x-kom hosting

Lg G2 vs Nexus 5

Dymon007
utworzono
utworzono

Witam był już jeden temat ale zrobił się tam trochę burdel dlatego postanowiłem założyć nowy. Otóż chciałbym się dowiedzieć który z tych telefonów jest lepszy bądź wy byście wybrali.
Czeko oczekuję od telefonu:
-4g\lte

-dobry odtwarzacz muzyczny

-nie przeciętny aparat

-dobre działanie gier (między innymi np gra AC pirates, real fight, i same gry bardziej wymagające)

-dobre kolory wyświetlacza nawet pod światłem

- I JAK DLA MNIE NAJWAŻNIEJSZE PŁYNNOŚĆ DZIAŁANIA SYSTEMU (nie chcę żadnych spowolnień, kontaktów włączających się parę sekund, smsów itd)
 

Mam także jedno pytanie co do G2 czy otrzyma on aktualizację do lolipop'a.

Cena jak dla mnie jest taka sama bo w media markt za nexus 16 gb white muszę wyłożyć 1295 zł, a za G2 w autoryzowanym sklepie 1299 zł bo są przecenione z 1399 zł.

Coś jak dla mnie przemawia na korzyść nexus'a 5 ze względu na android bez nakładem ale chciałbym się dowiedzieć coś od użytkowników na ten temat.
 


Zapomniałem dodać że wersja G2 za tą kwotę to także LTE

Youki
komentarz
komentarz

Jeśli odbierasz osobiście to raczej OK. 

 

To już czy wolisz używkę, czy nówkę to według własnych preferencji.

  • Dobra wypowiedź 1
Dymon007
komentarz
komentarz

Youki odbieram osobiście, właśnie powiem Ci tak że chciałem telefon z gwarancją a w sumie tamten z play'a takową posiada. Tylko już raz się naciąłem i kupiłem uszkodzony sprzęt na allegro i byłem stratny a nie chciałbym żeby ta sytuacja się powtórzyła.
Bo jakby nie było to jednak 340 zł zostanie w kieszeni. Sprzedający powiedział że telefon ma 2 ryski z tyłu, przód ofoliowany tak więc bez rys i obić.


A jakby nie było to z tylu te ryski mi nie będą przeszkadzać, jest coś szczególnego na co miałbym zwrócić uwagę przy odbiorze?

Youki
komentarz
komentarz

Na tablicy to jeszcze więcej oszustów niż na allegro. :) 

  • Dobra wypowiedź 1
szynszyl1337
komentarz
komentarz

Ja kierując się własnymi preferencjami wybrałbym głównie z 2 powodów: Nexus od grudnia 2013 roku ma 3 lata pewnych aktualizacji i kupując nexusa dostajesz czysty system android.

  • Dobra wypowiedź 1
Dymon007
komentarz
komentarz

Na tablicy to jeszcze więcej oszustów niż na allegro. :)

I to wiem dlatego mam lekkie obawy, ale raczej przy odbiorze osobistym wszystko mogę przebadać.


Ja kierując się własnymi preferencjami wybrałbym głównie z 2 powodów: Nexus od grudnia 2013 roku ma 3 lata pewnych aktualizacji i kupując nexusa dostajesz czysty system android.

Czyli twierdzisz że N5 będzie lepiej działał od G2.
Kurde ciężko jest wybrać bo z jednej strony naczytałem się o słabej baterii w N5 a już miałem nie miłe doświadczenie z iphone 4s i baterią którą 2x dziennie trzeba było ładować i nie chcę do tego wracać. A co do aktualizacji w sumie liczy się dla mnie żeby była aktualizacja do lolipop'a bo tak jakoś szczególnie ze specjalnych funkcji nie korzystam tylko muzyka, wymagające gry, internet i zdjęcia.

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Zawsze + androida jest taki, że zainstalujesz cyanogenmoda czy inny custom rom dla LG G2 i będziesz się cieszył najnowsza wersją.

N5 ma baterię o dosyć małej pojemności (N5 2300 mAh a G2 3000 mAh)

  • Dobra wypowiedź 1
Dymon007
komentarz
komentarz

Zawsze + androida jest taki, że zainstalujesz cyanogenmoda czy inny custom rom dla LG G2 i będziesz się cieszył najnowsza wersją.

N5 ma baterię o dosyć małej pojemności (N5 2300 mAh a G2 3000 mAh)

Raczej nie bawię się w cyanogenmody bo tak jak piszę lolipop mi wystarczy tylko najważniejsza jest płynność urządzenia, przyznam że G2 urzekł mnie wygląd urządzenia który prezentuje się jak dla mnie ładniej.
I z tą baterią to jest to... A jakby nie było G2 ma dodatkowo lepszy aparat i filmy w 60 fps'ach.


Tylko pozostaje jeden dylemat zdecydować się na używkę czy dołożyć 340 zł i nowy wziąć.

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Skoro masz możliwość odbioru osobistego to go obejrzyj przetestuj przez chwilę i wtedy będziesz wiedział co robić.

  • Dobra wypowiedź 1
Dymon007
komentarz
komentarz

Skoro masz możliwość odbioru osobistego to go obejrzyj przetestuj przez chwilę i wtedy będziesz wiedział co robić.

Tak tylko boję się że czegoś nie zauważę lub coś pominę. Na co głównie zwrócić uwagę oprócz gniazda ładowania, aparatu (tył, przód), łączności wifi jak i internetu mobilnego?

Youki
komentarz
komentarz

To zapytaj o gwarancję rozruchową. :)

Dymon007
komentarz
komentarz

To zapytaj o gwarancję rozruchową. :)

Youki wiesz dobrze jacy są Polacy jeżeli już bym ją dostał to i tak bym usłyszał że ja to zepsułem.
Tak samo było z iphone 4s kupionym przez allegro, chciałem go oddać w dzień kiedy mi przyszła paczka ba! godzinę po odbiorze bo wifi i bluetooth nie działało a sprzedawca mi odparł że mogę jechać na wyspy kanaryjskie a zwrotu i tak nie dostanę, spór na allegro nie rozstrzygnięty :)

Youki
komentarz
komentarz

Dlatego zawsze nagrywac jak coś kupuję i sprawdzam czy OK :)

  • Dobra wypowiedź 1
Dymon007
komentarz
komentarz

Dlatego zawsze nagrywac jak coś kupuję i sprawdzam czy OK :)

Wiesz że dokładnie pomyślałem o tym samym w czasie sporu na allegro o tego iphone ale mądry polak po szkodzie..
A w tym wypadku przez allegro nie zamawiam dlatego musiałbym wszystko na miejscu sprawdzić, a cena 960 zł nie wydaję Ci się zbyt niska za taki komplet?

Youki
komentarz
komentarz

Ciut niska, chociaż czasami ludzie na OLX eystawiają taniej bo nie chcą bawić sie w Allegro, czy wysyłki.


Sam tak rower dosc taniej na tablicy kupiłem, ale podczas poszukiwań trafiłem na masę idiotów oraz krętaczy.

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Ja sam nie doświadczyłem żadnej złośliwości na tablicy. bo raczej sam coś sprzedawałem, natomiast na allegro są użyszkodnicy z którymi trzeba walczyć do końca.

Dymon007
komentarz
komentarz

Ciut niska, chociaż czasami ludzie na OLX eystawiają taniej bo nie chcą bawić sie w Allegro, czy wysyłki.


Sam tak rower dosc taniej na tablicy kupiłem, ale podczas poszukiwań trafiłem na masę idiotów oraz krętaczy.

Właśnie też myślę że ta osoba chce tylko szybko go sprzedać nie bawiąc się w wysyłki, bo po popisaniu paru sms-ów sprzedawca na prośbę o wstępne zarezerwowanie przedmiotu do soboty zgodził się na to bo jak sam stwierdził ma od rana do 18\19 prace i nie wychodzi już z domu, i temu w weekend mu tylko pasuje.


Ja sam nie doświadczyłem żadnej złośliwości na tablicy. bo raczej sam coś sprzedawałem, natomiast na allegro są użyszkodnicy z którymi trzeba walczyć do końca.

Walczyłem ale uwierz mi że w kwestiach sprzętowych (telefon, tablet, komputer) bez nagrania przy odpakowywaniu jest to walka z wiatrakami.


A powiedzcie mi tak jeżeli już bym go miał i byłby tam nie wiem przykładowo uszkodzony aparat, a telefon ma gwarancje to spokojnie go mogę oddać?

offmyself
komentarz
komentarz

telefon ma gwarancje

 

Jaką ? Producenta/sprzedawcy/rozruchową ?

Dymon007
komentarz
komentarz

Z salonu play ważną do 04.01.2016 rok.


Rozruchowej brak odbieram osobiście i tam muszę ewentualne wady sprzętu wyczaić.

offmyself
komentarz
komentarz

Jeżeli masz wypełnioną kartę gwarancyjną + dowód zakupu to problemu nie będzie. 

  • Dobra wypowiedź 1
Dymon007
komentarz
komentarz

Jakieś rady co sprawdzić przy zakupie? Sprzedający napisał że jutro ma wolne tak więc jutro pewnie się spotkamy.


Sprzedawca teraz napisał (poprosiłem o zdjęcia karty gwarancyjnej) że:
'Karta gwarancyjna nie jest wypełniona bo w salonie dają paragon a w razie czego wypełniają jak się oddaje na gwarancje' prawda to? Jeśli chodzi o salon play?


http://forum.android.com.pl/f939/karta-gwarancyjna-w-sieci-play-350427/  tego co tu widzę to chyba normalne w play..

Youki
komentarz
komentarz

W Play tak.

  • Dobra wypowiedź 1
Dymon007
komentarz
komentarz

Czyli zdaję się wszystko okey, zobaczymy jutro.
Youki orientujesz się może gdzie ten telefon ma tą białą karteczkę co do zalania? I masz jakieś pomysły na co zwrócić jeszcze uwagę?

Youki
komentarz
komentarz

Youki orientujesz się może gdzie ten telefon ma tą białą karteczkę co do zalania?

A ma ? 

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.