x-kom hosting

Blue screen na laptopie HP Pavilion DV7 co jakiś czas.

effe11
utworzono
utworzono

Witam,

Posiadam laptopa HP Pavilion DV7 model 2055 kupiony w 2009r. Parametry to:

Procesor Dwurdzeniowy procesor AMD Turion X2 Mobile RM-74, 2,2 GHz

4GB pamięci RAM

Karta graficzna ATI Mobility Radeon HD 4650

 

Komputer od jakiegoś czasu co kilka minut, czasem co kilka godzin restartuje się z niebieskim tłem i informacjami, których nie rozumiem. Sprawdziłem temperatury i czasami przy zwykłym przeglądaniu  internetu dochodziły do 85 stopni na procesorze. 

Laptopa kilka dni temu zaniosłem do serwisu w celu przeczyszczenia i położenia pasty termoizolacyjnej. 

Temperatury spadły do 55-75 stopni w trybie przeglądania internetu, niestety laptop w dalszym ciągu się restartuje. 

Co może być przyczyną?

Jakieś sugestie?

 

Pozdrawiam

 

 

Youki
komentarz
komentarz

Spakuj pliki z folderu Minidump i wrzuć na jakiś upload. 

effe11
komentarz
komentarz

Laptopa obecnie nie mam przy sobie, jak tylko będę miał do niego dostęp to tak zrobię. 

Youki
komentarz
komentarz

To tak bez niczego, to ciężko coś powiedzieć.

 

Ani plików dump, ani zdjęcia z błędem kodów to ciężko coś powiedzieć.

 

Pytanie, czy błąd wyskakuje losowo, czy podczas wykonywania określonych czynności ? 

effe11
komentarz
komentarz

Błąd wyskakuje przy przeglądaniu internetu - przeglądarka chrome.

Youki
komentarz
komentarz

Nie sprawdzałeś jak wygląda sytuacja na innych przeglądarkach ?

effe11
komentarz
komentarz

Niestety nie. Nie sądziłem, że to może być przez przeglądarkę. 

Youki
komentarz
komentarz

Nie, nie. Tak tylko ogólnie pytałem. Do wniosków, czy diagnozy jeszcze daleka droga.

 

Pytanie, czy na tej stronie oglądałeś wtedy YT, jakaś gierka w flash czy zwykła strona internetowa ? 

effe11
komentarz
komentarz

były to flashowe stronki typu bwin, bet365 itp :)

Youki
komentarz
komentarz

Masz już przy sobie ów sprzęt ? 

effe11
komentarz
komentarz

Witam,

Tak już mam. Laptop był 3 dni w serwisie, jednak przed chwilą znów się zrestartował. :(

Nie wiem o co chodzi.

Mam na pulpicie zdjęcie blue screen. Jak go umieścić na forum???

Może mogę wysłać Tobie Youki na maila? 

 

Pozdrawiam

Arek

Youki
komentarz
komentarz

Wrzuć po prostu na jakiś upload (tinypic.com) te zdjęcie i podaj link.

 

Jak jesteś w stanie to spakuj pliki z folderu Minidump i wrzuć na jakiś upload. 

Youki
komentarz
komentarz

BIOS oraz sterowniki do chipsetu aktualne ?

 

Aktualizacje systemowe wgrane ? 

 

Pokaż jakie obecnie masz temperatury podzespołów w spoczynku oraz podczas przeglądania internetu za pomocą programu HWmonitor. 

effe11
komentarz
komentarz

Temperatury http://www.speedyshare.com/jyHjd/temp.jpg

 

Nie mam niestety pojęcia czy sterowniki są aktualne. Zainstalowałem na czysto ostatnio system windows 7 i nic więcej. 

Youki
komentarz
komentarz
Nie mam niestety pojęcia czy sterowniki są aktualne.

Na stronie producenta znajdziesz drivery. 

 

Laptop był czyszczony ? 

effe11
komentarz
komentarz

Tak oczywiście. Czyszczony oraz nakładana była pasta termoizolacyjna. 

Youki
komentarz
komentarz

Generalnie temp dość wysokie mimo tego, może trzeba jeszcze termopady wymienić. :) 

effe11
komentarz
komentarz

Czyli co znów serwis?

Youki
komentarz
komentarz

Sam nie jesteś w stanie tego  zrobić ? 

effe11
komentarz
komentarz

nie znam sie w ogóle na tym :(

Youki
komentarz
komentarz

https://www.youtube.com/watch?v=ZT0ovCntxbs

 

https://www.youtube.com/watch?v=MyzoRVp297s

effe11
komentarz
komentarz

Ten pierwszy to mój model. Ten film tylko potwierdza, że sam bym w życiu sobie nie poradził. :)

Zresztą już dawałem laptopa kilka dni temu do przeczyszczenia do firmy, która się tym zajmuje. Temperatury dzięki temu spadły o 20stopni. Teraz to chyba problem leży gdzie indziej, że się laptop sam restartuje :(

Dzisiaj odpukać jeszcze się nie zrestartował. Temperatury przy przeglądaniu internetu trzymają się w granicach 66-80stopni. 

Youki
komentarz
komentarz

80 C podczas zwykłego przeglądania internetu to stanowczo za dużo, możliwe, że jedynie przedmuchali kurz sprężonym powietrzem.

 

Druga kwestia, może pobrałeś coś co obciąża zbędnie CPU.

Pokaż jakie procesy masz w tle uruchomione. 

effe11
komentarz
komentarz

Sprężonym powietrzem to sam przedmuchałem w zeszłym tygodniu, niestety to nic nie dało. Serwis zrobił dobrą robotę, bo temperatury faktycznie spadły. Położyli też pastę termoizolacyjna. Wczoraj wieczorem przeinstalowałem jeszcze raz na czysto windows 7. Nie mam niczego zainstalowanego. 

Jedynie Office 365 i program ten co chciałeś HW monitor do sprawdzania temperatur. 

 

Zauważyłem, że bardzo gorący jest zasilacz, może to kwestia tego zasilacza? Baterii nie mam. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.