x-kom hosting

Problem z pulpitem...sama tapeta

teresse
utworzono
utworzono

Na pulpicie widoczna jest tylko tapeta...Komputer działa poprzez uruchamianie programów ręcznie w menedżerze zadań, w zakładce procesy nie ma explorer.exe- po wpisaniu tego procesu- pasek na zadań na pulpicie pokazuje się na chwilę po czym znika i znika tez explorer.exe...

chciałam sformatowac dysk i wgrac Windows od nowa- jednak w trybie awaryjnym nawet komenda format/x nie chciała uruchomic formatowania...

Moze problem jest banalny, przepraszam, ale jestem dość kiepska jeśli chodzi o znajomość komputera...z góry dziękuję za pomoc...

Teresse...

dziew93
komentarz
komentarz

Ja miałam podobny problem ale ikony pojawiały sie po 5-10 sek ale gdy cos instalowałam lub kasowała itp. :( ikony znikały i musiałam uruchamiać tak jak ty....możliwe że to jest jakis wirus bo po kilku dnich mi znikł problem. :D:)

Pozdro. :)

Mateo93
komentarz
komentarz

Chyba najlepszym wyjściem będzie zrobić formata

Grzesiek434
komentarz
komentarz

Mi tez ikony znikaja i trzeba restartować. Pytałem sie znajomego informatyka dlaczego tak sie robi i co trzeba zrobić zeby juz tak sie nie robiło. On mi powiedział ze najlepszym wyjściem byłoby zrobić formata albo jeśli komp jest stary wymienić jednostke centralna bo w same części nie warto inwestować. :)

teresse
komentarz
komentarz

Format tez nie działa..nie chce się uruchomić...więc chyba nie da rady...

Możliwe, że to wirus-po skanie avast skasował kilka,ale moze juz dokonały jakichś zniszczeń...poczekam jeszcze trochę, moze samo się naprawi...

M4tth3w
komentarz
komentarz

Samo to się nic nie naprawi .. ;)

Wsadź do napędu płytę z linuxem odpal z boota, i zacznij format za pomocą linuxa.

pablo1912
komentarz
komentarz
chciałam sformatowac dysk i wgrac Windows od nowa- jednak w trybie awaryjnym nawet komenda format/x nie chciała uruchomic formatowania...

wkładasz płytkę instalacyjną z systemem (windows XP) do napędu cd i starujesz kompa. potem formatujesz dysk i instalujesz system. :)

Rampage2006
komentarz
komentarz

Możesz też użyc jakiec dystrybucji linuxa ( slackware, mandriva ).

I sformatować za pomocą disk druida lub fdisk.

Tutaj opis jak to zrobić.

nokia
komentarz
komentarz

A alt+ctrl+DELete możesz zrobic;)

Wtedy dajesz uruchom i odpalasz pulpit;

teresse
komentarz
komentarz

Format to ostateczne rozwiązanie- sprobuje jeszcze coś pokombinować...

Alt+Ctrl+Delete- to właśnie tak posługuję się kompem...i wszystko się uruchamia- tylko wolałabym miec ikony na pulpicie + menu start...

Jak włożyłam płytkę instalacyjną z systemem to tez były problemy- bo pisało, że na komputerze jest nowsza wersja windowsa xp niz ta na płytce i nic dalej nie dało się zrobić...

pablo1912
komentarz
komentarz
Jak włożyłam płytkę instalacyjną z systemem to tez były problemy- bo pisało, że na komputerze jest nowsza wersja windowsa xp niz ta na płytce i nic dalej nie dało się zrobić...

sory, że pytam, ale naprwde chce pomoc :) ... A czy uruchamiałaś komputer z płyty, czy może płytke włożyłaś do cdromu pod uruchomionym Windowsem? Bo jeżeli to drugie, to spróbuj uruchomić komputer z płyty... moze wtedy sie uda zrobić formata.

teresse
komentarz
komentarz

to drugie...heh...spróbuje jak juz wyczerpie wszystkie mozliwości- format to ostateczne rozwiązanie...

dar55
komentarz
komentarz

uno - nie sformatujesz windowsa spod windowsa :D nie da się

duo - http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=12276 jak to nie pomoże to format

po trzecie ( nie wiem jak włosku :D )

wkładasz płytkę instalacyjną z systemem (windows XP) do napędu cd i starujesz kompa. potem formatujesz dysk i instalujesz system
Rampage2006
komentarz
komentarz

Jakiego Antyvirusa używasz?

teresse
komentarz
komentarz

avasta...

Rampage2006
komentarz
komentarz

Zrób skana avtyvirusem DR.WEB.

teresse
komentarz
komentarz

okej spróbuję...

skibenz
komentarz
komentarz

Miałem kiedyś coś takiego, rozwiązaniem była reinstalka :)

Sean
komentarz
komentarz

ja polece inne rozwiazanie...za pomoca skrótów klawiatury (Okno Uruchom: klawisz WINDOWS + R) i wpisz CHKDSK i po zakonczeniu robisz restart kompa ...jeżeli nie pomoże to nie wiem...moze jedyna możliwosc to reinstall...masz tu jeszcze strone z innami skrotami http://www.integriert-studieren.jku.at/ido...ys_general.html

Rampage2006
komentarz
komentarz

Może pomóc, zobaczymy. W każdym razie nieraz jest potrzebny format.

teresse
komentarz
komentarz

Okej, dzięki spróbuję...

Co do skanowania DR WEB, to nie mogłam tego zrobić ponieważ avast nie chce się odinstalować, a przy instalacji dr weba jest wyraźne ostrzeżenie, żeby go nie stosowac z innymi programami...

  • 1 miesiąc później...
teresse
komentarz
komentarz

Hej- to znowu ja i mój pulpit...

Zdecydowałam się na sformatowanie kompa i wgrania win xp od nowa...Posiadam oryginalną płytkę z Windowsem XP- ale nie wiem jak się zabrać do tego wszystkiego, wiem ze muszę uruchomić kompa z płytki - ale jak to zrobic- jak ustawic to w Biosie ??

Czy sama płytka wystarczy do zrobienia tego wszystkiego ?

Proszę o wytłumaczenie krok po kroku jak by ktoś miał ochotę. Bardzo dziękuję.

marcin13135
komentarz
komentarz

po prostu przeinstaluj windowsa

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.