x-kom hosting

Amd Phenom x4 9950 spadki multiplier

robak987
komentarz
komentarz

1.5 tyg temu

EllipticDawid25
komentarz
komentarz (edytowane)

Mylę że jak ta przypadłość jest w nowszych grach to niestety że grafika, proc też już na topie nie jest :) zainstaluj jakąś grę z jego czasów i jak cyka ok to znaczy że już nie wyrabia :)

Edytowane przez EllipticDawid25
robak987
komentarz
komentarz

Jak ja nawet spadki fps mam na 1.6 tylko ze mniej odczuwalne

EllipticDawid25
komentarz
komentarz

w biosie zmień napięcie cpu z auto na 1.3 volta

robak987
komentarz
komentarz

Sorki nie jestem na kompie jutro to zmienie lecz czy bys mogl mi teraz dalej pisac gdy np jutro to nie pomoglo ?

EllipticDawid25
komentarz
komentarz (edytowane)

Sorki nie jestem na kompie jutro to zmienie lecz czy bys mogl mi teraz dalej pisac gdy np jutro to nie pomoglo ?

Jak zmienisz napięcie to twój multipler wejdzie na najwyższy stopień i będzie zablokowany na 13 cały czas. Cpu nie będzie używał wtedy żadnego oszczędzania energii.

Wejdź także w monitor napięć i sprawdź czy nie są za niskie albo nie falują za mocno linia 12v i 5v. Zasilacz masz jakiś dobry w miarę tzn. 80+   ?

Edytowane przez EllipticDawid25
robak987
komentarz
komentarz

80 + ? Wiem ze to ocz technology 700 w

EllipticDawid25
komentarz
komentarz

to zasilacz ok będzie :) zmień to napięcie i zobacz co będzie :)
 

robak987
komentarz
komentarz

Ok jutro przed 12 ci napisza z gory dzieki
Mam juz nastawione 1.34 a moge tylko zmienic na ignored

EllipticDawid25
komentarz
komentarz

nie masz opcji powyżej manual ?

robak987
komentarz
komentarz

Nie

EllipticDawid25
komentarz
komentarz

Nie

Musi coś być żebyś mógł podkręcać jakiś manual albo OC mode wtedy możesz zmieniać napięcie cpu

EllipticDawid25
komentarz
komentarz (edytowane)

( U góry jest opcja cpu overclocking włącz ją  zmień z Auto na Enebled czy Manual w zależności co będzie ) Multipler ustaw na 13 a napięcie na 1.3v  i przetestuj gierkę  może coś pomoże :) Mało ma opcji ten twój bios.

A ta temperatura to po graniu?

 

 

http://iv.pl/viewer.php?file=65767631816525633818.jpg

Edytowane przez EllipticDawid25
EllipticDawid25
komentarz
komentarz (edytowane)

Zostaw 200 save i uruchom ponownie i zobacz czy napięcia nie pojawiły się w cpu voltage :)

Edytowane przez EllipticDawid25
Macenobi
komentarz
komentarz

Ustawiałes w opcjach zasilania wysoka wydajnosc?  Zmien paste i docisnij dobrze radiator do procesora. Miałem to samo w fxie 4100

EllipticDawid25
komentarz
komentarz

on nie ma biosu awarda

robak987
komentarz
komentarz

Nie pomoglo
Paste musze kupic

robak987
komentarz
komentarz

Lecz ja nie mieszkam w polsce :)

robak987
komentarz
komentarz

Wymienilem paste i nie pomoglo :c pomysly ?
Wlasnie zauwazylem ze przy spadku fps mam spadek volta z 1.360 do 1.120

Macenobi
komentarz
komentarz

Bo Ci Throttluje. Dobrze docisnales radiator do procesora? Jedynie co mozesz zrobić to zmniejszyć temp. A paste jak nakładałes? Boxowy cooler ?. W moim przyadku przy fx4100 zmiana pasty ,,rozsmarowywujac ja na ihs'' zwiekszała temperature o 5 stopni, jak zrobiłem ,,ziarnko grochu'' na miedzianym srodku coolera i po dobrym docisnieciu pozbyłem sie throttlingu raz na zawsze. Kto by pomyslał ze obnizenie temp o 5 stopni da taki rezultat. Dodam ,ze moja obudowa to piekarnik i w zaden sposób nie mogłem juz obnizyć temp obudowa (były zamontowane 2 wentylki) Dlatego kupiłem jedna z lepszych past mx2. Moze i w twoim przyadku jest to samo kto wie xd

robak987
komentarz
komentarz

Zrobilem tak samo dalem ziarenko grochu :c

Gość
komentarz
komentarz

tia to daj screen po 10 min działania programu occt .Ten główny gdzie przycisk on

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.