x-kom hosting

Udostepnianie plików w sieci domowej

olej3232
komentarz
komentarz
Wina na 90 % leży po stronie konfiguracji routera

Ja bym stawiał na microsyf

a polecenie arp -a nic nie wyświetla oznacza to, że komputery nie mają ze sobą kompunikacji w LAN-ie

System nie może odnaleźć pliku, więc z pewnością w systemie nie ma odpowiedniego narzędzia, może brakować jeszcze czegoś, bądź jakieś ustawienia się nie zapisują.

Zaczniemy od nowa.

Sprawdź czy grupa robocza jest ta sama

Sprawdź czy nazwy komputerów są różne

kliknij start-->uruchom wpisz cmd w czarnym oknie ipconfig (na obydwóch kompach) daj screeny

Panel sterowania-->Połączenia sieciowe-->Właściwości Twojej karty, i daj screeny

Włącz konta gości na obydwóch kompach.

nitro07
komentarz
komentarz
Ja bym stawiał na microsyf

System nie może odnaleźć pliku, więc z pewnością w systemie nie ma odpowiedniego narzędzia, może brakować jeszcze czegoś, bądź jakieś ustawienia się nie zapisują.

arp to nie narzędzie tylko protokół niezbędny doprawidłowego działania sieci, skoro działa internet to z prtotokół też działa i istnieje, arp -a jest tylko komendą wiersza poleceń, to nie linux żeby można było sobie komendy usuwać :) chcę tylko zobaczyć zawartośc tablicy arp,

napewno źle wpisałeś komendę, musisz rozdzielić spacją między arp a -a

arp -a

EDIT:

Usunąłem Twój post, wstawiło go dwa razy (błąd skryptu)

olej3232

Sonido
komentarz
komentarz

Router EDIMAX VPN BR-6304Wg

http://img100.imageshack.us/img100/2200/routersb2.jpg

Tyle wystarczy, czy coś jeszcze?

nitro07
komentarz
komentarz

jeszcze tylko sprawdź jeszcze raz komendę arp -a

podaj wynik z polecenie ipconfig z obu komputerów

oba komputery masz przez Wifi połączone z routerem ?

czy tylko laptopa ?

jeści peceta masz kablem to jaki kabel z przeplotem czy bez?

Sonido
komentarz
komentarz

arp -a i ipconfig nie wyświetla, nie wiadomo dlaczego :o wcześniej chociaż ip chodziło. No, ale mniejsza z tym, podał z obsługi. I tak:

PC(łączy się przez kabel - normalny, a czy jest tam przeplot to nie wiem) Wina nie leży w kablu, bo co on ma za znaczenie skoro net mam i wcześniej udostępniało pliki w sieci.

Adres IP: 192.168.2.2

Maska podsieci: 255.255.255.0

Brama domyślna: 192.168.2.1

Lap(WiFi)

Adres IP: 192.168.2.3

Maska podsieci: 255.255.255.0

Brama domyślna: 192.168.2.1

nitro07
komentarz
komentarz

Kabel masz podłączony do portu LAN ? czy WAN ? powinno być LAN, skoro nie działają Ci polecenia ipconfig i arp -a to sprawdź czy masz zainstalowane odpowiednie protokoły/usługi/klienty klient sieci Microsoft Networks, Udostępnianie plikó i drukarek, Harmonogram pakietów Qos, protokół internetowy TCP/IP,

kabel ma znaczenie do routera powinien być podłączony bez przeplotu czyli dwie końcówki z takim samym układem kabelków.

Sonido
komentarz
komentarz

Główny kabel od netu leci do WANa (innej opcji nie ma :haha: ), kabel z routera do PC leci z LAN1

nitro07
komentarz
komentarz

cały czas dziwi mnie fakt braku działania poleceń ipconfig i arp -a i to w obu komputerach ? napewno wpisujesz w wierszu poleceń, a nie w pole uruchom czasami ? z konta z prawami administratora ?

jeśli nadal niedziałają polecenia ipconfig i arp -a to przeprować naprawę systemu w płyty instalacyjnej XP

Sonido
komentarz
komentarz

ipconfig poszło, przez omyłkę wpisywałem bezpośrednio z Uruchom - sorry, poprzez cmd poszło. Screen niżej.

Ja bym stawiał na microsyf

System nie może odnaleźć pliku, więc z pewnością w systemie nie ma odpowiedniego narzędzia, może brakować jeszcze czegoś, bądź jakieś ustawienia się nie zapisują.

Zaczniemy od nowa.

Sprawdź czy grupa robocza jest ta sama Taka sama

Sprawdź czy nazwy komputerów są różne Są różne

kliknij start-->uruchom wpisz cmd w czarnym oknie ipconfig (na obydwóch kompach) daj screeny PC: http://img174.imageshack.us/img174/6955/cmdzs5.jpg Lap: http://img293.imageshack.us/img293/6384/cmd2lt6.jpg

Panel sterowania-->Połączenia sieciowe-->Właściwości Twojej karty, i daj screeny http://img246.imageshack.us/img246/3091/polsiecoh4.jpg

Włącz konta gości na obydwóch kompach.

Konto gość, coś da? Bo przecież config routera jak i adresy zostają te same.

olej3232
komentarz
komentarz
to nie linux żeby można było sobie komendy usuwać

komendy nie usuniesz. Tu wszystko oparte jest o dos-owe programiki. Wejdź w .../Windows/System32 usuń plik arp.exe i sprawdź czy komenda będzie działać.

Sonido
komentarz
komentarz

Usunąłem i w dalszym ciągu jej nie odpala.

nitro07
komentarz
komentarz
Usunąłem i w dalszym ciągu jej nie odpala.

co usunołeś arp.exe ? (nie potrzebnie)

Olej pisał do mnie i wiem wiem o tym i ma rację.

A Ty Sebasonido zrób na obu komputerach naprawę systemu lub przywracanie systemu jeśli to nie pomoże to pozostaje reset routera i ponowna konfiguracja.

Gość
komentarz
komentarz

A zaporę (firewall) masz włączoną (w antywirusach także)?

Sonido
komentarz
komentarz

Zapora włączona, ale z dopuszczeniem Microsoft File And Printer Sharing, czyli tak jak być powinno.

firewallev8.jpg

Używam avast!'a, a on chyba nic nie blokuje. Przynajmniej ja nic w nim nie zmieniałem.

goostol
komentarz
komentarz

mam podobny problem (di-524 podlczony do netu radiowego, do niego stacjonarny z xp po kablu i lapek xp i vista po wifi) jednak w moim przypadku komputery odpowiadaja na pingi, na obu kompach jest net, jednak gdy wlacze pokaz komputery mojej grupy roboczej, okno jest puste, a w przypadku lapa nie pojawia sie nawet ikona laptopa, co za tym idzie nie moge sobie poradzic z udostepnianiem plikow. co ciekawe na viscie (na lapku) wszystko smiga jak powinno. dlatego czekam na dalszy rozwoj watku i kolejne porpozycje pomocy. dziekuje.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.