x-kom hosting

Fabryczna pasta na chłodzeniu Boxowym Intela?

Wolfensztein
komentarz
komentarz

Powiem tak, z własnego doświadczenia. Trudność polega nie na tym, że chcesz rozkręcić laptopa, tylko na tym jakiej firmy i model posiadasz.

W niektórych egzemplarzach ,żeby dostać się do chłodzenia trzeba rozkręcić prawie pół laptopa... w innych (np. mój Samsung) potrzeba jedynie dobrze odkręcić dolną część obudowy.

Ku woli ścisłości to cała gratka w tym, żeby znaleźć wszystkie zatrzaski i nie używać nadto siły.

Jest taka zasada. Im nowszy laptop tym spodziewaj się mniej śrubek i więcej udziwnień w postaci zatrzasków i skomplikowania demontażu.

Jeśli nie czujesz się na siłach to odstaw go do serwisu.

Mam tylko jedno pytanie, jaki model laptopa zamierzałbyś rozkręcać?

 

@AGENT X

Niestety przedmuchiwanie w laptopach jest optymalne tylko po jego rozkręceniu, bo inaczej wdmuchujesz syf do środka chłodzenia i nic ci to nie daje.

  • Dobra wypowiedź 1

539
komentarz
komentarz

Kup sprezone powietrze i dobrze przedmuchaj

Czy tak dmuchając można dojść do realnej poprawy warunków termicznych. O dziwo gdy zobaczyłem swoje bebechy laptopa to nie było tam koszmarnie natłuczone kurzu. Realne zmiany przyniosła ...IC Diamond 7 . Mój laptok nie miał wymienianej pasty przez 5 lat i naprawdę dobrze mu to zrobiło. 

Wolfensztein
komentarz
komentarz

BTW niedługo będę rozkręcał prawdziwego staruszka. Fujitsu Siemens... Ten laptop ma jeszcze starą konstrukcję składania na praktycznie same śrubki, więc to spacer po parku ;D

539
komentarz
komentarz

W niektórych egzemplarzach ,żeby dostać się do chłodzenia trzeba rozkręcić prawie pół laptopa...

Pół było by mało jeśli chodzi o mój laptok. :)

Wolfensztein
komentarz
komentarz

Pół było by mało jeśli chodzi o mój laptok. :)

np. w Pavillonach to musisz odkręcić praktycznie do końca. W całości zostaje jedynie górna pokrywa z matrycą ;P

539
komentarz
komentarz

Niestety przedmuchiwanie w laptopach jest optymalne tylko po jego rozkręceniu, bo inaczej wdmuchujesz syf do środka chłodzenia i nic ci to nie daje.

Czyli dmuchać też trzeba mieć technikę opracowaną. 

Wolfensztein
komentarz
komentarz

Możesz na hama dmuchać, ale to ci nic nie da. To nie jest PC, gdzie przedmuchasz sobie radiatorek i jest cacy. Tu trzeba dmuchać od otworu wentylatora na zewnątrz, żeby ci nie wpadało nic do środka chłodzenia, bo tak to w końcu zapchasz sobie ten wentylator.

 

Moim zdaniem nie powinno się podejmować rozkręcania dopóki jest gwarancja, bo nawet na gwarancji możesz oddać z powodu "głośnej pracy komputera". W serwisie go rozkręcają i czyszczą.

Ale jak już nie masz, to można spróbować. Jednakże należy dokładnie zapoznać się z modelem laptopa. (Powiem szczerze, że nie wiem jak mam np. wypinać kable z mobo od lapka, bo nie mam "języczków" jak np. w Acerach).

  • Dobra wypowiedź 1
539
komentarz
komentarz

Cenne informacje, wyczerpujące temat prawidłowego dmuchania w laptopa.  Biorąc pod uwagę , iż jak wspomniałeś nie jest to proste to lepiej chyba aby mniej doświadczeni użytkownicy polecili procedurę wymiany pasty jak i czyszczenia laptopa w ręce dobrego serwisu.

Gość
komentarz
komentarz

Moim zdaniem nie powinno się podejmować rozkręcania dopóki jest gwarancja, bo nawet na gwarancji możesz oddać z powodu "głośnej pracy komputera". W serwisie go rozkręcają i czyszczą.

a moze tylko przemuchają jak sprawny  :P  kto by sie w to bawił

  • Dobra wypowiedź 1
Wolfensztein
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak wymieniłem pastę i przedmuchałem to są widoczne różnice przede wszystkim w decybelach. Zapchany grill (bo inaczej tego nazwać nie można) to mniejszy prześwit, tym samym większa prędkośc wypychanego powietrza, tarcie o grill powoduje dodatkowe nagrzanie go, nie mówiąc o zwiększeniu ilości decybeli.

Jeśli w serwisie zrobią tu fuszerę to gwarantuję, że będzie słychać różnicę.

 

Jednakże kilka świetnych porad przede wszystkim o budowie lapków i montowaniu podzespołów do PC nauczyłem się od tych dwóch panów. Chociaż zestawy przez nich składane, są ogólnie mówiąc mierne na mój gust:

Pan  "X"

Pan "Y"

 

Pozdrawiam, kończąc mój wywód, bo nie ma w tym temacie nic do dodania. Wszystko zostało powiedziane.

Wolfensztein

Edytowane przez Wolfensztein
  • Dobra wypowiedź 1
myforroom
komentarz
komentarz

Chodzi o Lenovo b570


W tej chwili nie mam aż takiej potrzeby - pytałem przyszłościowo.

Może faktycznie nie będę się w to bawił.

Rozkręcałem kiedyś z ciekawości jednego staruszka i była tam ostra jazda...

Wolfensztein
komentarz
komentarz

Lenovo jeszcze nie rozkręcałem, ale sądząc po zdjęciach to nie jest to łatwa sprawa.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.