x-kom hosting

I7 4790K wysokie temperatury

SzumiGumi
utworzono
utworzono

Witam niedawno zakupilem procesor Intel I7 4790K procesor pracuje na boxowym chlodzeniu przyczym strasznie sie grzeje w grze Watch Dogs na ustawieniach wysokich po 40 min jest 80 stopni a na ultra po paru minutach sie komputer zawiesza i trzeba restart robic. Sprawdzalem procesor w occt i po 30 sekundach przekracza 85 stopni. 

Reszta sprzetu: 

plyta glowna: Gigabyte GA-Z97X-Gaming 5 

karta graficzna: MSI GTX 780 TI Gaming 3G 

pamiec ram: GoodRam Play 8gb 

zasilacz: Corsair VS 650w 

obudowa: Cooler Master K350 z zamontowanymi 4 wentylatorami 

Niewiem co zrobic czy reklamowac procesor czesci byly kupowane na Morele.net i nwm jak tam jest z reklamacja a tym bardziej ze w poblizu mnie niema tego sklepu musialbym kurierem wysylac. 

Youki
komentarz
komentarz

a na ultra po paru minutach sie komputer zawiesza i trzeba restart robic.

To raczej nie wina CPU, aczkolwiek temperatury do najniższych nie należą.

 

Kto Ci składał ten zestaw ? 

Breaky83
komentarz
komentarz (edytowane)
Niewiem co zrobic czy reklamowac procesor czesci byly kupowane na Morele.net i nwm jak tam jest z reklamacja a tym bardziej ze w poblizu mnie niema tego sklepu musialbym kurierem wysylac.

Niestety, ale te procesory tak mają i nie wiem czy przyznają ci reklamację, bo mogą, ale nie muszą. Proponuje wymienić chłodzenie na wydajniejsze. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
SzumiGumi
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam komputer skladalem sam robilem to juz pare razy i zawsze bylo dobrze nwm co moze byc przyczyna zawieszanai sie na tej grze moze sama gra jest ferelna myslalem jeszcze ze moze grafika sie grzeje ale po 40 min w watch dogsie ma 57 stopni wiec to nie to a jeszcze zauwazylem ze zwiecha robi sie gdy procesor przekroczy 80 stopni wtedy tylko restart pozostaje a jesli mowa o chlodzeniu to jakie byloby dobre do 200zl do tej obudowy z tego co wyczytalem max wysokosc to 148.5mm . Pozdrawiam 

Edytowane przez SzumiGumi
Breaky83
komentarz
komentarz
SzumiGumi  masz mało miejsca na chłodzenie kup zatem Scythe Grand Kama Cross 2 . Pozdrawiam :)
SzumiGumi
komentarz
komentarz

SzumiGumi  masz mało miejsca na chłodzenie kup zatem Scythe Grand Kama Cross 2 . Pozdrawiam :)

Chlodzenie wyglada imponujaco ale martwie sie troche ze na boki nie wejdzie a myslale mjeszcze o chlodzeniu wodnym Cooler Master Seidon 120V 

 
Breaky83
komentarz
komentarz (edytowane)
Chlodzenie wyglada imponujaco ale martwie sie troche ze na boki nie wejdzie a myslale mjeszcze o chlodzeniu wodnym Cooler Master Seidon 120V

A czemu na nie wejść? Masz jakieś strasznie wysokie radiatory na pamięciach? Chłodzenie wodne odradzam. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
SzumiGumi
komentarz
komentarz

Chodzi o to czy nie jest za szerokie zeby wentylator na tyle mogl zostac a jeszcze zauwazylem teraz ze watch dogs zawiesza sie nie przez kompa tylko przez jakis przesyl danych bo zawsze podczas zawieszania pokazuje sie zolta ikonka ktora oznaczy przesyl danych. I wciaz niepokoi mnie to ze w occt wytrzymuje max 1 min poznij przekracza 85 stopni . Pozdrawiam 

Breaky83
komentarz
komentarz (edytowane)

SzumiGumi  tak jak wcześniej Ci wspominałem te procesory tak mają nieraz na BOX-ie, dlatego zainwestuj w chłodzenie, które podałem, a komputronik masz właściwie w każdym większym mieście. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
SzumiGumi
komentarz
komentarz

Tak zrobie kupie mocniejsze chlodzenie i wtedy sprawdze jak dalej bedzie sie przegrzewal to tylko reklamacja pozostanie. Pozdrawiam 

Gość
komentarz
komentarz

To raczej nie wina CPU

Sprawdzalem procesor w occt i po 30 sekundach przekracza 85 stopni.

Jak po nawet 30 godzinach to za wysoko.


Dałbyś screen z occt i speed fan


a na ultra po paru minutach sie komputer zawiesza i trzeba restart robic.

Zmniejsz o 50mhz taktowanie gpu

SzumiGumi
komentarz
komentarz

screen temperatury z occt z speed fan niemam narazie jutro zrobie screena z speed fana . Pozdrawiam 

Gość
komentarz
komentarz

swietnie widac ze tempreatura wysika ale nie widac powodu :P


Na pierwszy rzut oka jakby wentylator za wolno krecił .Sprawdz czy ma 2400 rpm i  jakie ma napiecie cpu pod obciazeniem

SzumiGumi
komentarz
komentarz

Wentylator byl sprawdzany na hw monitor i dochodzil do ponad 2200rpm z occt daje zdjec ale nwm czy to te zdjecie . Pozdrawiam 

Gość
komentarz
komentarz

zabijesz go

SzumiGumi
komentarz
komentarz

to co zmienic ja nic nie ustawialem w biose tak sie sam ustawil 

Gość
komentarz
komentarz

Zrób load defaults uefi setup , f10 ,yes .

A jak nic nie da to recznie ustaw na 1.2  v i sprawdz temp i stabilność

SzumiGumi
komentarz
komentarz

to jest po load defauts i cos czuje ze to nic nie dalo to teraz sprobowac recznei zmniejszyc napiecie na 1.200v ? 

Gość
komentarz
komentarz

Wszystko tam ropzkekotane .Zmniejsz na 1.2 zrób test na 10 min jak nie wywali to daj napiecie 1,1v i test 1h


tylko ze speed fan pokazuje 1.22v ;]  Kombinuj :P  I sobie kup jakieś chłodzenie choćby fortisa czy fera 2

SzumiGumi
komentarz
komentarz

zronbilem tes orginalnie w biosie jest ustawione na 1.125v dalem na 1.1 dalej to samo 

Gość
komentarz
komentarz

To leć nizej  z napieciem nawet na 1v


gdzie sie podział odczyt occt cpuvcore?

SzumiGumi
komentarz
komentarz (edytowane)

Pierwszy raz mam stycznosc z I7  i zapowiada sie ciekawie chodz nie bez problemow jutro sam zmierze ile jest miejsca od procesora do obudowy z napiecaimi bede sie zaraz bawil i jak cos wrzuce wynik chodz nie licze na cuda 


Minimalne napiecie procesora to 1.1v na kazdym ponizej resetuej sie na logo windows :( nwm co robic chyba zostaje tylko wymiana chlodzenia 

co do odczytu cpuvcore to szczerze nwm gdzie sie podzial occt go nie zrobilo a robilem 2 testy 

Edytowane przez SzumiGumi
Gość
komentarz
komentarz

nwm co robic chyba zostaje tylko wymiana chlodzenia

no chyba kup makymalnie duze bo to do oc cpu  .Z drugiej strony ten cpu nie nadaje sie do użytku jak trzyma całe 30s na boksie .Lipa

SzumiGumi
komentarz
komentarz

Wymienie chlodzeni jak dalej bedzie sie tak grzal to pojdzie reklamacja do morele bo niebede sie bawil w skalpowanei nowego procesora a tym bardziej ze jest na gwarancj a mierzylem przed chwila to mi wyszlo ze chlodzenie wejdzie max 151m nwm skad taka roznica z tym co podal producent. Pozdrawiam 


Jest jeszcze mozliwosc ze orginalna pasta z boxowego chlodzenia jest wyschnieta bo niesciagalem jeszcze radiatora od zalozenai bo niemam innej pasty 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.