x-kom hosting

Wejscia liniowe po formacie nie dzialaja!

539
komentarz
komentarz (edytowane)

a w zakładce nagrywanie?

 

Kto formatował Ci komputer? (byłeś przy tym ?)

 

;)

Edytowane przez 539

Filipo480
komentarz
komentarz

Ja na tym obrazku tyłu kompa nie widzę dodatkowej karty dźwiękowej .Na dole są USB .Wyżej grafika a nad nią dźwiękówka .Mikrofon powinien być podpięty pod różowe wejście (lewy dolny róg ) i powinien działać

tam gdzie na zielono zaznaczylem ja mam chyba 5 wejsc do glosnikow itp.


a w zakładce nagrywanie?

moj blad :P[attachment=33862:sdasd.png]

inches666
komentarz
komentarz

Masz pewnie 4 wYjścia do głośników, jedno do mikrofonu i jedno liniowe. Mikrofon podpinasz pod różowe gniazdo?

Gość
komentarz
komentarz

Głośniki masz podłączone optycznym wejściem ? Może nie wgrali ci w ogóle sterownika od karty dźwiękowej ?

Filipo480
komentarz
komentarz

Jestem tak trochę wyrwany z wątku więc może zadam pytania, które padły.

Kto formatował Ci komputer? (byłeś przy tym ?)

Podaj dokładny model płyty.

Pracownik mojego dostawcy internetu, czy jak go nazwac, nie nie bylo mnie przy tym


Masz pewnie 4 wYjścia do głośników, jedno do mikrofonu i jedno liniowe. Mikrofon podpinasz pod różowe gniazdo?

Mam wgranego Realtka i gdy podpinam mikro pod gniazdo ktore jest wyzej, wyswietla mi sie komunikat ze podlaczylem mikrofon


Pracownik mojego dostawcy internetu, czy jak go nazwac, nie nie bylo mnie przy tym


Mam wgranego Realtka i gdy podpinam mikro pod gniazdo ktore jest wyzej, wyswietla mi sie komunikat ze podlaczylem mikrofon

[attachment=33863:fs.png]

Gość
komentarz
komentarz

Wygląda na to że zrobić zrobił tylko nie masz sterownika wgranego od karty dźwiękowej

Filipo480
komentarz
komentarz

Wygląda na to że zrobić zrobił tylko nie masz sterownika wgranego od karty dźwiękowej

A mozna go gdzies pobrac ? :P

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok masz sterownik bo pisaliśmy równocześnie a wcześniej pisałeś że nic ci się nie wyświetla co jest nieprawdą bo pisze na skrinie że podłączyłeś i tak dalej .Dobra jeszcze jeden pomysł .Kliknij na głośniczek w lewym prawym rogu .Potem na symbol głośnika .Potem u góry 2 od lewej napis ,,poziomy" .Tam masz potencjometry z głośnością .Przesuń je w prawo bo są może ściszone

Edytowane przez dizingof
Filipo480
komentarz
komentarz

Ok masz sterownik bo pisaliśmy równocześnie a wcześniej pisałeś że nic ci się nie wyświetla co jest nieprawdą bo pisze na skrinie że podłączyłeś i tak dalej

Gdy podlaczam pod gniazda ktore wczesniej zaznaczylem na czerowno to sie wyswietla ze jest podlaczone, lecz mikro nie wykrywa glosu ;/

Jutro wysle zdj mojego tylu kompa, bo teraz juz koncze


Ok masz sterownik bo pisaliśmy równocześnie a wcześniej pisałeś że nic ci się nie wyświetla co jest nieprawdą bo pisze na skrinie że podłączyłeś i tak dalej .Dobra jeszcze jeden pomysł .Kliknij na głośniczek w lewym prawym rogu .Potem na symbol głośnika .Potem u góry 2 od lewej napis ,,poziomy" .Tam masz potencjometry z głośnością .Przesuń je w prawo bo są może ściszone

Zrobilem wszystko co bylo na 0 na 100.

Teraz wysylam zdj. mojego tylu kompa. Co gdzie podlaczalem, podlaczam podpisze ;)[attachment=33877:sassd.jpg]

Wolfensztein
komentarz
komentarz

Jak dla mnie największym winowajcą mogą być sterowniki.

Najpierw należy je odinstalować i zainstalować ponownie (oczywiście przed deinstalacją sterowników karty dźwiękowej płyty głównej trzeba wyjąć kartę dźwiękową, którą wcześniej dołożyłeś do swojej maszyny,)

Zanim jednak zdeinstalujesz sterowniki sprawdź jakie dokładnie masz, aby potem je wyszukać i pobrać.

 

Po ponownej instalacji sterowników dźwiękowych płyty głównej (oczywiście dodatkowa karta dźwiękowa jest nadal poza naszym zestawem) sprawdzisz czy mikrofon działa.

Jeśli tak, to sprawdzamy dalej... Jeśli nie to masz albo zepsute wejście jack na płycie albo kabel od mikrofonu nie reaguje/mikrofon jest zepsuty.

 

Następnie sprawdzimy kartę dźwiękową.

Wepniesz ją i zdeinstalujesz jej sterowniki. Potem zainstalujesz je ponownie i znów sprawdzisz mikrofon, tylko tym razem na wejściu tej karty. Jeśli nie będzie działać to karta dźwiękowa się zepsuła lub gniazdo jack na mikrofon jest uszkodzone.

Filipo480
komentarz
komentarz

(oczywiście przed deinstalacją sterowników karty dźwiękowej płyty głównej trzeba wyjąć kartę dźwiękową, którą wcześniej dołożyłeś do swojej maszyny

Tylko ze ja zadnej karty dzwiekowej nigdy nie dokladalem o.O

Wolfensztein
komentarz
komentarz

A tam gdzie podłączałeś wczesniej mikrofon? To to jest toster? ;) (na zdjęciu zaznaczone na dole)

To jest karta dźwiękowa.

  • Dobra wypowiedź 1
Filipo480
komentarz
komentarz

A tam gdzie podłączałeś wczesniej mikrofon? To to jest toster? ;) (na zdjęciu zaznaczone na dole)

To jest karta dźwiękowa.

Ja nie informatyk, nwm gdzie co jest :D

Moze cos trzeba w Realtku zmienic?, pamietam ze raz jakos cos tam ustawilem i mikro dzialalo, ale tylko jeden dzien ;/

539
komentarz
komentarz

Zobacz w systemie ile masz zainstalowanych kart.Przy dwóch aktywnych kartach plus ilości złączy z tyłu faktycznie będzie można dostać kręćka zanim ten mikrofon uda się uruchomić.

Filipo480
komentarz
komentarz

Zobacz w systemie ile masz zainstalowanych kart.Przy dwóch aktywnych kartach plus ilości złączy z tyłu faktycznie będzie można dostać kręćka zanim ten mikrofon uda się uruchomić.

A gdzie sie to sprawdza ?!

Wolfensztein
komentarz
komentarz

klikasz Start -> Panel Sterowania -> Menadżer Urządzeń

Tam powinno być albo Karty dźwiękowe albo karty rozszerzeń.

Najlepiej jak po prostu dasz ss'a ;)

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Trudno pomóc użytkownikowi którego wiedza o komputerze ogranicza się do przycisku włącz taka prawda .Nie obraź się ale sam sobie z tym nie poradzisz bo nawet nie wiesz co masz w komputerze .Lepiej poproś o pomoc jakiegoś znajomego który wie co w trawie piszczy

Edytowane przez dizingof
539
komentarz
komentarz

Tym niemniej warto spróbować. Może jakoś wspólnymi siłami .....

Filipo480
komentarz
komentarz

klikasz Start -> Panel Sterowania -> Menadżer Urządzeń

Tam powinno być albo Karty dźwiękowe albo karty rozszerzeń.

Najlepiej jak po prostu dasz ss'a ;)

[attachment=33897:df.png]

Wolfensztein
komentarz
komentarz

W innych urządzeniach masz jakimś problem w kontrolerem multimediów. Wydaje mi się, że tam tkwi problem.

Kliknij na niego PPM, następnie wybierz właściwości -> zakładka "sterownik" -> kliknij "aktualizuj sterownik"

Zobacz czy podziała.

 

Jeśli to się nie uda to tego Realteca w kontrolerach dźwięku też zaktualizuj.

Może wtedy uda się podłączyć mikrofon pod płytę główną bezpośrednio.

Filipo480
komentarz
komentarz

W innych urządzeniach masz jakimś problem w kontrolerem multimediów. Wydaje mi się, że tam tkwi problem.

Kliknij na niego PPM, następnie wybierz właściwości -> zakładka "sterownik" -> kliknij "aktualizuj sterownik"

Zobacz czy podziała.

 

Jeśli to się nie uda to tego Realteca w kontrolerach dźwięku też zaktualizuj.

Może wtedy uda się podłączyć mikrofon pod płytę główną bezpośrednio.

Gdy aktualizuje Realtka pisze ze sterowniki sa aktualne.

Gdy aktualzuje Kontroler multimediow pisze ze nie moze odnalezc oprogramowania sterownika.

Niestety juz nie moge wysylac ss.


W innych urządzeniach masz jakimś problem w kontrolerem multimediów. Wydaje mi się, że tam tkwi problem.

Kliknij na niego PPM, następnie wybierz właściwości -> zakładka "sterownik" -> kliknij "aktualizuj sterownik"

Zobacz czy podziała.

 

Jeśli to się nie uda to tego Realteca w kontrolerach dźwięku też zaktualizuj.

Może wtedy uda się podłączyć mikrofon pod płytę główną bezpośrednio.

I jesli korzystasz z Ts, to zobacz na moj stary post.

http://www.forumpc.pl/topic/330674-problem-z-ustawieniem-mikrofonu-realtek-hd-i-ts/

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.