x-kom hosting

Packiet loss

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

@naqubaku

Adres IP, który pingowałeś należy do interia.pl. Ja także pingowałem go i miałem co chwila utracony pakiet, więc coś z tym serwerem albo nie tak albo może ma jakieś zabezpieczenia DoS. Ja zwyjkle pinguję strone wp.pl, której także zdarza się stracić pakiet, ale znacznie rzadziej niż "Interii".

 

Szkoda, że do testów wybrałeś tylko jeden serwer. Poza tym, to że zdarzy się utracić pakiet ping nie świadczy o tym, że z dostawcą internetu coś jest nie tak. Dokonałeś zmiany dostawcy internetu, zmian rutera, były to radykalne i niepotrzebne zmiany. Następnym razem, zanim podejmiesz decyzję albo postanowisz diagnozować jakość połączenia internetu, polecam konsultacje i szersze poznanie tematu.

 

pozdrawiam

naqubaku123123
komentarz
komentarz

Witam, nie pignowalem tylko serwera interi. Robilem to na onecie, wp oraz na google. Na kazdym tracilem tyle samo pakietow, zmienilem dostawce poniewaz nie chcial w jaki kolwiek sposob mi pomoc. Teraz szukam pomocy na tym forum, poniewaz wnioskuje ze moze to nie byc sama wina internetu ale czegos wiecej. Pozdrawiam

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Onet także mi gubi co któryś pakiet.

Google.pl bardzo rzadko gubi pakiet ale zdarza się.

 

Nie widzę problemu. Czemu uważasz, że zgubiony pakiet ping to problem ?

naqubaku123123
komentarz
komentarz

Poniewaz gram w gry online i w samej grze pokazuje mi ze trace pakiety. Sama gra sie tnie a ja nie moge grac.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Co to za gra ?

naqubaku123123
komentarz
komentarz

Glownie gry fps, moba itp. 

A z tytulow to Counter Strike GO, Lol 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Ja przykładowo gram w World of Tanks, grę Massive Multipalyer z dużą ilością graczy. W godzinach rannych i nocnych mam ping około 60-70ms (internet bezprzewodowy, właściwie jest to hot-spot ;). Straconych pakietów mam bardzo mało w tych godzinach.

 

Natomiast po południu, ping skacze od 80 do 130ms a pakietów straconych mam mnóstwo, czasem muszę dwukrotnie naicsnąć fire, by wystrzelił.

 

Serwery gry mogą nie dawać radę z większą ilością graczy i będzie miało to wpływ na jakość połączenia, możliwość szybkiej odpowiedzi, reakcji serwera.

 

Poza tym, próbuj na różnych serwerach i o różnych porach.

naqubaku123123
komentarz
komentarz

Chcialbym zaznaczyc ze znajomi ktorzy ze mna graja nie maja tego problemu, a nigdy wczesniej tak nie mialem. Wiec wykluczam problem serwerow gier.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Jaką masz odległość od rutera i czy sa jakieś przeszkody między twoim kompem a ruterem (np ściana) ?

 

Poza tym, mam mieszane uczucia co do tej firmy Pentargam. Miałem od nich nową kartę radiową. Działała stabilnie tylko na sterownikach od producenta układu sterującego, na tych z płytki za chol*rę, diabelskie nasienie.

naqubaku123123
komentarz
komentarz (edytowane)

Jestem polaczony kablem, ale na wifi problem rowniez wystepowal. Tp link tez traci pakiety.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

To nowe rutery, czy używki ?

Poza tym, czy masz inny komp by sprawdzić połączenie ?

naqubaku123123
komentarz
komentarz

Na lapku tez mam packiety, routery byly nowe. Jutro do nich jade i ich opier**le.

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Czy na lapku próbowałeś grać w CS i także masz ścięcia w grze ?

Poza tym, jesli masz możliwość to podłącz się bezpośrednio, bez użycia rutera i wtedy sprawdź czy w grze problem sie powtarza. Nie sprawdzaj witryn z użyciem ping'u, tylko jak chodzi gra.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.