x-kom hosting

Fabryczna pasta na chłodzeniu Boxowym Intela?

myforroom
utworzono
utworzono

Z racji przekroczenia budżetu będę zakładał box-owe chłodzenie na procesor  i7 4790k 4GHz.

Posiadam pastę termoprzewodzącą Arctic cooling mx-2.

Zastanawiam się czy jest sens wymiany pasty fabrycznej intela na mx-2?

Procesor na razie nie będzie poddawany OC.

Ile stopni mógłbym w ten sposób zyskać?


Słyszałem również, że usunięcie oryginalnej pasty z Boxowego zestawu powoduję utratę gwarancji?

Czy to prawda? (nie mam jeszcze procesora, więc nie mogę przeczytać warunków gwarancji)

Gość
komentarz
komentarz

Zastanawiam się czy jest sens wymiany pasty fabrycznej intela na mx-2?

raczej nie

Breaky83
komentarz
komentarz (edytowane)
Zastanawiam się czy jest sens wymiany pasty fabrycznej intela na mx-2?

Zdecydowanie tak.

 

 

Ile stopni mógłbym w ten sposób zyskać?

To juz sztuka krzemu, ale na pewno zmiejszysz temperatury. Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
Gość
komentarz
komentarz (edytowane)
To juz sztuka krzemu, ale na pewno zmiejszysz temperatury.

to warto test . pasta intel 1h occt vs pasta nie intel 1h occt :P


Ja tez pozdrawiam no homo :P

Edytowane przez AGENT X
Filo1
komentarz
komentarz

oczywiście że nie ma potrzeby zmiany tej pasty

myforroom
komentarz
komentarz

to warto test . pasta intel 1h occt vs pasta nie intel 1h occt :P


Ja tez pozdrawiam no homo :P

 

Trochę nie rozumiem tego wpisu. Mogę prosić o wyjaśnienia?

Filo1
komentarz
komentarz

Chodzi o porównanie temperatur na obu pastach, przy użyciu programu OCCT

testować godzinę intel oraz mx-2 i sprawdzić temperatury (aby udowodnić brak różnic) 

myforroom
komentarz
komentarz

Były w sieci takie testy porównawcze?

Gość
komentarz
komentarz

twoje bedą wiarygodne bo sobie sam zrobisz :P

  • Dobra wypowiedź 1
myforroom
komentarz
komentarz

Chce ograniczyć czas pracy, więc nie będę robił tego typu testów.

Zainstaluje na fabrycznym zestawie a jak temperatury będą ciut za wysokie to może wtedy skusze się na wymianę pasty i porównanie.

 

Zdania w tym temacie w sieci nadal sa podzielone ...

Niektórzy piszą, że wymieniając pastę boxową można zyskać koło 10 stopni. Dlatego zainteresowałem się tym tematem.

bartek86
komentarz
komentarz (edytowane)

O 10 stopniach nigdy nie słyszałem i nie uwierzył bym w to, 3 stopnie jestem w stanie przyjąć

Wysłane z mojego LG-P760 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez bart86
kiele
komentarz
komentarz

Nie bedzie potrzeby wymiany, chyba ze pasta bedzie mocno wyschnieta bo tak tez moze sie trafic.

Wytapane z mojego GT-S5830

539
komentarz
komentarz

raczej nie

Zdecydowanie tak.

 

Oj :) I co tu mysleć.?

 

a tak serio to przyłóż się jakoś i kup cooler do cpu:) to najlepsze rozwiązanie.

Breaky83
komentarz
komentarz (edytowane)

Niestety nie mogę obecnie porównać intelowskiej pasty do mx2, ale spójrzcie na ten test gdzie jest zwykła silikonowa pasta myślę, że wydajnosciowo zbliżona do intela.

http://www.frazpc.pl/artykuly/262241,Przeglad_past_termoprzewodzacych.html

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Breaky83
myforroom
komentarz
komentarz

Oj :) I co tu mysleć.?

 

a tak serio to przyłóż się jakoś i kup cooler do cpu:) to najlepsze rozwiązanie.

 

Tak, docelowo na pewno kupię coś fajnego na cpu. Ale mam prace do wykonania teraz a funduszy, jak już wcześniej pisałem, na tą chwilę nie ma.

Gość
komentarz
komentarz

to zrób jedak occt i screen z niego a jak kupisz inna paset to to samo i porównaj .Wrzuc wynik co bedzie wiadomo co lepsze :)

myforroom
komentarz
komentarz

Jeśli wymienię tylko pastę to na pewno zrobię porównanie.

Tylko pasty nie silikonowe (np. mx2) osiągają max wydajność po ok 200 godzinach pracy, więc trzeba będzie to wziąć  pod uwage.

Jednak mówiąc coś lepszego na cpu miałem na myśli całe chłodzenie.

Gość
komentarz
komentarz

Jednak mówiąc coś lepszego na cpu miałem na myśli całe chłodzenie.

temat był o boksie .Zmienisz chlodzenie temp spadną

Wolfensztein
komentarz
komentarz

Im szybciej zmienisz pastę tym lepiej, możesz użyć tej z box'a, ale one są nakładane fabrycznie i nie wiadomo jak długo były na coolerze.

MX-2 to dobra pasta i powinna Ci służyć bardzo dobrze.

Jednak wszyscy piszecie o testach na occt zaraz po nałożeniu pasty, ale chyba nie pamiętaliście o wygrzewaniu pasty, które średnio trwa 1,5-2 miesięcy O.o

(W MX-2 ok. 2 miesięcy dokładnie) Wtedy są osiągalne właściwe temperatury, które będą się różnić o kilka stopni.

Mała lekturka jeśli chcesz zobaczyć różnice w temperaturkach TUTAJ

 

Najlepiej jest sprawdzać na lapkach, bo tam nie ma mowy o zmianie chłodzenia i jest widoczna różnica temperatur. U mnie po aplikacji miałem ok. 59* a teraz mam nawet czasem poniżej 50* (sprawdzane Core Temp)

  • Dobra wypowiedź 1
539
komentarz
komentarz

Wolfensztein.., czyli Twoim zdaniem ZMIENIAĆ. 

Wolfensztein
komentarz
komentarz

To jest oczywiste, że o wiele lepiej jest zmienić, ale także rozwinąłem wątek poprawnego testowania, a nie pseudo tak jak to widzę nawet na benchmarkach :C

Z swojej strony zawsze kupuje rzeczy najbardziej wydajne, ale pasta Gelida swoje kosztuje, a i tubka dość mało pojemna (1,5g), dlatego MX-2 była kolejna w tabeli i przystępna w cenie do 30pln za 8g tubka. Kupiłem testowałem na 4 komputerach (3 stacjonarki i laptop) i na razie sprawuje się świetnie. Kolejny laptop planuję też niedługo odświeżyć, więc zobaczę jak to będzie w starszej konstrukcji.

 

Pozdrawiam

Wolfensztein

  • Dobra wypowiedź 1
539
komentarz
komentarz (edytowane)

sprawdź jak masz ochotę Ic Diamond karat 7. Pod warunkiem prawidłowej aplikacji ta pasta jest bardzo dobrą pozycją wśród dostępnych produktów tego typu.

 

http://chlodzenie.net/reviews/wielki-test-past-termoprzewodzacych-odslona-druga/

Edytowane przez 539
myforroom
komentarz
komentarz

Im szybciej zmienisz pastę tym lepiej, możesz użyć tej z box'a, ale one są nakładane fabrycznie i nie wiadomo jak długo były na coolerze.

MX-2 to dobra pasta i powinna Ci służyć bardzo dobrze.

Jednak wszyscy piszecie o testach na occt zaraz po nałożeniu pasty, ale chyba nie pamiętaliście o wygrzewaniu pasty, które średnio trwa 1,5-2 miesięcy O.o

(W MX-2 ok. 2 miesięcy dokładnie) Wtedy są osiągalne właściwe temperatury, które będą się różnić o kilka stopni.

Mała lekturka jeśli chcesz zobaczyć różnice w temperaturkach TUTAJ

 

Najlepiej jest sprawdzać na lapkach, bo tam nie ma mowy o zmianie chłodzenia i jest widoczna różnica temperatur. U mnie po aplikacji miałem ok. 59* a teraz mam nawet czasem poniżej 50* (sprawdzane Core Temp)

 

Pisałem o tym wcześniej. Dlatego stwierdziłem, że założę box-a bez kombinowania bo za 2-3 miesiące już kupię inne chłodzenie.

Ale za laptopa musiałbym się wziąć. Tylko trochę zielony jestem z laptopów w tej kwestii. Nigdy nie rozbierałem.

Może masz Wolfensztein jakieś sugestie albo znasz jakieś instrukcje w sieci w postaci filmików itp?

Gość
komentarz
komentarz

Ale za laptopa musiałbym się wziąć. Tylko trochę zielony jestem z laptopów w tej kwestii. Nigdy nie rozbierałem.

to moze tego nie rób bo to nie tak hop siup siup .Kup sprezone powietrze i dobrze przedmuchaj

539
komentarz
komentarz

Ale za laptopa musiałbym się wziąć. Tylko trochę zielony jestem z laptopów w tej kwestii. Nigdy nie rozbierałem.

Mnie ostatnio wzięło na to samo. Koszmar. Oddałem sprawę w sprawne ręce kolegi , który patrząc na mnie z politowaniem rozkręcał ku mojemu przerażeniu kolejne i kolejne warstwy srubków i śrubeczek...aż w końcu... doszedł.  Tylko po złożeniu nie działała klawiatura ;(  Leciały  w powietrzu rożne takie słowne podfruwajki , potem na przemian z narzekaniem na model laptopa (kto takie...wymyślił).  Koniec końców złożył jak trzeba :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.