x-kom hosting

Problem z systemem.

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Zayfi ,
Vitaly
utworzono
utworzono

Witam. Postaram się streścić.

Chciałem zgrać z komputera moje prace. Niestety komputer nie widział napędu, po za napędami wirtualnymi. Usunąłem więc napędy wirtualne. Poszperałem na forum. Internet przemówił chórem:
 

"Wyszukujemy klucz:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

  1. W okienku po prawej stronie odszukujemy i zaznaczamy wartości o nazwach "UpperFilters" oraz "LowerFilters".
  2. Po zaznaczeniu w/w kluczy klikamy w "Edycja", wybieramy opcję "Usuń" i zatwierdzamy operacje klikając w "OK"."

Niestety zamiast w ten klucz, trafiłem w ten kilka pozycji nizej. Oczywiście usunąłem "UpperFilters" lecz dopiero po restarcie zdałem sobie sprawę ze była to wartość w podkluczu odpowiedzialnym za mysz i klawiaturę. Do czego doszło? Mysz i klawiatura działają tylko w biosie.

 

Ustawiłem bootowanie na CD, odpaliłem, i stacja dysków nie działała. Okazało się, ze pewien kabel był odłączony. Stacja zaczęła działać. 
Wszystko by było fajnie, tylko ja zostałem z dwoma systemami. System pierwszy (ten właściwy), z nie funkcjonującą myszką i klawiaturą. I system drugi, działający, lecz personalizowanie go zajęłoby mi za duzo czasu jak na moją obecną pracę. Dodam ze system numer 2, zainstalowałem zeby uzyć narzędzia do naprawiania systemu. Niestety, była tam tylko opcja instalacji, więc wsadziłem go na inną partycję.

Podsumowując mój problem. Chciałbym usunąć system drugi, ale chciałbym tez zeby w tym właściwym zaczęła działać myszka i klawiatura.. Czyli chciałbym wrócić do stanu wyjściowego, przed usunięciem tego cholerstwa.

 

Da się moze przenieść tą wartość z jednego systemu na drugi, zeby myszka i klawiatura zaczęły działać? Pomoze ktoś? Z góry dziękuję, i pozdrawiam :)

 

*Nie wiem jak usunąć system.
*Format tylko w ostateczności.

*System oryginalny. Pierwszy i drugi.

*Nie wchodzi grę funkcjonowanie na tym drugim systemie.

 

  • Dobra wypowiedź 1

adam_1990
komentarz
komentarz

No to 1 pytanie, jak jest w trybie awaryjnym?

  • Dobra wypowiedź 1
Vitaly
komentarz
komentarz

No to 1 pytanie, jak jest w trybie awaryjnym?

W trybie awaryjnym jest to samo. Mysz i klawiatura ani drgnęła.. 

Stefaneek
komentarz
komentarz

Co co myszki i klawiatury ja zrobiłbym odzyskiwane rejestru systemowego, z poziomu kopii zapasowej rejestru systemowego albo z płyty instalacyjnej :) 

http://support.microsoft.com/kb/307545/pl  polecam lekture :)


Jak usunac drugi system: 

http://support.microsoft.com/kb/888023/pl  :D

Vitaly
komentarz
komentarz

Co co myszki i klawiatury ja zrobiłbym odzyskiwane rejestru systemowego, z poziomu kopii zapasowej rejestru systemowego albo z płyty instalacyjnej   http://support.micro...om/kb/307545/pl  polecam lekture

 

Problem w tym ze wkładam dysk, bootuję z dysku, i jedyna opcja to F2 coś tam i F6 instalacja. Nie mam tam zadnego "R"...

Stefaneek
komentarz
komentarz

Musi byc opcja "R" ;) Poczekaj do końca ...:D


Po prostu gdy juz płyta sie zaladuje do konca wciskasz R i powinna pojawic sie tzw. konsola odzyskiwania :)

Vitaly
komentarz
komentarz

Musi byc opcja "R" ;) Poczekaj do końca ... :D


Po prostu gdy juz płyta sie zaladuje do konca wciskasz R i powinna pojawic sie tzw. konsola odzyskiwania :)

Wiem ze powinna się pojawić ta konsola. Problem w tym ze ja mam opcję:
1. "Enter" Instalacja."
2. "D" Usunięcie partycji.
3 "F3" Wyjście.

 

Wstawić zdjęcie, zebyś dokładnie zobaczył jak to wygląda? :D

  • Dobra wypowiedź 1
Stefaneek
komentarz
komentarz

Ok mozesz wstawic :D

Zayfi
komentarz
komentarz

"Wyszukujemy klucz:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

  1. W okienku po prawej stronie odszukujemy i zaznaczamy wartości o nazwach "UpperFilters" oraz "LowerFilters".
  2. Po zaznaczeniu w/w kluczy klikamy w "Edycja", wybieramy opcję "Usuń" i zatwierdzamy operacje klikając w "OK"."

Niestety zamiast w ten klucz, trafiłem w ten kilka pozycji nizej. Oczywiście usunąłem "UpperFilters" lecz dopiero po restarcie zdałem sobie sprawę ze była to wartość w podkluczu odpowiedzialnym za mysz i klawiaturę. Do czego doszło? Mysz i klawiatura działają tylko w biosie.

 

 

 

jestes w stanie podać który dokładnie klucz usunąłeś? Wtedy mogę pomóc szybko naprawić sytuacje w rejestrze.

Stefaneek
komentarz
komentarz

Ekspotruj na pendrive podklucz z dobrego systemu HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}  

Póżniej wejdź w stary i włacz importuj klucz 

Zaznacz (HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}) z pendrive i uruchom ponownie 

Moze to zadziala :D

Vitaly
komentarz
komentarz

jestes w stanie podać który dokładnie klucz usunąłeś? Wtedy mogę pomóc szybko naprawić sytuacje w rejestrze.

Czekaj sprawdzę zaraz :)


Ekspotruj na pendrive podklucz z dobrego systemu HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}  

Póżniej wejdź w stary i włacz importuj klucz 

Zaznacz (HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}) z pendrive i uruchom ponownie 

Moze to zadziala :D

A jak mam to zrobić nie mając w tamtym systemie mozliwości działania myszką ani klawiaturą?....

Stefaneek
komentarz
komentarz

:p fakt ha ha :D

Vitaly
komentarz
komentarz

:P fakt ha ha :D

 

No mnie to juz nie śmieszy...  -.^
Oto zdjęcie :)

http://zapodaj.net/9660e37e24937.jpg.html

Stefaneek
komentarz
komentarz (edytowane)

Powinno byc cos takiego http://zapodaj.net/91d03a48d0aea.jpg.html

Edytowane przez Stefaneek
Vitaly
komentarz
komentarz

Juz wiem jak powinno być. Teraz niech ktoś powie co zrobić zeby tak było :D

Stefaneek
komentarz
komentarz

Myslalem ze zawsz kiedy wkladasz plytke i  ustawiasz ja na bootowalna pojawia sie wlasnie taki (pierwszy) komunikat,......

Vitaly
komentarz
komentarz

jestes w stanie podać który dokładnie klucz usunąłeś? Wtedy mogę pomóc szybko naprawić sytuacje w rejestrze.

 

Usunąłem UpperFiltres z któregoś z nich:
{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

{4D36E966-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

{4D36E967-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

{4D36E968-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

{4D36E969-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

{4D36E96A-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}


Myslalem ze zawsz kiedy wkladasz plytke i  ustawiasz ja na bootowalna pojawia sie wlasnie taki (pierwszy) komunikat,......

Mistrzu, więc co mam robić :D Jestem gotowy na radykalne kroki...

Zayfi
komentarz
komentarz

Kolego, jest prosta mozliwość wejścia do rejestru za pomocą PC regedit i zaimportowania brakujących wpisów. Musisz tylko wypalić PCregedit na płycie i przygotować pendraka na którym znajdzie się plik rejestru do zaimportowania.

 

Taki plik mogę podać

 

A tu masz niezbędne narzędzie  http://traxter-online.net/pc-regedit-edycja-rejestru-windows-z-boot-plyty/

  • Dobra wypowiedź 1
Stefaneek
komentarz
komentarz

iDEALNY PROGRAM BEZ URUCHAMIANIA SYSTEMU WINDOWS BRAWO ! :d

Zayfi
komentarz
komentarz

Nie wiem co wtym takiego smiesznego? Za pomoca PC regedit mozna przywrócic cały rejestr z data wsteczną.

Stefaneek
komentarz
komentarz

Alez ja chwale, poniewaz to dobre rozwiazanie na ten problem :D

Vitaly
komentarz
komentarz

Nie wiem co wtym takiego smiesznego? Za pomoca PC regedit mozna przywrócic cały rejestr z data wsteczną.

Poinstruujesz mnie co dokładnie mam zrobić jak juz wypalę płytę z PCRegedit?

Zayfi
komentarz
komentarz

Czytałeś instrukcje? czy tylko koncentrujesz sie na banalnym pobraniu programu i nagraniu go na płyte?

 

Tam masz opisane gdzie znajdują sie pliki rejestru

 

Domyślną lokalizacją jest „C:WINDOWSsystem32config”.Folder zawiera kilka plików rejestru >>> SAM, SECURITY, SYSTEM, SOFTWARE, DEFAULT. Wybieramy ten, który chcemy edytować i zatwierdzamy.

 

 

Rozwaliłeś gałąź system. Twoim zadaniem jest import tej gałezi ale z data wsteczną zanim zrobiłeś pomyłkę.

 

Aby zaimportować gąłź rejestru wybierasz plik system warto zwrócić uwage na date tego pliku.

 

jak sie nie uda podam plik rejestru z natywnymi zapisami dla myszy i klawiatury.

Vitaly
komentarz
komentarz

Czytałeś instrukcje? czy tylko koncentrujesz sie na banalnym pobraniu programu i nagraniu go na płyte?

 

Tam masz opisane gdzie znajdują sie pliki rejestru

 

 

Rozwaliłeś gałąź system. Twoim zadaniem jest import tej gałezi ale z data wsteczną zanim zrobiłeś pomyłkę.

 

Aby zaimportować gąłź rejestru wybierasz plik system warto zwrócić uwage na date tego pliku.

 

jak sie nie uda podam plik rejestru z natywnymi zapisami dla myszy i klawiatury.

Nie jestem tak wtajemniczony jak ty, więc wybacz ale dla mnie to nie jest banalne :) 
Mam wejść w windisks>sda1>windows>system32>config>system? 


No i jak zaimportować? Na prawdę nie mam pojęcia co mam zrobić... :D


Chodzi mi raczej o instrukcję dla ułomnych... Gdzie wejść, co kliknąć itd..

Zayfi
komentarz
komentarz
No i jak zaimportować? Na prawdę nie mam pojęcia co mam zrobić.

 

Zaznacz gąłąź HKEY_LOCAL_MACHINE z menu plik wybierz importuj plik i wskaż plik System.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.