x-kom hosting

Dysk twardy trzeszczy

RKKRpl
komentarz
komentarz

dysk ssd jest na usb?
czy taki padajacy dysk nie uszkodzi procesora ani innych podzespolow? czy moge korzystac z hdd i sdd razem? np. na sdd system a na hdd pliki

arkadiusz97
komentarz
komentarz

1. Chodzi o zwykły ssd, nie na usb.

2. Nie uszkodzi.

3. Zależy czy w tym laptopie jest miejsce na dwa dyski, a tego nie wiem, ale z tego HDD co teraz masz nie radzę korzystać jak wymienisz dysk.

RKKRpl
komentarz
komentarz

ale jak zamontowac taki ssd? ponoc serwisy robia to za darmo. w dodatku bedzie problem z windowsem bo nie mam od niego plyty. on byl od razu w lapku.

arkadiusz97
komentarz
komentarz

Czy serwisy robią to za darmo to nie wiem, możesz sam też zamontować. Co do Windowsa jak na dole laptopa masz naklejkę z kodem to możesz system ściągnąć z chomika i wpisać kod z naklejki przy aktywacji.

RKKRpl
komentarz
komentarz

to bedzie legalne? jak to zrobic z nowym pustym dyskiem?
kiedy poznam jak dysk padnie? laptop sie nie wlaczy?
trzeszczenie ucichlo i juz teraz slychac je jak sie tylko przylozy ucho do miejsca gdzie dysk.

arkadiusz97
komentarz
komentarz

1. Będzie legalne o ile masz ten klucz licencyjny na dole laptopa o którym mówiłem (trzeba go wpisać przy aktywowaniu systemu).

2. Trzeba nagrać odpowiednim programem na pena/płytę obraz ISO http://www.windowsmania.pl/blogs/piotr-670/tworzenie-bootowalnego-pendrivea-z-dowolnym-systemem-operacyjnym-89/

3. Poznasz jak utracisz dane, uruchamianie systemu/programów bardzo spowolni lub gdy utracisz jakieś dane, a w szczególności jak dysk nie będzie widziany w biosie lub system nie zostanie wykryty.

4. To że ucichło niczego nie zmienia. Dysk jest do wymiany.

r102
komentarz
komentarz

Nie ma tam jakiejś partycji Recovery ???

 

Jak jest to może można jeszcze próbować zrobić Recovery Disk ?

To tak tylko sugeruję, bo nie wiem jak laptopy Asus mają z tym zrobione...

RKKRpl
komentarz
komentarz

to ile jeszcze na nim podzialam?

r102
komentarz
komentarz (edytowane)

Może miesiąc może rok może dwa ???

 

Jeszcze raz - jeżeli na nim masz jakieś ważne albo sentymentalne dane -  skopiuj na nośnik inny.

 

A tu dopóki działa czyli się w miarę włącza /w ogóle/, nie "muli" bez tzw. freezów - to można 

się bawić aż padnie.

RKKRpl
komentarz
komentarz

a czy defragmentacja nie pomoze? wlasnie nie wiem czy to trzeszczenie nie bylo po defragmentacji.

r102
komentarz
komentarz

Defragmentacja nie leczy bad sectorów /wadliwych kawałków talerzy/.

O ile się już zaczynają stadnie pojawiać aż nawet program sprawdzający daje sygnał "UWAGA!",  to pewnie proces będzie się nasilał  :E

RKKRpl
komentarz
komentarz

narazie nie muli :)
w trybie awaryjnym prawie wcale nie trzeszczy.
wlasnie mi sie przypomnialo ze laptop kiedys zaliczyl upadek z biurka.

r102
komentarz
komentarz

Nu to  może być przyczyna uszkodzenia jakichś części mechanicznych, powierzchni talerza...

RKKRpl
komentarz
komentarz

pomocy!!!!! chcialem uruchomic laptopa na tryb awaryjny w msconfig i on sie zawiesil kiedy sie zamykal i zresetowalem i teraz sie tylko uruchamia w trybie awaryjnym!!!! co robic????? nie chce sie normalnie przez msconfig otworzyc normalnie!!!!!
nie da sie przywrocic systemu bo cos sie stalo z woluminami!!!!

539
komentarz
komentarz

Czyżby wraz z ewolucją tematu  równomiernie ewoluowało uszkodzenie dysku?

r102
komentarz
komentarz

Za kilka miesięcy  dyskusji o tym biednym trzeszczącym dysku  małpka stanie się człowiekiem ?

  • Dobra wypowiedź 1
arkadiusz97
komentarz
komentarz

To ściągnij ten system o którym mówiłem i wybierz opcję naprawy.

RKKRpl
komentarz
komentarz

ale jak mam go sciagnac skoro jest tylko tryb awaryjny? jak to naprawic skoro cos sie stalo z woluminami i nie mozna przywrocic systemu?

Pieco
komentarz
komentarz

A nie ma trybu awaryjnego z obsługą sieci ?

RKKRpl
komentarz
komentarz

wlasnie nie. nawet cos sie z dzwiekiem stalo. bede musial formatowac.
format sie prawdopodobnie udal. narazie komputer sie wlacza u wylacza i podczas tego instaluhe sterowniki.

539
komentarz
komentarz

bede musial formatowac.

 

Co nie oznacza ,iż instalacja zakończy się sukcesem na tym dysku, a nawet jeśli to nie wiadomo jak długo  zainstalowany system podziała stabilnie.

RKKRpl
komentarz
komentarz

Jest OK. Po formacie dysk prawie wcale nie trzeszczy (czasami se chrupnie ale rzadziej) Instalacja powiodla się i wszystko jest ok (podczas formata lapek sie 11 razy wlaczyl i wylaczyl bo instalowal sterowniki) :)

539
komentarz
komentarz (edytowane)
Jest OK. Po formacie dysk prawie wcale nie trzeszczy (czasami se chrupnie ale rzadziej) Instalacja powiodla się i wszystko jest ok (podczas formata lapek sie 11 razy wlaczyl i wylaczyl bo instalowal sterowniki)

 

Sugerujesz ,że dysk ozdrowiał?

hixmen
komentarz
komentarz

Mimo porawy po instalacji. Nie zdziw się jak po paru dniach czy troszke dłuższym czasie może miesiąc. Sytuacja powróci do stanu przed instalacją. Jak zrobiłeś kopię danych to możesz uzytkować i się przekonasz w praktyce. Dysk już ma historię to miej to na uwadze.

RKKRpl
komentarz
komentarz

wiem. ale przynajmniej mogr korzystac z komputera.
ach te 143 aktualizacje :____: dlatego nie lubie formatowac.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.