x-kom hosting

I7 4790K wysokie temperatury

539
komentarz
komentarz (edytowane)

Rozumiem, tym niemniej może warto poczytać zagraniczne fora/publikacje. Tam można znaleźć opinie userów posiadających ten sam procesor i rożne ciekawe informacje na ten temat.

 

Po chwili szukania napotkałem choćby takie tematy :

 

http://forums.whirlpool.net.au/archive/2285595

 

http://www.techsupportforum.com/forums/f15/intel-core-i7-4790k-temps-during-intelburntest-100c-869138.html

 

http://forums.hexus.net/cpus/325945-struggling-heat-generated-i7-4790k.html

Edytowane przez 539

SzumiGumi
komentarz
komentarz (edytowane)

Zaczyna mnie to przerazac teraz po 10 min w BF4 na ultra osiagnal 99 stopni przy napieciu 1.220v i obrotach wentylatora 3068rpm pierwszy raz widzialem takie tempy chyba czas sciagnac ten wentyaltor i kombinowac z jego zalozeniem chodz wedlug mnie trzyma dobrze nieidzie nim poruszyc. Pozdrawiam 

Edytowane przez SzumiGumi
539
komentarz
komentarz (edytowane)

Miej tez na uwadze ,ze prawidłowa konfiguracja obiegu powietrza w obudowie nie ogranicza się do założenia wydajnego chłodzenia na CPU.

Jest to bardziej złożony proces. Efektywna wymiana i prawidłowy obieg powietrza to podstawa dobrze zorganizowanego chłodzenia.

Jeżeli masz chwilę czasu i interesuje Cie jak ja zorganizowałem chłodzenie komputera możesz przeczytać mój poradnik.

Edytowane przez 539
Gość
komentarz
komentarz

i obrotach wentylatora 3068rpm

nie mozliwe box nie ma takich obr .Sprawdz mocowanie radiatora i czy pasta jest .Jak jest ok to na gw z nim

SzumiGumi
komentarz
komentarz

Dodaje screen gdzie widac wyraznie ile osiagnal obrotow tym razem po krotszej grze wiec nizsza temperatura 

Gość
komentarz
komentarz

moze zle pokazuje bo min na 0 a moze coś z went sie dzieje a moze maja wzmocniony do i7 bo normalnie coś ala  2300 jest .

SzumiGumi
komentarz
komentarz (edytowane)

Zaraz rozbieram kompa i sprawdzam chlodzenie bo po obnizeniu napiecia na 1.1v i wylaczenia turbo boosta niewidac zmian w temperaturach 


Znalazlem, powod tych temperatur jest nim moja pasta termoprzewodzaca niestety przez weekend nigdzie nie dostana nowej a innej juz niemam wiec komputer zostal tylko zlozony ponownie na tej pascie nwm czy jest ona juz po terminie uzywania czy ten procesor jest czyms pokryty ze pasta sie go nie trzyma tak jak powinna a i prosze nie pytac co to za pasta bo niewiem jest to pasat ktora uzywa sie w serwisach komputerowych na moim starym pc dobrze sie sprawowala bo byl tam core2duo po mocny oc (2.8ghz-3.5ghz) i na boxowym chlodzeniu maks temperatury mial 75 stopni w occt 

Edytowane przez SzumiGumi
Gość
komentarz
komentarz

Jest ok z temp teraz bo nic nie rozumiem ?

SzumiGumi
komentarz
komentarz

Nie tempy zostaly takie same bo niemam innej pasty zeba ta wymienic 


a chcialem tez powiedziec ze pasta ktory byla na boxowy zalozona przez intel wygladala tak samo jak by sie nie trzymala procesora 

Gość
komentarz
komentarz

Jakie to orginalna psta intela jest ok .A co w niej zauwazyłeś nie tak ze chesz zmieniać?

SzumiGumi
komentarz
komentarz

na starym procesorze pasta wygladala calkiem inaczej zakrywala caly procesor rowna warstwa a tu to wyglada jak by sie rozplynela no boki i nie pokrywa miejsca gdzie sie laczy radiator z procesorem rowna warstwa 

Gość
komentarz
komentarz

Jak moze zakrywac cały procesor jak w kształcie koła jest radiator a cpu kwadrat :)))


Sprawdz mocowanie 4 nózek wszystkie musza dobrze wskoczyc a naj;epiej daj sobie z boksem spokój i zaraz kupuj fortis 2 np bo masz cpu do krecenia i tak trzeba kupić do ciszy chocby i oc

SzumiGumi
komentarz
komentarz (edytowane)

Pisalem pare postow wyzej jest juz zamówiony Thermalright HR-02 MACHO 120 jesli chodzi o te zakrywanie pasty to ja wciaz porównuje to do podstawki intela lga 775 poniewaz wczesniej z nia sie bawilem wiec jesli pisze jakeis glupoty o tej podstawce chlodzeniu itp to poprostu z tego ze pierwszy raz sie z nia bawie 

Edytowane przez SzumiGumi
Gość
komentarz
komentarz

te zakrywanie pasty to ja wciaz porównuje to do podstawki intela lga 775

tam cpu mniejszy był ale i tak całe nie mogło zakrywać to nie AMD

SzumiGumi
komentarz
komentarz

Jeszcze mam takie glupie pytanie i moze poza tematem grzania sie procesora ale czy ten zasliacz pociagnie ten sprzet przy oc procesora jest to Corsair VS 650w 

Gość
komentarz
komentarz

Spokojnie da radę ten zasilacz

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.