x-kom hosting

Blue screen na laptopie HP Pavilion DV7 co jakiś czas.

Youki
komentarz
komentarz

Wczoraj wieczorem przeinstalowałem jeszcze raz na czysto windows 7.

Ale formatowałeś cały dysk twardy, czy tylko partycję systemową ? 

effe11
komentarz
komentarz

Usuwałem wszystkie partycje podczas bootowania z pendrive'a i zakładałem nowy dysk, po czym instalowałem od nowa system.

Youki
komentarz
komentarz

To zostają temperatury, bo 80C podczas przeglądania internetu to za dużo. 

 

Zresztą na to wskazują też generalnie BSOD'y.

effe11
komentarz
komentarz

To co mam zrobić? Co sugerujesz? 

Zaznaczam, że czasami laptop restartuje się przy 60 stopniach, więc temperatury nie duże. 

Youki
komentarz
komentarz

Sprawdź jeszcze profilaktycznie na innym zasilaczu, chociaż tutaj to by się wyłączał.

effe11
komentarz
komentarz

Niestety zasilacz się chyba spalił. po 2 dzisiaj BS laptop się całkowicie wyłączył. Uruchomiłem go po 2-3min i po uruchomieniu chrome znów się wyłączył. Już nie dało rady go uruchomić. Dioda w laptopie przy ładowarce również się już nie świeciła. Padł zasilacz, chyba się spalił. Poszedłem do pobliskiego sklepu/serwisu, gdzie kilka dni temu oddawałem laptopa i zakupiłem nowy zasilacz nie oryginalny. Laptop działa. Jednak temperatury w dalszym ciągu są wysokie. 

Mam aktualnie uruchomione 3 zakładki:

2 fora i 1 facebook. 

Jak nie ruszam myszką, nic nie robię na laptopie to temperatury wskazują 59stopni. Jak ruszę myszką i będę bawił się w necie to w sekundę temperatury sięgają 66stopni, po czym spadają lekko. Teraz podczas pisania tego posta i przy 3 zakładkach, mam 58stopni WOW :) To chyba rekord niskich temperatur. Niestety ciągle skaczą. 

 

Serwisant obawia się, że gdzieś na płycie głównej występuje problem, lub któryś sektor na dysku. 

 

Nie wiem czy mi się opłaca jeszcze inwestować w 6letni sprzęt, z drugiej strony laptop wygląda jak nowy i działa naprawdę dobrze. Płynnie itp. 

 

Pozdrawiam.

Youki
komentarz
komentarz

Serwisant obawia się, że gdzieś na płycie głównej występuje problem,

Też to brałem pod uwagę, bo sam mam tak samo w swoim aktualnym laptopie. :) 

effe11
komentarz
komentarz

Dobra olać niech się wyłącza. Dobije go do końca i jak coś kupie nowego lapka :)

 

Pozdr.

effe11
komentarz
komentarz (edytowane)

.

effe11
komentarz
komentarz

Kupiłem dzisiaj podkładkę chłodzącą z 5 wentylatorami, może to coś pomoże jeszcze w obniżeniu temperatur. Testuje już jakąś godzinkę i zauważyłem, że temperatury teraz wahają się 43-65stopni podczas przeglądania netu. 

  • 2 tygodnie później...
effe11
komentarz
komentarz

Witam ponownie, 

Chyba udało mi się znaleźć rozwiązanie na mój problem BSOD.

Mój laptop potrafił dziennie pokazywać nieszczęsny niebieski ekran i się restartować do 14 razy. Od 3 dni nic takiego nie występuje, a temperatura procesora waha się pomiędzy 42-48 stopni przy normalnym korzystaniu z internetu, przeglądaniu filmów. 

Największa temperatura jaką udało mi się teraz uzyskać to 62 stopnie.

 

 

Rozwiązanie polega na tym, że w opcjach zasilania zmieniłem wartość procentową w:

- Opcje zasilania

- zmień ustawienia planu

- zmień zaawansowane ustawienia zasilania

- zarządzanie energią procesora 

- maksymalny stan procesora

- "podłączone" zmieniłem ze 100% na 97%, "bateryjne" nie ruszałem, bo nie mam baterii w tym laptopie. 

 

Laptop przestał się grzać, działa teraz stabilnie, nie restartuje się. 

 

Dziwna historia, czyżby naprawdę rozwiązanie było takie proste?

 

Pozdrawiam

Youki
komentarz
komentarz

Kto tam wie, jak nie ma problemów to żyj spokojnie. :) 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.