x-kom hosting

Pierwsza konfiguracja routera TD W8970

sayis
utworzono
utworzono

Witam

 

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Kupiłem nowy router, bo stary zrywał połączenie jak podłączylo sie do niego więcej niż 4 urządzenia, a ten nowy podłaczyłem w miejsce starego. Gdy już w komputerze znalazłem SSID routera wpisalem hasło i okazało sie że internet działa.

Ale moim problemem jest to, że gdy próbuje podłączyc się do routera telefonem (z Androidem), internet nie działa.

Router to TP-LINK TD-W8970, i był potrzebny bo mam teraz w domu 6 urządzeń które potrzebują dostępu do neta. Może trzeba go jakos skonfigorować?

W tych sprawach jestem zielony więc proszę o dokladne wyjasnienia.

Z góry dziękuję.

antonex
komentarz
komentarz

W DHCP masz dopisane jakieś DNS-y? Klucz zabezpieczający sieć WPA2/AES?

sayis
komentarz
komentarz (edytowane)

1. Nie wiem. Więc jak to sprawdzić?

2. Tak mam zabezpieczenie WPA2

antonex
komentarz
komentarz

 

1. Nie wiem

No to logiczne że trzeba to sprawdzić w konfiguracji routera.

sayis
komentarz
komentarz

Wklejam screena ze strony Routera pod adresem 192.168.1.1 :

antonex
komentarz
komentarz

Tam jest w ogóle brak synchronizacji więc jak może działać router? CO to za dostawca? Widzę tam Annex B?

antonex
komentarz
komentarz

Jeżeli to wersja W8970B to posiada wsparcie właśnie dla tego annexu.

sayis
komentarz
komentarz

Gdy teraz wejdę na stronę 192.168.1.1 to nie odpowiada, ale gdy odłacze router od sieci, przyniosę do komputera i podłaczę do komputera przez kabel, wtedy mogę dostać się na tą strone. I dopiero wtedy zrobić screena.

Mieszkam w Niemczech, dostawca to R-KOM.


Tak to jest wersja z końcówką ,B`


A może zaczniemy od początku. Co mam zrobić po wyjęciu routera z pudełka? Dodam że komputer stoi dwa pokoje dalej od routera.

antonex
komentarz
komentarz

Czyli mając podłączony router do kabla dostawcy masz dostęp do internetu?

sayis
komentarz
komentarz

Tak, ale wtedy nie mogę dostać sie ustawień routera.

antonex
komentarz
komentarz
Tak, ale wtedy nie mogę dostać sie ustawień routera.

 

Dlaczego? Nie masz połączenia z routerem? DHCP Settings dopisz tam jakieś DNS-y. Mogą być operatora lub 8.8.8.8 i 8.8.4.4

sayis
komentarz
komentarz

Wlasnie w tym problem. Żeby to wpisać muszę odłaczyć router i przyniesć go znowu do komputera. Ale wtedy stracę internet.


W instrukcji pisze że mogę przeprowadzić konfigurację przez plytę zalaczoną do zestawu. Może warto spróbować?

antonex
komentarz
komentarz

Napisałem jaką zmianę musisz wprowadzić w DHCP Settings. Sprawdź a wtedy będziemy dalej dyskutować co się dziej z twoim androidem, KOnfiguracja przez przeglądarkę jest poprawna.

sayis
komentarz
komentarz

W oba pola były wpisane zera (0.0.0.0). Zamieniłem na te dwa co napisałes, ale nie ma róznicy. :(

antonex
komentarz
komentarz

Co nie ma różnicy? Co wpisałeś? Bierz pod uwagę że nie widze tego co robisz na komputerze. Mam wrażenie że rozmawiam z 13 latkiem!?

sayis
komentarz
komentarz

Nie ma różnicy, bo nadal nie mogę się podłączyć do WiFi telefonem. DNS-y wpisałem 8.8.8.8 a w drugie pole 8.8.4.4.


screen:

antonex
komentarz
komentarz

Usunąłeś (zapomniałeś) poprzedni profil z androida i połączyłeś się ponownie wpisując hasło?

sayis
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak. Mam już internet w telefonie ale teraz za to w komputerze nie, dlatego byłem zmuszony podłączyć się przez kabel. To tak jakby router ustawił limit podłączonych urządzeń do jednego.

antonex
komentarz
komentarz

Komputer masz podłączony do routera w jaki sposób?

sayis
komentarz
komentarz

Przez długi kabel. A przez wifi jest podłaczony telefon.

antonex
komentarz
komentarz

Kabel zarobiony zgodnie ze standardem ethernet? Pokaż czy dostajesz jakąś adresację z DHCP routera (ipconfig /all w cmd).

sayis
komentarz
komentarz

Kabel Ethernet. A tu screen z cmd:

antonex
komentarz
komentarz

ipconfig /all prosiłem,

sayis
komentarz
komentarz

Przepraszam, tu jest całosć:

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.