x-kom hosting

Dysk 6 TB - miejsce niepodzielone pomocy

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: bubu12 ,
Zayfi
komentarz
komentarz

To jak go zainstalowałeś?

Szymi07
komentarz
komentarz (edytowane)

Nagrałem na DVD, nie uefi tylko normal

Zayfi
komentarz
komentarz

mnie nie interesuje jak nagrałeś tylko z jakiego trybu skorzystałeś instalując z płyty?

Szymi07
komentarz
komentarz

mnie nie interesuje jak nagrałeś tylko z jakiego trybu skorzystałeś instalując z płyty?

 

AHCI P1: TSSTcorp CDDVDW SH-S22

  • Rekomendowana odpowiedź
bubu12
komentarz
komentarz

spod windowsa ,AOMEI Partition Assistant Pro Edition 5.5 zmieni ci na GPT 

 

TNWfKOZ.jpg

Zayfi
komentarz
komentarz

bubu12  słuszna uwaga. Mozna to zrobic spod instalatora windows, ale widze że autor nie ma zbyt wielkiego pojecia co i jak. Nie wiem co go podkusiło aby kupił tak wielki HDD.

 

Moje pytanie jest nastepujące jaka jest wersja biosu bo do tej płyty wyszło wiele poprawek?

Szymi07
komentarz
komentarz

Sprawdziłem w regedit

 

System Bios Date : 07.11.13

System Bios Version: ALASKA - 1072009

 

Ver: 04.06.05


spod windowsa ,AOMEI Partition Assistant Pro Edition 5.5 zmieni ci na GPT 

 

 

 

Nie znam się za bardzo, spod windowsa? czyli gdzieś w windowsie jest ten program, nie rozumiem

Zayfi
komentarz
komentarz

Zacznij od aktualizacji biosu. Ale ponieważ masz niewielkie pojęcie to zanieś kompa do serwisu. ja spadam z tego tematu.

madzialex
komentarz
komentarz

Nie wiem co go podkusiło aby kupił tak wielki HDD.

Stawiam, że nie wiedział, że od 2TB zaczynają się takie problemy ;) Tak czy siak, nawet, jeśli to nieopłacalne, wolałabym kupić 2-3 dyski po 2TB niż jeden taki wielki i to nie ze względu na problemy z GPT, tylko ze zwykłej przezorności, że jak znów talerze szlag trafi, to nie na raz we wszystkich.

Szymi07
komentarz
komentarz

Ściągam program jak kolega pare postów wyżej napisał zobaczymy czy da się zmienić format plików, jeśli tak ciekawe co dalej, dam info


Problem rozwiązany, pomógł AOMEI Partition Assistant Pro Edition, po przekształceniu plików (chodz sam nie rozumiem szczerze mówiąc jakim ponieważ mam system NTFS)  obszar nie podzielony da się ruszyć, podzieliłem go na 2 partycje i jest gitara, wielkie DZIĘKI za pomoc wszystkim Pozdrawiam

Zayfi
komentarz
komentarz

O nie kolego. Na tym nie zakończymy. Pokaż jak wygląda teraz obrazek z Zarządzania dyskami - temat musi mieć zakończenie godne prologu.

 

Stawiam, że nie wiedział, że od 2TB zaczynają się takie problemy

 

To akurat wiecej niz pewne. Zawsze będę uważał że lepiej mieć dwa HDD niz jeden wielki. jak coś strzeli przynajmniej jeden idzie uratować. Ale mniejsza z tym.

 

Czekam na obrazek z Zarządzania dyskami. Mam nadzieję że nie czujesz się urażony i przedstawisz jak wygląda sytuacja.

Szymi07
komentarz
komentarz

Urażony, nie wiem o co Ci chodzi, mówie jak jest i ten program pomógł, gdy zrobie zdjęcie prześle w ten temat bo coś mi screeny niechce wysyłać

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.