x-kom hosting

Problem z pulpitem...sama tapeta

Sean
komentarz
komentarz
po prostu przeinstaluj windowsa

no to sie wypowiedziałeś... może powiesz jeszcze jak zacząć ... w poradniku masz opisane podstawowe czynności... jeżeli nie dasz sobie rady aby ustawić napęd CD-Rom w biosie pisz :) pozdrawiam

dsenko
komentarz
komentarz

ja tez mam problem, wyskakuje mi cos takiego, jak zamkne to znowu wyskakuje no i pulpit sie restartuje:

35514522qf3.jpg

Chcialem naprawic system, ale mam po ang (troche slabo znam) no i przy nacisnieciu R (wybor instalacja, naprawa i wyjscie[w ekranie "Biosa"] ) to cos sie tam pokazuje i jedyna opcja to "To Cancel, press ENTER"... :mellow:

Sean
komentarz
komentarz

Na początku pracy instalatora wciskasz R i :

Legenda:

X - litera Twojego napędu.

C - litera partycji, na której znajduje się system operacyjny.Brak lub uszkodzenie pliku explorer.exe

expand X:\i386\explorer.ex_ C:\Windows\explorer.exe

masz zrobic cos takiego :) pozdrawiam

dsenko
komentarz
komentarz

Niestety mam coś zapsute z tą naprawą, nic ona nie dała. Z formatowałem partycję z Windowsem i już :D

Przyzwyczaiłem się, ostatnio 6 razy pod rząd formatowałem B)

Tak ogólnie, po podejrzewam, że to jakiś wirus atakuje "pulpit".

Nie miałem antywirusa, i po godzinie surfowania, zainstalowałem Internet Security 7.0 Orginał, wykrył pięć wirusów ;) To one mi narobiły bałaganu w systemie :>

teresse
komentarz
komentarz

Po reinstalacji Windowsa pulpit działa ...

Dzięki Sean za pomoc i za bardzo jasno napisany przewodnik nt. reinstalacji...

jedyny problem pozostał z instalacją głośników, których kreator nowego sprzętu nie widzi...grrr...to chyba problem ze sterownikami...

Ale pulpit działa...

dar55
komentarz
komentarz

a masz wgrane sterowniki audio ? zainstaluj/przeinstaluj

teresse
komentarz
komentarz

a czy takie sterowniki wgrywają się automatycznie przy instalacji Windowsa XP z płytki ?

Bo jesli tak- to mam...

A jesli trzeba cos extra zainstalować to nie wiem jak... :(

Nie wiem tez jak przeinstalować...

Mam głośniki Creative SBS260

naekana
komentarz
komentarz

Ściągamy program >>Everest Ultimate Edition<< wchodzimy w zakładkę komputer->podsumowanie i podajemy nazwę karty dźwiękowej na forum.

teresse
komentarz
komentarz

SiS 7012 Audio Device...to chyba karta...

danielek316
komentarz
komentarz

Ściągasz sterowniki: http://www.download.net.pl/7653/SiS-7012-A...ME-NT4-2000-XP/

Odinstalowujesz wszystkie Audio Driver jakie masz w tej chwili ( Panel sterowaqnia->Dodaj/usuń programy)

Czyścisz rejestr programem CCleaner : http://www.programosy.pl/program,ccleaner.html

Instalujesz nowe (są w formie pliku.zip więc wypakuj je najpierw do jakiegoś katalogu)

:)

teresse
komentarz
komentarz

hmmm...nie chcą mi się te sterowniki zainstalować- w trakcie setup się przerywa i zamyka...ja chyba mam jakies sterowniki i dlatego te nowe się nie chcą zainstalować- ale nie wiem jak się pozbyc tych starych...bo nie ma ich w dodaj/usun programy...grrr...tylko nie ponowna instalacja Windowsa... :(

danielek316
komentarz
komentarz

Czasem tak bywa. Nieraz dopiero 5 albo 6 wersja sterowników daje sie zainstalować .

Nie zrażaj sie i pamietaj żeby przy każdej nowej instalacji powtarzać właściwą kolejność

Odinstalować-> Wyczyścić rejestr -> Instalacja nowych

Tu masz stronę SiS: http://www.sis.com/download/agreement.php?id=155808 albo np.:

http://www.centrumxp.pl/Sterowniki/5688,SI..._112d_WHQL.aspx

:)

teresse
komentarz
komentarz

ale to znaczy, że muszę odinstalować tylko sterowniki czy całego Windowsa na nowo ??+ nie wiem jak je odinstalować i czy w ogóle je mam...eeeh oszaleć mozna :co::cisza: moze więc zapytam tak: czy po zainstalowaniu widowsa xp z płytki instalacyjnej zainstalowały się tez jakies sterowniki ?bo ja nic extra nie dodawałam...

danielek316
komentarz
komentarz

Nie Windowsa, tylko sterowniki

Panel sterowania->Dodaj/usuń programy i odnajdujesz Audio Driver

Windows Xp ma wbudowaną bazę sterowników,ale są różne urządzenia ,które wymagają doinstalowania sterowników z osobnej płyty bądź ściągnietych z Internetu

teresse
komentarz
komentarz

Nie mam programu Audio Driver na liście moich programów...

W C:WINDOWS/system32/drivers są pliki cdaudio i sysaudio to chyba o to chodzi, ale jak je kasuje to pojawiają się na nowo... :blink:

Sean
komentarz
komentarz

no i znowu ci pomoge ;] ... sciagnij sobie http://www.idg.pl/ftp/pc_12718/Realtek.AC.....3.95.WHQL.html :) wiem bo robiłem kiedyś laptopa z tym Sisem i się męczyłem az znalazłem na to odpowiedz ... ale najpierw wywal tamte stery co instalowałas i zainstaluj relatka... pozdrawiam

Edit: a dokładnie jak powiedział Danielek ;]

Odinstalować-> Wyczyścić rejestr -> Instalacja nowych

teresse
komentarz
komentarz

Niestety- ten program nie chce się u mnie zainstalować...

Wyskakuje okienko, że nie jest on zgodny z systemem Windows XP i czy mimo to chce kontynuować instalację- daję, że tak- to mi komp się resetuje i od nowa załącza...trzy razy próbowałam... :(

podobnie jest z drukarką...tzn. nie chce się zaistalować...nie ma takiego modelu na liście jaki ja mam- a jak dałam inny to nie chce drukować...eeeh

chyba nie mozna mieć wszystkiego- albo pulpit albo dzwięk... :D

Sean
komentarz
komentarz

spokojnie... po odinstalowaniu starych sterów od SiS-a wyczysciłaś rejestr ? ... nie masz żadnych płyt dołączonych do komputera ?

zobacz jeszcze z innej stronki te stary (ja dzis do visty 4 razy sciagałem)

http://shp.net.pl/modules.php?name=Downloa...tek%20AC'97

teresse
komentarz
komentarz

wyczyściłam tym programem CCleaner, do którego link podał Danielek...

Co do starych sterów(tych wgranych razem z Windowsem XP z płytki ) to nie wiem jak je odinstalować bo nie ma ich na liście dodaj/usuń programy...

Sean
komentarz
komentarz

win Xp nie posiada sterów do Sis 7012 ... miałem na myśli jakieś osobne płyty dołączone do komputera... AC'97 powinien wszystko załatwic ;/ zobacz jeszcze te co poddałem wyżej

naekana
komentarz
komentarz

teresse Odpowiedz na pytanie - system XP masz z Service Packiem2? Jeśli nie szybciutko pobierz >>KLIK<< i dopiero wówczas poinstaluj jeszcze raz sterowniki, które chłopaki podali.

teresse
komentarz
komentarz

mam Windows XP Home Edition service pack 1...

oki zaistaluje service pack 2 zobaczymy co będzie...

// pamiętaj, że SP2 ściągniesz wyłącznie za pomocą IE

// naekana

Sean
komentarz
komentarz

dlaczego tylko za pomocą IE pierwsze słysze :) ... teresse napisz czy pomogło... słuze takze gg pozdrawiam

teresse
komentarz
komentarz
dlaczego tylko za pomocą IE pierwsze słysze

Łatwiej jest ściągnąć za pomocą IE- ale mnie udało się bez tego...mam juz service pack 2 zainstalowany- co nawet potwierdza program everest

niestety sterowniki dalej nie chcą się zainstalować...albo pisze, że nie sa zgodne z XP i jak dam dalej to siada mi komp- albo pisze po prostu set up failed...

czy do drukarki tez trzeba jakies sterowniki instalować ??

:(

drukarkę udało mi się zainstalować- było potrzebne oprogramowanie + sterowniki, które pobrałam z netu... :)

ale z dżwiekiem dalej problem...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.