w FHD w Afterburnerze

No właśnie tylko 50 zł, a więcej mocy. W razie wymiany np. grafy w kompie nie trzeba będzie się bać o moc zasilacza. Pozatym duży plus tego zasilacza to "płaskie" przewody, które da się łatwo ułożyć w budzie.
Tyoteysz
komentarz
komentarz

W razie wymiany np. grafy w kompie nie trzeba będzie się bać o moc zasilacza.

Jaka karta bierze więcej energi niż gtx Titan X, któremu wystarczy 600W? Radeon R9 295X2. Uwierz, że nie potrzeba więcej niż 550W. Chyba, że autor przewiduje konfigurację SLI. TaliBB planujesz takową?

Paw565
komentarz
komentarz

Uwzględnij też inne komputery nie tylko grafikę.

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

bez monitora

Monitor FHD 60HZ czy coś więcej ?

Tyoteysz
komentarz
komentarz (edytowane)
Uwzględnij też inne komputery

Co? To można podłączyć dwa kompy na jeden zasilacz?  :wtf:

Dokładam się do pytania UnnamedPlayer'a

Edytowane przez Tyoteysz
Paw565
komentarz
komentarz

Co? To można podłączyć dwa kompy na jeden zasilacz? :wtf:
Dokładam się do pytania UnnamedPlayer'a

Chodzi mi o to, że nie tylko karta graficzna bierze prąd. Grafika (chyba) bierze najwięcej ze wszystkich komponentów, ale inne części też biorą prąd i obciążają zasilacz.
UnnamedPlayer
komentarz
komentarz
Uwzględnij też inne komputery nie tylko grafikę.

Zakładam przejęzyczenie, pewnie chodziło o podzespoły.

Co do mocy zasilacz to do konfiguracji z i5 4690K / i5 6600K+GTX 970/980 wystarczy dobre 550W, natomiast przy wyborze Radeona 390X 650W będzie wskazane z racji, że jest to jednak bardziej prądożerne GPU.

Paw565
komentarz
komentarz

Zakładam przejęzyczenie, pewnie chodziło o podzespoły.
Co do mocy zasilacz to do konfiguracji z i5 4690K / i5 6600K+GTX 970/980 wystarczy dobre 550W, natomiast przy wyborze Radeona 390X 650W będzie wskazane z racji, że jest to jednak bardziej prądożerne GPU.

Dzięki za zauważenie błędu. Chodziło mi o wyraz "komponenty" :) Prawda 550W wystarczy, ale w przypadku rozbudowy można mieć pewne obawy wg. mnie.
Tyoteysz
komentarz
komentarz

wiem o tym. Moja wypowiedź była sarkastyczna. MIałem na myśli to co UnnamedPlayer tylko w inny sposób chciałem pokazać to, że zauważyłem przejęzyczenie. Co do mocy zasilacza zgadzam się z Unnamedem, że to zależy od tego jakie komponenty wrzucisz, ale w większości przykładów 550 by wystarczyła. No nic trzeba poczekać na odpowiedzi od TaliBBa wtedy można będzie wybrać czy radek czy gtx

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Zakładam przejęzyczenie, pewnie chodziło o podzespoły.

Co do mocy zasilacz to do konfiguracji z i5 4690K / i5 6600K+GTX 970/980 wystarczy dobre 550W, natomiast przy wyborze Radeona 390X 650W będzie wskazane z racji, że jest to jednak bardziej prądożerne GPU.

Jedynie R9 390X i R9 Fury X mogą potrzebować zasilacza 600-650W ale skąd ten wzrost pobory względem R9 290x

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.