x-kom hosting

Udostepnianie plików w sieci domowej

Sonido
utworzono
utworzono

yOo

Mam pewien problem, otóż mam PCta i lapa(net leci przez Wi-Fi) i ani ja ani mój brat nie widzimy się w udostepnionych plikach, a mam udostępnionych pare. Czy możecie mi pomóc, bo wiem, że można poprzez wpisanie numeru IP lapa i nazwy kompa, ale zapomniałem gdzie i jak się to wpisywało.

Router (Edimax) mam dobrze zabezpieczony, zaszyfrowany i skonfigurowany.

Laptop HP 530

Marooooo
komentarz
komentarz

Daj na właściwości mojego komputera i w zakładce nazwa komputera, zmień grupę roboczą na taką samą jaka jest w PC.

Może pomoże :)

Sonido
komentarz
komentarz

Niestety - NIC :/

olej3232
komentarz
komentarz

Ustawiłeś stałe IP na obydwóch kompach?? Musi być z tej samej grupy (różnić się tylko ostatnim zestawem cyfr) Napisz jaką masz bramę domyślną (czyli adres routera) a napiszę Ci jakie powinieneś dać dla kompów.

Sonido
komentarz
komentarz

Mam stałe IP.

brama: 192.168.2.1 (jednak jest to brama mojej sieciówki, bramy routera nie mogę znależć :/ )

tak to wygląda iprs8.png

olej3232
komentarz
komentarz

Router to brama domyślna.

Wejdź w konfiguracje połączeń, znajdź swoją kartę sieciową, we właściwościach znajdziesz coś w stylu Protokół TCP/IP, w nim ustaw adres dla pierwszego kompa:

Adres IP 192.168.2.2

Maska podsieci: 255.255.255.0

Brama domyślna: 192.168.2.1

Dla drugiego:

Adres IP 192.168.2.3

Maska podsieci: 255.255.255.0

Brama domyślna: 192.168.2.1

Sprawdź czy komputery widzą się w otoczeniu sieciowym.

Sonido
komentarz
komentarz

Chyba jednak nie w tym leży problem, bo po zmianie adresów w protokołach zarówno na lapie jak i PC - strony www przestały się wyświetlać.

olej3232
komentarz
komentarz

Spoko, strony to nie problem, sprawdzimy czy połączenie z netem jest. Włącz przeglądarkę, i w polu adres wpisz: 212.77.100.101 jeśli załaduje sie WP to znaczy że net działa.

Napisz jaki masz net (dostawcę) a napiszę Ci co masz zrobić żeby strony się normalnie ładowały i sprawdź czy w otoczeniu sieciowym widzisz drugiego kompa.

Sonido
komentarz
komentarz

Net mam od Connect Systemy Komputerowe (CSK) wątpię, żebyś znał, ale może akurat ;)

Resztę zaraz lookne i dam znać co i jak.

olej3232
komentarz
komentarz

Ok nie mogę znaleźć informacji na temat DNS-ów, więc będziesz musiał poszukać na ich stronie (ja nie mam dostępu do działu pomoc), jeśli tam nie znajdziesz dzwoń do nich, na 100% Ci podadzą. Powiedz ze do konfiguracji routera potrzebujesz.

Sonido
komentarz
komentarz

Wpisałem to co mi podałeś, zadwoniłem również do CSK po DNSy, podali mi do lapa i PC takie same, więc wpisałem. Net rzeczywiście zarówno na lapie jak i PC był. strony śmigały lux, ale w dalszym ciągu nie widzimy się(PC i LAP) w otoczeniu :/ chyba, że ja źle odpalam. Miejsca sieciowe i powinno samo się pojawić, a tu nic. Widzę, tylko swój udostepniony dysk i tyle.

Olej masz jeszcze jakies pomysły? Będę wdzięczny!!!

olej3232
komentarz
komentarz

A grupę roboczą masz tą samą ustawioną na obydwóch lapkach?

Sonido
komentarz
komentarz

Tak, taka sama.

olej3232
komentarz
komentarz

Start ---> Wyszukaj---> pliki lub foldery, i tu zaznacz komputery i ludzie (albo coś w tym stylu) nie pisz żadnej nazwy, tylko kliknij wyszukaj.

Sonido
komentarz
komentarz

Nic nie znaleziono :/

olej3232
komentarz
komentarz

Jakie systemy?

Sonido
komentarz
komentarz

Obydwa WinXP Pro SP2

olej3232
komentarz
komentarz

W dowolnym oknie Narzędzia--->Opcje folderów--->Zakładka Widok i sprawdź czy masz włączone proste udostępnianie plików i drukarek

Sonido
komentarz
komentarz

Tak, mam włączone.

olej3232
komentarz
komentarz

A jakie usługi masz włączone we właściwościach kart sieciowych?

nitro07
komentarz
komentarz

sprawdź we właściwościach połączenia czy masz zainstalowaną usługę udostępnianie plików i drukarek, sprawdź czy nie masz komputerów pod tą samą nazwą, nazwy komputerów musze być inne, grupy robocze takie same. Jak wejdziesz w Moje miejsca sieciowe to kliknij wyśiwetl komputery z grupy roboczej jeśli to nie pomoże to wejdź w całą sieć będziesz miał wgląd w dostępne grupy robocze. Możesz też w dowolnym oknie np Moim otoczeniu sieciowym wpisać w pasku adresu nazwę drugiego komputera poprzedzoną //. Jeśli nadal komputery się nie będą widziały to z wiersza poleceń wydaj komendę ping (ip drugiego komputera) oczywiście bez nawiasów, sprawdzisz w ten sposób czy jest kompunikacja między komputerami, jeśli to mnie pomoże to w wierszu poleceń wpisz arp -a wynik daj na forum.

Sonido
komentarz
komentarz

A więc tak wyglądają moje właściwości połaczenia sieciowego: http://img246.imageshack.us/img246/3091/polsiecoh4.jpg

Po kliknięciu na "Pokaż komputery grupy roboczej" wyświetla się taki komunikat:

Dom nie jest dostepny. Możesz nie mieć uprawień do używania tego zasobu sieciowego. Skontaktuj się z administratorem tego serwera, aby uzyskać uprawnienia dostępu. Lista serwerów dla tej grupy roboczej jest obecnie niedostępna.

Po wpisaniu ping i IP jest napisane, że Upłynął limit czasu żądania

W Uruchom po wpisaniu "arp" nic nie wyświetla.

olej3232
komentarz
komentarz
W Uruchom po wpisaniu "arp" nic nie wyświetla.

miało być

arp -a

Włącz na obydwóch kompach konto gość-a

nitro07
komentarz
komentarz
Router (Edimax) mam dobrze zabezpieczony, zaszyfrowany i skonfigurowany.

Skoro polecenie ping nie odpowiada, a polecenie arp -a nic nie wyświetla oznacza to, że komputery nie mają ze sobą kompunikacji w LAN-ie. Co masz na myśli pisząc, że masz router dobrze zabezpieczony i zaszyfrowany ? podaj dokładna nazwę modelu routera i najlepiej screeny z konfiguracji. Wina na 90 % leży po stronie konfiguracji routera.

Sonido
komentarz
komentarz

arp -a tak podał mi nitroPoza tym po apisaniu nawet arep -a system windows nie może odnaleźć pliku.

Screeny zaraz wkleję.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.